Kis Gergő megszerezte az első magyar érmet a medencében

2011.07.27. 13:00
Kis Gergő bronzérmes lett (Fotó: Reuters)
Kis Gergő megszerezte a magyar csapat első érmét a medencés úszásban a sanghaji világbajnokságon: a harmadik helyen végzett a 800 méteres gyorsúszás fináléjában. Biczó Bence a nyolcadik helyen zárt 200 méter pillangón.

800 MÉTER FÉRFI GYORS

Kis Gergő a harmadik helyen végzett a 800 méteres férfi gyorsúszás fináléjában. Úszónk sokáig a mezőny végén haladt, de fantasztikus hajrájának köszönhetően felzárkózott, és megszerezte a magyar csapat első érmét a medencés úszásban.

Kis Gergő 7:44.94 perces idejével ráadásul új országos csúcsot ért el, amely a harmadik helyre volt elég az első helyen záró kínai Szun Jang, és a második kanadai Ryan Cochrane mögött.

„Már megbocsásson, de k**va jól ment, minden klappolt! – kezdte értékelését Kis Gergő a helyszínen tartózkodó kollégánknak. – Könnyednek éreztem magam. Taktikám nem volt, hiszen mindig az az elsődleges cél, hogy bekerüljek a döntőbe. Ha sikerült, már hátradőlhet az ember. A mellettem úszó amerikaival akartam menni, de a többiekből nem láttam semmit. Örülök, hogy én szereztem a magyar medencés csapat első világbajnoki érmét Sanghajban."

KISS LÁSZLÓ: VAN ELMARADÁS, AKADTAK CSALÓDÁSOK
Félidejéhez érkezett a sanghaji vizes világbajnokság úszóprogramja, s négy nap versenyeinek zárultával Kiss László szövetségi kapitány úgy látja, hogy – bár Kis Gergő révén egyetlen bronzmedál csupán az eddigi uszodai termés – az elvárások még teljesülhetnek, vagyis meglehet a négy-öt magyar érem, és a 35 olimpiai pont.
„Kétségtelenül van elmaradás, akadtak csalódások, nem mindenki hozta magát, azt azonban a versenyek félidejében is leszögezhetem, hogy tisztességesen felkészült a válogatott – jelentette ki a szakvezető a távirati irodának. – Az Amerikában tanuló és ott is készülő Hosszú Katinka kivételével napi kapcsolatban álltam az edzőkollégákkal, s mondhatom, hogy az itthoniak becsülettel elvégezték a munkájukat. Az viszont talán hiba volt, hogy nem előbb jöttünk. Az olaszoknál akad, például egyik legjobbjuk, Pellegrini, aki már július 3-tól itt van, az egyik kínai kantonban készült a vb-re, a kanadaiak Szingapúrban hangolódtak rá a sanghaji világbajnokságra, a franciák hasonlóképpen tettek.”
Kiss László hozzátette, az átállás problémát jelentett:

„Bizony, a hatórás eltérés, a párás időjárás, az akklimatizációs nehézségek is belejátszanak a mieink eddigi, vártnál gyengébb teljesítményébe. Reménykedem azonban benne, hogy most már beindul a szekér, s a vb második felében a gyerekek erőre kapnak, aminek már láttam a jeleit. És továbbra is bizakodó vagyok, hogy az úszóviadalok további négy napján még bejön az, amit vártunk-várunk.” (MTI)

200 MÉTER FÉRFI VEGYES

Cseh László a harmadik helyen bejutott a döntőbe a 200 méteres vegyes úszásban, míg Verrasztó Dávid nem lépett tovább a szám elődöntőjéből.

Cseh az első helyen végzett saját futamában 1:57.66 perces idejével, így csak Ryan Lochte és Michael Phelps előzte meg összetettben.

Verrasztó Dávid a két amerikai sztárral indult egy futamban, és nem kezdte túl jól a versenyt. Féltávnál aztán megpróbált felzárkózni a középmezőnyhöz, de már nem volt elég ideje, így csak a hetedik lett saját futamában.

200 MÉTER NŐI PILLANGÓ

Jakabos Zsuzsanna az ötödik helyen jutott be a 200 méteres női pillangóúszás döntőjébe. A magyar úszó 2:06.77 perces idejével a második helyen ért célba saját futamában, ami az ötödik helyre volt elég az összesítésben. A leggyorsabb a brit Jemma Lowe volt az elődöntőben.

200 MÉTER FÉRFI PILLANGÓ

Biczó Bence a nyolcadik helyen végzett a 200 méteres férfi pillangóúszás döntőjében. A 18 éves ifjúsági olimpiai bajnok féltávon még a középmezőnyben úszott, de végül az utolsó helyen ért célba 1:55.53 perces idejével.

„Mivel az első két úszásom után azt mondtam, az elejében még bőven van, az volt a terv, hogy erősen kezdek – mondta Biczó Bence a Nemzeti Sportnak. – Nem hiszem, hogy csalódottnak kellene lennem, még akkor sem, ha az egyéni rekordommal, az 1:54.79-cel negyedik lettem volna. Sajnálom, hogy a táv vége nem úgy sikerült, ahogyan szerettem volna és ahogyan szokott."

A finálét Michael Phelps magabiztosan nyerte meg, aki ezzel megszerezte az első aranyérmét a sanghaji viadalon. Az amerikai klasszis mögött a japán Macuda Takesi és a kínai Vu Peng ért célba.

FÉRFI 50 MÉTER MELL

A brazil Felipe Silva nyerte meg az aranyérmet a férfi 50 méteres mellúszás döntőjében, aki az olasz Fabio Scozzolit és a dél-afrikai világcsúcstartó Cameroon van der Burght előzte meg.

200 MÉTER NŐI GYORS

A 200 méteres női gyorsúszásban nem férhetett kétség Federica Pellegrini sikeréhez: a címvédő 1:55.58 perces idővel lett aranyérmes.

A 400 méteres gyorsúszásban is diadalmaskodó olasz klasszis az ausztrál Kylie Palmert és a francia Camille Muffat-t előzte meg,

FÉRFI 100 MÉTER GYORS

A 100 méteres férfi gyorsúszás elődöntőjéből James Magnussen jutott be az első helyen a fináléba 47.90 másodperces idejével. Az ausztrál úszó az amerikai Nathan Adriant és a francia William Meynard-t előzte meg. A címvédő César Cielo Filho csak az ötödik helyen jutott be a döntőbe.

NŐI 50 MÉTER HÁT

Az 50 méteres női hátúszás elődöntőjéből az orosz Anasztaszija Zujeva jutott az első helyen a döntőbe, megelőzve a holtversenyben a második legjobb eredményt elért spanyol Mercedes Peris Minguetet és a fehérorosz Aljakszandra Heraszimeniját.