Meglepetés Vásárhelyen

BORSÁNDI ISTVÁNBORSÁNDI ISTVÁN
2007.01.29. 01:41
Három negyeden keresztül szép csendben csordogált a mérkőzés, az utolsó játékrész izgalmai azonban mindenért kárpótolták a szurkolókat.
Nyilas István idényrekordot ért el
A hazaiak az utolsó előtti másodpercben dobott kosárral nyertek nagy meglepetésre, hiszen a táblázat utolsó előtti helyezettje fogadta az élcsoportba pályázó zalaegerszegieket, akik hétmeccses győzelmi sorozattal a hátuk mögött vágtak neki a csongrádi csatának.

A Zalakerámia-ZTE KK legutóbb november 22-én kapott ki bajnokin Székesfehérvárott.

FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ

BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KS - ZALAKERÁMIA-ZTE KK 84–82
(19–17, 11–18, 24–24, 30–23)

Hódmezővásárhely, 600 néző. V: Kóthay, Pozsonyi, Csősz

VÁSÁRHELY: Drahos 21/3, KOVÁTS R. 4, NYILAS 21/6, FREEMAN 25/6, Gémes 5. Cs: Böszörményi, Jarosevits, Utasi 8/6. Edző: Czuprák László

ZALAEGERSZEG: MISKOVICS 21/12, Gáspár 8/6, Hoffmann 10, BELL 22/3, Olsovsky 2. Cs: Kováts V. 6/6, Powell 4, Baki 3/3, Keresztes 6. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–7. 8. p.: 15–12. 15. p.: 21–23. 18. p.: 26–30. 23. p.: 38–39. 26. p.: 45–53. 28. p.: 51–53. 32. p.: 62–61. 37. p.: 70–70
Kipontozódott: Hoffmann (35. p.)

Mestermérleg
Czuprák László:
– Ezt a mérkőzést kétszer nyertük meg, szerencsére az utolsó dudaszó pillanatában is.
Nikola Lazics: – Tény, hogy rosszul játszottunk, de az utolsó percben a hazaiaknak nyújtott játékvezetői segítség számomra érthetetlen.