A szerb Szuperliga 12. fordulójában, péntek este a Topolyai SC nagy meglepetésre 2–0-ra kikapott odahaza a Radnicski Kragujevactól.

Topolyai SC–Radnicski Kragujevac 0–2 (0–1)
Topolya, TSC Aréna, 500 néző. Vezette: Szrdjan Jovanovics
Topolya: V. Ilics – N. Petrovics, Sztevanovics, Djordjevics (Bagnack 53.), Sz. Jovanovics – Radin (Pejics, 81.) – A. Csirkovics, Sztanics, Pantovics, Banjac (Gordics, 81.) – M. Lazetics (Szasa Jovanovics, 58.; Mboungou, 81.). Vezetőedző: Jovan Damjanovics
Radnicski: M. Milosevics – Radovics, Zseljkovics, Szimovics, Cosic – Ben Hasszin (Ortíz, 70.), Risztics – N. Gluscsevics (Adzsics, 70.), Sztankovszki (Bevis, 70.), A. Jankovics (Dadics, 76.) – Golijanin (Milojevics, 90.). Vezetőedző: Fedja Dudics
Gólszerző: Sztankovszki (2.), Golijanin (84.)

Rémálomszerűen kezdődött a hazaiak számára a találkozó, mivel a Radnicski már a második percben megszerezte a vezetést. Veljko Ilics kapus kicsit tanácstalanul Djordjevicshez passzolt, akit könnyedén szerelte Luka Sztankovszki, aki ezután az üres kapuba emelt. A TSC megpróbált gyorsan válaszolni a kapott gólra, de a szerb válogatott Csirkovics egy jó helyzetből csúnyán fölé lőtt. A vendégek csak másodpercekre tartották meg a labdát, a TSC sorozatban alakította ki a helyzeteket, s előbb Milan Radin, majd Mihajlo Banjac bombáját kellett bravúrral hárítania Milosevics kapusnak.

A vendégek a félidő hajrájában Gluscsevics révén veszélyeztettek, aki a bal oldalon egy csel után a bal sarkot nézte ki, de lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A bírói ráadásban Sztanics előtt adódott egy kiváló gólszerzési lehetőség, a TSC játékmestere lapos lövéssel próbálkozott, ám az elkerülte a kaput.

A második félidő tizedik percében a Milantól kölcsönkapott Marko Lazetics 14 méterről félfordulásból a bal kapufát találta telibe, s még utána is ott volt a lehetőség, de Csirkovics lövése célt tévesztett. Nemcsak a hazaiak előtt adódott gólszerzési lehetőség, a vendégek megduplázhatták volna előnyüket, de Gluscsevics remek passzát Cosic nem a legjobban találta el, de Ilicsnek így is bravúrt kellett bemutatnia, hogy szögletre mentsen. Hiába cserélt a hazaiak edzője, gólt a Topolyának nem sikerült rúgni, nem úgy a vendégeknek, akik a 84. percben eldöntötték a három pont sorsát: Ortíz lövésétbe Ilics még belekapott, de pont Alekszej Golijanin elé pattant a labda, ő meg közelről a kapuba lőtt.

A TSC tizenegy meccsen tizenhat pontot gyűjtött, ezzel a nyolcadik helyen áll a Szuperligában. Az észak-bácskai együttes legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor a TSC Arénában a Legia Warszawa vendégszerepel. 0–2