Bajzát Rafael, Szabó GáborBajzát Rafael, Szabó Gábor
2005.10.03. 03:16
Gór-Nagy Miklós, az Eger válogatott védôje hat gólt ért el vasárnap
Meggyesi Bálint

Ahogy azt még szombaton emlegette Bíró Attila, a Ferencváros pólócsapatának szakvezetője, a legnehezebb dolga a játékosok motiválása lesz az újvidéki selejtező utolsó fordulója előtt. A feledat nehézsége abban rejlett, hogy a zöldek már csoportelsőként várták a házigazda Vojvodina elleni derbit.

A déli harangszóra induló mérkőzésen újra a 19 esztendős Baksa védett, jóllehet a vállfájdalmak miatt pihenő Szécsi tudta volna vállalni a játékot. Az ifjú hálőőr ezúttal is kiválóan tette dolgát, mint ahogy a mezőnyben játszó társai is. A harmadik negyedben kezdődött a magyar csapat kálváriája: nemegyszer játszott kettős hátrányban, és huzamosabb ideig védekezéssel töltötte az időt. A záró felvonásban csak forrósodott a helyzet, hiszen egyenlítettek a szerbek, végül Létay nyugtatta meg a kedélyeket. Ha nem is a meccs utolsó pillanataiban, de a Fradi utolsó támadásából szerzett góllal változtatta 7-6-ra az állást, és a Vojvodina már nem tudott erre felelni. Bíró Attila együttese tehát a harmadik számú görög, valamint a negyedik legjobb szerb és spanyol gárdát utasítva maga mögé végzett az A-csoport élén - százszázalékos teljesítménnyel!

A Brescia elleni jó színvonalú, de elvesztett csoportdöntő után gólparádéval búcsúzott a 200 ezres olasz várostól a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger csapata. Játékosai a záró forduló négyszer nyolc percében teljes odaadással űzték, hajtották francia ellenfelüket. Az orosz légiósokra épülő Tavernyre megsemmisítő vereséget mértek Gór-Nagy Miklósék, a válogatott bekk hatszor is beköszönt Ivanovnak. Az egri csapat 126 lőtt góljával 21-es gólátlaggal rukkolt ki, amely ritkaság az európai kupaporondon. A torna legeredményesebb játékosa az egri Kiss Csaba lett, 21 találattal.

A-csoport, 5. játéknap
Vojvodina (szerb-montenegrói) - Betonút-FTC 6-7
(1-2, 1-2, 1-1, 3-2)
Újvidék, 1000 néző. V: Delon (francia), Bianchi (olasz)
A Vojvodina gólszerzői: Durics 2, Mijatovics, Bosics, Kalinics, Perics
FTC: BAKSA - WESZELOVSZKY 2, Katonás 2, Ferkó, Monostori 1, Binder, LÉTAY 2. Cs: Takács A., Süveges, Nitsovits, Bánhidy, Gulyás. Edző: Bíró Attila
Gól - emberelőnyből: 14/4, ill. 6/2
Ötméteresből: -, ill. 3/2
Kipontozódott: Takács A. (15. p.), Binder (26. p.)

Panioniosz (görög)-Mataró (spanyol) 11-10, Hannover (német)-Amadora (portugál) 20-0.
Szombati eredmények: Yüzme Istanbul (török)-Amadora 12-6, Vojvodina-Yüzme Istanbul 21-5.