DROPPA GERGELY jelenti Pozsonyból, BODNÁR TIBORDROPPA GERGELY jelenti Pozsonyból, BODNÁR TIBOR
VKP Bratislava (szlovák)-Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1
(22, 19, -25, 20)

Pozsony, 1000 néző. V: Michal Stegnar, Martin Hrovat (szlovének)
BRATISLAVA: BENCIC 11, JÁNOSIK 3, Patúc 7, Pélucha 10, DEMETER 11, NEMEC 15. Cs: Hodi (liberó), Hanik, M. Husár, Rostár. Edző: Zdenek Hanik
KAZINCBARCIKA: Schildkraut, Szalai 7, Kárpáti 11, TOMANÓCZY 17, Geiger 10, SZAFRONOV 11. Cs: Bencsics (liberó), Toronyai 1, Jármi, Csala 5. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 9:9, 16:13, 21:20. 2. játszma: 4:1, 8:4, 16:10, 22:14. 3. játszma: 3:1, 7:6, 9:9, 15:14, 24:23. 4. játszma: 7:5, 10:8, 18:12, 21:19
"Azt hiszem, nem lehet baj" - mondta a meccs előtt Toma Sándor, a barcikaiak másodedzője. A győzelemben bízott az a csaknem száz kazincbarcikai is, aki elutazott a szlovák fővárosba, bizonyítván, mennyire szívükön viselik Borsodban a csapat sorsát.
Aztán mégis baj lett. A második technikai szünetre három ponttal előrébb tartott a házigazda, és pozsonyi szettnyerés után cseréltek térfelet a csapatok. Bejönni látszott a szlovákok azon húzása, hogy a város összes magyar iskolájából kollektíve kivezényelték a csinosabbnál csinosabb fiatal lányokat, bizonyára a magyar játékosok figyelemelterelése végett…
Úgy tűnt, a látvány Tomanóczyt zavarta meg a legkevésbé, hiszen magabiztosan termelte a pontokat, más viszont nem jeleskedett. Így fordulhatott elő, hogy a második etap elején 8:4-re elhúztak a jó napot kifogó vendéglátók. De mintha ez sem lett volna elég. A két bíró és a vonalbírók is átlendítették Hanik mester legényeit a holtpontokon (ahogy tették az egész meccsen), amikor Geigerék felzárkóztak volna. Magyar szemnek rossz volt látni, hogy ez a barcikai csapat meg sem közelítette azt, amelyik egy hete megszorongatta a csoport legnagyobb favoritját, a holland Almerét. A szlovákok sajnos a játék minden elemében felülmúlták a magyarokat, leginkább azonban a négyesütőkön és a mezőnyözésen látszott a különbség. A helyzet nem sokat változott a harmadik felvonásra sem: a vendéglátók összeszedett csapat módjára küzdöttek, míg a mieinknkél egyre többször mutatkoztak egymás meg nem értésének jelei. Az egyetlen reményt az adta, hogy amikor 2-3 ponttal elhúztak Demeterék, mindjárt kiengedtek, s az Oravec-legények felzárkózhattak. Olyannyira, hogy a legjobbkor, vagyis a végjátékban sikerült átvenni a vezetést is. Ez pedig elég volt a szépítéshez.
Lendületbe jött a Vegyész, de sajnos a pozsonyiaknak nem szegte kedvét az elhullajtott játszma, ezért nem sikerült elhúzni Toronyaiéknak. Sőt, a szett közepére újra bajba került a magyar bajnok. Miután Geiger többször is hibázott ziccerben, máris hategységnyire hízott a hátrány. És hiába tett meg mindent Tomanóczy és Szafronov, ők is csak az eredményt tudták kozmetikázni. Vagyis az első magyar győzelemre még várni kell a férfi Élcsapatok Kupájában.

Nők
NRK Nyíregyháza-Tifon-Azena Velika Gorica (horvát) 3:0
(20, 18, 24)

Nyíregyháza, 300 néző. V: Batjuk, Podkopajev (ukránok)
NYÍREGYHÁZA: TIMCSENKO 3, KAPUVÁRI 18, Merkószki 4, KATONA 10, BOTOS 17, Fésüs 5. Cs: Adorján (liberó), Kovács B., Bodnár 2. Edző: Ludvig Zsolt
VELIKA GORICA: Komisarova 5, Buda, AVLIAS 14, JANKOVIC 14, Se. Usic 10, Rendulic 5. Cs: Glavas (liberó), Orlic 1. Edző: Zeljko Jurgevic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:2, 10:3, 12:8, 15:11, 20:11, 23:17. 2. játszma: 4:2, 8:2, 11:5, 11:10, 15:10, 19:14, 20:17, 23:17. 3. játszma: 1:4, 3:7, 7:9, 10:11, 13:12, 14:16, 19:18, 20:21, 24:22

Az első körben pórul járó (azaz szettet sem nyerő) csapatok számára adva volt a javítás lehetősége. A nyitó felvonásban látottak alapján a Nyíregyháza került közelebb ehhez az esélyhez: az azonnal megszerzett tetemes előnyt nemcsak megtartani, hanem növelni is tudták Botosék, így a hajrába az is belefért, hogy párszor megvillant Jankovic bal keze.
Miután egyszer már bejött, a nyíregyháziak a második szettben is ragaszkodtak a 3:0-ás előnyhöz. Más kérdés, hogy a horvátok ezúttal nem hagyták annyiban a dolgot, és 8:2-nél zárkózni kezdtek, 11:9-nél pedig már Ludvig Zsolt gyűjtötte maga köré tanítványait. Még szerencse, hogy Kapuvári vezérletével időben kapcsoltak a hazaiak, és 45 percnyi játék után úgy tettek szert 2:0-s előnyre a játszmákat tekintve, hogy vendégek egyetlen pillanatig sem vezettek.
Úgy tűnt, a harmadik etap fordulatot hoz, hiszen a horvátok jutottak tetemes előnyhöz. De nem akkorához, hogy a zsinórban négy pontot gyűjtő Kapuvári akcióival azt ne lehessen ledolgozni. Innentől kezdve felváltva estek a pontok, mígnem a végjátékban Botos remeklésével a játékrész, egyben a mérkőzés sorsát is eldöntötte a házigazda.

Mitől volt ilyen sima, biztos a győzelem?