Ligue 1: robog a Nice, elkapta a Marseille-t is idegenben

Presztízsmeccs megnyerésével folytatta felzárkózását a Nice a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): Didier Digard csapata 3–1-re győzött az Olympique Marseille vendégeként a 22. forduló vasárnap késő esti programjában. Az élbolyhoz tartozó Lens sorozatban a harmadik mérkőzésén is pontokat vesztett, az Angers 13, az Auxerre hét vereség után szerzett pontot, míg a Strasbourg az idény során először megnyert egy hazai bajnokit.

Cancelóval egymilliárd euró fölé jutott a Bayern München!

Véget ért a téli átigazolási időszak, amelyben a Premier League és a Serie A is hozta azt, amit előre vártunk, de igaz ez a Bundesligára és a La Ligára is. A Ligue 1 azonban már hozott meglepetéseket. Az összefoglaló második része következik, az elsőt ITT olvashatja el.

Párizs 2024: Marseille-ből indul majd az olimpiai láng franciaországi útja

Marseille-ből kezdi majd meg franciaországi útját a 2024-es párizsi olimpia lángja.

La Liga: szenegáli válogatott középpályással erősített a Sevilla

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) 19 mérkőzés után csupán 13. helyen álló Sevilla FC hivatalos honlapján számolt be róla, hogy kölcsönvette a francia Marseille szenegáli válogatott középpályását, a katari világbajnokságot is megjáró Pape Gueyét.

Ligue 1: a Monaco lezárta a Marseille győzelmi sorozatát

Döntetlenre (1–1) végződött a Marseille és vendége, a Monaco déli rangadója a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának szombat késő esti programjában. A korábbi mérkőzésen a Lens a 88. percben szerzett góllal harcolt ki ugyancsak 1–1-es döntetlent Troyes-ban.

Ligue 1: száguld a Marseille, kínos hazai vereség Lyonban

Bár az első gólt a Lorient szerezte, a Marseille nyerte meg 3–1-re a két csapat mérkőzését a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 19. fordulójának szombati játéknapján. Az OM egymás után a hatodik bajnokiját nyerte meg, de remek szériában van a Lens is, amely az Auxerre 1–0-s legyűrése után hazai pályán továbbra is százszázalékos. Késő este a Lyon kellemetlen vereséget szenvedett: saját közönsége előtt győzte le 2–1-re a hónapok óta nyeretlen Strasbourg.

Ligue 1: a Marseille nagyon megverte a Toulouse-t

Az Olympique Marseille 6–1-re legyőzte vendégét, a Toulouse-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának csütörtöki játéknapján. A Montpellier 2–0-ra nyert a Lorient vendégeként, a Reims odahaza verte 3–1-re a Rennes-t, míg a szép győzelmi sorozatból érkező Lensnak be kellett érnie a 0–0-s döntetlennel Nizzában.

Férfi vízi BL: az FTC nagy csatában legyűrte a Marseille-t

Az előző idényben bronzérmes FTC-Telekom Waterpolo 9–8-ra nyert a vendég Marseille ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 3. fordulójában.

FTC: Laidouni szerződésében van egy opció – a BL-győztes kérő nem tud róla? A Liverpoolt is bedobták

A francia Media Foot azt írja, hogy az Ligue 1-ban szereplő kilencszeres bajnok, 1993-ban BL-győztes Olympique Marseille élénken érdeklődik a Ferencváros tunéziai válogatott labdarúgója, a katari vb-t is megjáró Aissa Laidouni iránt, akinek jövő nyáron lejár a szerződése a magyar bajnoknál. A Nemzeti Sport azonban úgy tudja, januártól életbe lép a klub hosszabbítási opciója, emiatt 2024-ig szóló szerződés köti majd az FTC-hez.

Ligue 1: 98. percben szerzett góllal verte az OM a Monacót

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójában az Olympique Marseille 3–2-re legyőzte idegenben a Monacót.

Ligue 1: szöglet utáni fejes góllal nyerte a Marseille a Lyon elleni rangadót

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának záró mérkőzésén a Marseille legyőzte a Lyont. A hazaiak győzelmüknek köszönhetően már a negyedik helyet foglalják el a tabellán.

BL, D-csoport: a Spurs utolsó perces góllal maradt az élen

A labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportkör 6. (utolsó) fordulójában az Eintracht Frankfurt 2–1-re legyőzte a Sporting CP-t idegenben, a Tottenham ugyanilyen különbséggel nyert Marseille-ben a D-csoportban.

Ligue 1: mit mondhatott Sergio Ramos? Pirosat ért, az biztos!

Sergio Ramos piros lapot kapott, a sérült Lionel Messit eleve nélkülöző PSG több mint egy félidőt emberhátrányban játszott a Reims vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) szombati játéknapján, de egy pontot így is hazavitt (0–0). A másik szombati mérkőzésen az eddig veretlen Marseille nagy meglepetésre odahaza kikapott a fordulót az utolsó helyen váró Ajacciótól (1–2).

BL: öt szurkolót vettek őrizetbe Marseille-ben

A francia rendőrök öt személyt vettek őrizetbe Marseille-ben, a 21 órakor kezdődő Olympique Marseille-Eintracht Frankfurt labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtti napon.

Ligue 1: Neymar ezt a meccset is eldöntötte, újra élen a PSG

A Paris Saint-Germain hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Brestet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának szombati játéknapján, és visszavette a tabella első helyét. Késő este nyert a Marseille is a Lille ellen (2–1), és felzárkózott a párizsiak mögé.

PSG: nyolc játékost engedtek el a végén a spanyol duó és a FIFA kedvéért!

Véget ért hát ez is... A topligákban dudált a bőrgyár az átigazolásoknak, de azért bővült, és bővülni is fog tovább az érkezők-távozók névsora, hiszen más országokban még lehet vásárolni, illetve klub nélküli futballisták is kenyéradó gazdákra találnak. Nézzük, hogyan zártak a Ligue 1 csapatai ezen a nyáron!

Videó: Richarlison nem bírta könnyek nélkül a duplája után

A duplázó Richarlison nem bírta könnyek nélkül a Tottenham–Olympique Marseille Bajnokok Ligája-mérkőzés után. A londoniak brazil válogatott játékosa – aki ezen a találkozón debütált a legrangosabb európai kupasorozatban – a lefújás után odament a családjához, amikor eltörött a mécses.

Ligue 1: Messi adogatta, Mbappé belövögette, újra győzött a PSG

A Paris Saint-Germain 3–0-ra győzött a sokáig emberhátrányban játszó Nantes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és ezzel visszaelőzte a Marseille-t, amely délutáni 2–0-s auxerre-i sikerével átmenetileg a tabella élére ugrott. Magabiztosan nyert a Lyon is, hazai pályán 5–0-ra verte meg a még nyeretlen Angers-t.

Átigazolás: a Juve lemondott Depayról – visszatérhet az MU-hoz?

Hetek óta köztudott, hogy a holland válogatott Memphis Depay létszámfelettivé vált az FC Barcelona támadósorában, a katalánok pedig szívesen megválnának tőle, de ki veszi meg? Nos, úgy tűnik, a Juventus nem, s bár a Manchester United brit sajtóhírek szerint érdeklődik, az MU-nál sem ő az első számú kiszemelt...

Ligue 1: emberhátrányban verte meg a Nantes-ot a Marseille

Fordulatos hajrában győzte le hazai pályán 2–1-re a Nantes-ot az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik fordulójában.

Kézilabda Eb: Tudta-e?