Hazánk legjobb maratonistájával is találkozhatunk Csongrádon

GY. F.GY. F.
Vágólapra másolva!
2024.05.09. 09:27
null
Címkék
Többek közt Szemerei Leventétől is kérdezhetnek azok, akik részt vesznek a háromnapos Fussuk le! Félmaratoni fesztiválon, amelynek a csúcspontja a vasárnap reggeli verseny lesz.

Több szempontból is rendhagyó, mi több, különleges lesz a vasárnapi Fussuk le! Félmaraton Csongrádon, amelyet joggal nevezhetnek a szervezők futófesztiválnak. Akinek ideje engedi, már pénteken a Tisza-parti város felé veheti az irányt, ahol este Blahalouisiana-koncertet rendeznek, amelyen előreláthatólag legalább hetven-nyolcan, a két nappal később esedékes versenyen induló sportember vesz majd részt. Másnap különleges beszélgetés következik hazánk legjobb hosszútávfutói közül többekkel, aztán vasárnap reggel jön a csúcspont, a Hírös Agrária Félmaraton.

„Az előnevezés végére nagyon-nagyon meglendültünk, szinte már kijelenthető, minden eddiginél többen futnak vasárnap Csongrádon a harmadik versenyünkön – mondta érdeklődésünkre Kecskés László főszervező, a Fussuk le! Sportegyesület alapítója és vezetője. Azért is különleges ez az esemény, mert a nagy versenyek többségével ellentétben nálunk a félmaratonira több a nevező, mint a negyedmaratonira. A helyszíni nevezés során is szeretettel várunk mindenkit már szombat délelőtt, majd délután kettő és fél öt között, illetve vasárnap reggel az önkormányzat melletti Galérián, ahol a versenyközpont lesz és a rajtszámfelvétel zajlik majd. A rajtot azért is időzítettük 9.30-ra, hogy még aznap is le lehessen érni akár Budapestről úgy, hogy extrém korán sem kell hozzá felkelni. Mivel minden hulladékot szelektíven gyűjtünk, a frissítőpontjainkon repohárba adjuk az innivalót, egyszer kell megvenni, el lehet öblíteni és el is fér a tenyérben vagy a nadrág oldalában.”

Nagyon érdekes programpont lesz a szombat esti beszélgetés a Synergy Magyar Maraton Csapat tagjaival, amely kötetlen és laza hangulatú lesz a futásról, érdekességekről, ha nem is bekiabálós kérdezéssel, de majdnem. A „műsorvezető” Kecskés László, a vendégek Erdélyi Zsófia kétszeres olimpikon maratoni futó; Kovács-Garami Katalin, aki 43 évesen futott a tavalyi budapesti világbajnokságon a klasszikus távon; Jenkei Péter többszörös országos bajnok maratonista, és Szemerei Levente, aki 2:14:12-es egyéni csúccsal nyerte áprilisban a maratoni országos bajnokságot Bécsben, vagyis igazán illusztris társaság gyűlik össze Csongrádon. Aki nem tud lemenni, de érdekli a beszélgetés, az esemény Facebook-oldalán nézheti a közvetítést 18 órától. Ezt követően ismerkedő kvízpartit rendeznek értékes nyereményekkel, és sülnek a pizzák, amelyeket egy akció keretében fogyaszthat, aki szeretne.

Legfrissebb hírek

NB II: a Videoton újabb játékost igazolt Újpestről

Labdarúgó NB II
2 perce

A labdarúgás tanára, Both József nyolcvanéves

Labdarúgó NB I
23 perce

Varga Barnabás: Ha nem is tökéletes, de jó kezdés volt

Bajnokok Ligája
39 perce

A 80 éves Molnár Endrét a vb idején iktatják be a hírességek csarnokába

Vízilabda
1 órája

Sohasem kapott gólt – Malonyai Péter publicisztikája

Vízilabda
1 órája

Marozsán Fábián két szettben kikapott, búcsúzott a washingtoni tornától

Tenisz
6 órája

Gian van Veen már negyeddöntős, Gary Anderson kiesett a World Matchplayen

Egyéb egyéni
7 órája

Hihetetlen izgalmak, 120 perces csata végén Anglia az első döntős a női Eb-n

Minden más foci
7 órája
Ezek is érdekelhetik