A korrekorder Modric gólpasszal járult hozzá a Real Madrid győzelméhez

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.19. 22:55
Luka Modric csereként beállva gólpasszal járult hozzá a Real Madrid győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában a Real Madrid 2–1-re nyert a Celta Vigo vendégeként.

A Celta Vigo a bajnokságban négy gólt szerző Iago Aspas nélkül fogadta a Real Madridot, a fővárosiaknál a válogatott szünetben a francia keretből kimaradó Kylian Mbappé a kezdőben kapott helyet. A Celta legutóbb 2017-ben a Spanyol Kupában tudta legyőzni a Real Madridot, azóta 16 mérkőzésen három döntetlen és 13 vereség vigói szempontból a mérleg.

A galíciaiak remekül kezdtek, Williot Swedberg teljesen egyedül vezethette Thibaut Courtois kapujára a labdát, de kapu mellé passzolta a ziccert. Nem sokkal később Fede Valverde veszélyeztetett, a labda Vicente Guaita kezében kötött ki. A 20. perc elején a saját térfelének közepén adta el a labdát a Celta, Kylian Mbappé megtolta a labdát, majd 20 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott (0–1). Az első félidő végén a hazaiak egy lesgólig jutottak, míg madridi részről Vinícius Júnior veszélyeztetett fejjel.

A szünetet követően Jude Bellingham iramodott meg a jobb szélen, lövése a jobb kapufa mellett suhant el. Az 52. percben megbüntette a kihagyott helyzetet a Vigo, a korábbi barcelonai Óscar Mingueza centerezéséből a teljesen üresen érkező Swedberg a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 1–1

Carlo Ancelotti együttese szinte azonnal válaszolt, de Vinícius gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 63. percben Valverde helyett beállt Luka Modric, aki ezzel megdöntötte Puskás Ferenc vonatkozó korrekordját: immár a horvát a valaha volt legidősebb játékos, aki pályára lépett a Real Madridban. Modric három perccel később pazar passzal találta meg Vinícius Júniort, aki másodjára is megszerezte a vezetést a Real Madridnak – immár szabályosan. 1–2

A Celta Jonathan Bamba révén közel volt az egyenlítéshez, de Courtois jól jött ki a kapujából. A 71. percben Mingueza próbálkozhatott, a labda nem sokkal a keresztléc fölött hagyta el a játékteret. A hazaiak az utolsó tíz percben beszorították saját kapuja elé a Madridot, hiába – a vendégek 2–1-re nyertek, és pontszámban beérték a vasárnap pályára lépő Barcelonát. A Celta a következő fordulóban a Leganéshez látogat, míg a Realra a Barcelona elleni el Clásico vár.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Swedberg 51., ill. K. Mbappé 20., Vinícius 66.)
Athletic Bilbao–Espanyol 4–1 (Vivian 6., I. Williams 28., 30., Berenguer 55., ill. Tejero 90+2.)
Osasuna–Real Betis 1–2 (Torro 59., ill. Roque 7., Chimy 73.)
Girona–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 44.)

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
16.15: Atlético Madrid–Leganés (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Getafe (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
HÉTFŐN
21.00: Valencia–Las Palmas (Tv: Spíler2)
PÉNTEKEN
Alavés–Valladolid 2–3 (T. Martínez 6., K. García 90+7. ill. Sylla 17. –11-esből, Amallah 72. – 11-esből, Anuar 76.)