La Liga: a rossz sorozat megtört, de megint nem tudott nyerni a Sevilla

D. S. B.D. S. B.
2024.01.28. 19:56
Pontot rabolt az Osasuna Sergio Ramoséktól (Fotó: Getty Images)
Megtört a Sevilla négy mérkőzés óta tartó bajnoki vereségsorozata, miután a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában hazai környezetben 1–1-re végzett az Osasunával.

Továbbra is keresi önmagát az előző idényben Európa-ligát nyerő Sevilla, amely éppen a bentmaradást érő helyről, a 16. pozícióból várta az előző kiírásban kupadöntőig menetelő Osasuna elleni meccsét.

Ezúttal nem is kezdtek rosszul Quiqué Sánchez Flores tanítványai, még úgy sem, hogy a tréner számos meghatározó játékosára sem számíthatott, mint például Juszef en-Nesziri, Eric Lamela vagy a hírek szerint a távozás szélén álló Ivan Rakitic. Ennek ellenére nem mindennapi támadás végén a 24. percben megszerezte a vezetést a házigazda, Marcos Acuna bedobásból (!) adott gólpasszt az akadémiáról felkerült Isaac Romerónak.

Egy kis stat: Romero a Sevilla első olyan játékosa a 2014–2015-ös idény kezdete óta, aki első öt meccsén négy gólt szerez, ráadásul a 23 éves támadónak ehhez csak hat lövésre volt szüksége (Opta).

A második félidőre jelentősen megváltozott a játék képe, sokkal támadóbb szellemű Osasuna érkezett a pályára, az 55. percben pedig a házi gólfelelős, Ante Budimir idénybeli 10. góljával egyenlítettek is a vendégek. 1–1

A hajrában még a fordításra is volt lehetőségük a Suso kiállítása miatt emberelőnybe kerülő vendégeknek, de egy meccslabdát kihasználatlanul hagytak, így a Sevillának megtört a négy mérkőzés óta tartó vereségsorozata.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Sevilla–Osasuna 1–1 (I. Romero 24., ill. Budimir 55.)
Kiállítva: Suso (86., Sevilla)
KORÁBBAN
Celta Vigo–Girona 0–1 (Portu 20.)
Girona: Yaakobishvili Antal csere volt, nem lépett pályára.
Cádiz–Athletic Bilbao 0–0
KÉSŐBB
21.00: Atlético Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)
HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00: Getafe–Granada (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Barcelona–Villarreal 3–5 (Gündogan 60., Pedri 68., Bailly 71. – öngól, ill. Gerard Moreno 41., Akhomach 54., Guedes 84., Sörloth 90+9., Morales 90+12.)
Mallorca–Real Betis 0–1 (Altimira 45+1.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 0–0
Las Palmas–Real Madrid 1–2 (J. Munoz 53., ill. Vinícius Jr. 65., Tchouaméni 84.)