Két egygólos győzelem született a férfi kézi NB I-ben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.18. 20:12
Gregor Ocvirk gólja döntött a PLER javára (Fotó: PLER-Budapest/Facebook)
A férfi kézilabda NB I 6. fordulójában a PLER 30–29-re megverte a Gyöngyöst, míg az Eger 34–33-re nyert a NEKA ellen.

A Gyöngyös 5–5 után folyamatosan ellépett ellenfelétől, a szünetben így négy, a második félidő elején öt góllal vezetett. Azonban egyre apadt a vendégek előnye, az 52. percben pedig egyenlített a PLER, s igazi ki-ki meccsé alakult a találkozó a hajrában. Végül Gregor Ocvirk találata döntött, így a budapesti csapat 30–29-re megnyerte a találkozót.

Az egész mérkőzésen fej fej mellett haladt az Eger és a NEKA, de inkább a hazaiak tudtak olykor elszakadni két-három góllal, ám a vendégek mindig visszajöttek. Az utolsó percekben vagy az egriek vezettek eggyel, vagy döntetlenre állt a meccs, azonban az utolsó szó a Heves megyeieké volt: Nikola Arszenics góljával 34–33 lett a végeredmény.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
6. FORDULÓ
PLER-BUDAPEST–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–29 (11–15)
BUD Aréna, 750 néző. V: Horváth P., Marton
PLER: KRÁNITZ – Kavin, OCVIRK 12 (5), Pordán 2, SZTRAKA 4, Várszegi 2, SUNAJKO S. 5. Csere: Zaponsek (kapus), Groff 1, Dénes J., Perisics, Szkokán 2, Kemény 1, Holdosi, Szunajko F. 1. Edző: Lepsényi Sándor
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 1, Markez 1, Hegedüs M. 3, POTISK 7, BODOR 6, Edwards 3 (3). Csere: Uszik (kapus), Ubornyák 2, Jóga 2, Gráf 1 (1), Nagy Á. GYALLAI 3. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 13. p.: 5–8. 24. p.: 9–13. 38. p.: 16–18. 45. p.: 20–21. 55. p.: 26–26
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4
Lepsényi Sándor: – Az első félidőben nem volt elég egységes a védelmünk, és rengeteg ziccert kihagytunk. A második játékrészre elfáradtunk, de néhány klasszismegoldás hozta a gólokat. A közönségünk megint kivette a részét a győzelemből.
Bíró Balázs: – Megérdemelten nyertek a hazaiak. Ötven percig vezettünk, mégis veszítettünk. Szégyellem magam a csapat helyett is, nem erre készültünk. Olyan pontokat veszítettünk el, amelyek a végén nagyon hiányoznak. A második félidőben valami mindig megtörik, meg kell találnunk az okát, különben nagy bajban leszünk. Az első félidőben tizenegy, a másodikban tizenkilenc gólt kaptunk…

QHB-EGER HSA–NEKA 34–33 (17–15)
Eger, 800 néző. V: Hargitai, Markó
EGER: Marczika – Lezák 2, SARAK 7 (1), Kiss G. 1, ZENNADI 7, Tóvizi 3, TÓTH K. 3. Csere: Ágoston Á. (kapus), Száva 1, Bőti 3, Maracskó 2, SZÖLLŐSI O. 4, Arszenics 1, Jadegari. Edző: Tóth Edmond
NEKA: Mikler K. – SZÜCS B. 4, Temesvári 2, Tóth L. 5 (1), Bugyáki 2, Ludmán 2, Tárnoki 2. Csere: Podoba (kapus), KATHI S. 6, Gazsó 1, LEPIR 5, Csanálosi, Kovács T. 2 (1), Zakor 2. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–6. 18. p.: 11–10. 24. p.: 14–12. 36. p.: 20–17. 42. p.: 23–20. 48. p.: 26–24. 54. p.: 28–28
Kiállítások: 10. ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1. ill. 3/2
Tóth Edmond: – Egy hajszálon múlt, a végjátékban bármi lehetett volna. A hazai pálya nekünk segített, ezt a meccset ilyen közönség előtt nem veszíthettük el.
Sótonyi László: – Büszke vagyok a fiúkra, nagyon sokat fejlődtek az évad elejéhez képest. Több olyan szituáció is akadt, amikor nálunk rutinosabb csapat is összeomlott volna, de mi végig megőriztük a tartásunkat. A végjáték így is, úgy is alakulhatott volna.