Drijver a 21., spanyol arany a pontversenyben a pályakerékpár-vb-n

2024.10.18. 20:22
Fotó: fradi.hu
Drijver Bertold 21. lett a pontversenyben a Ballerupban zajló pályakerékpáros-világbajnokságon.

A péntek esti program elejében kapott helyet a dániai vb első magyar érdekeltségű száma, a pontverseny. Ebben a tavalyi, glasgow-i világbajnokságon nyolcadik volt a 21 éves magyar bringás, Pataki Ibolya szövetségi kapitány pedig előzetesen a legjobb tízbe kerülést jelölte meg célként.

A 160 körös távon tízkörönként osztottak pontokat, a befutó dupla pontot ért. Rögtön az első részhajránál szerzett egy pontot Drijver, a továbbiakban azonban a mezőnyben tekert, nem volt benne körelőnyszerzési kísérletben, miközben az aktív, sok támadást hozó versenyen a riválisok sorra gyűjtötték a körelőnyért járó plusz húsz pontot. Drijver ráadásul egy körhátrányt is kapott (-20 pont), így két versenyzőt megelőzve a 21. helyen zárt. Az aranyérmet a szám aktuális Európa-bajnoki ezüstérmese, a spanyol Sebastián Mora szerezte meg azzal, hogy az utolsó hajrát megnyerve egy ponttal megelőzte az Európa-bajnok, a csapatüldözéses versenyben a dán sorral egy nappal korábban elsőként zárt Niklas Larsent.

Szombaton Szalontay Sándor sprintben kezdi meg a szereplését, Drijver pedig az olimpiai programban is benne lévő omniumban – világbajnokságon pályafutása során először – indul.