Trottier nem emlékezni akart

K. J.K. J.
2003.01.22. 20:22
Chris Osgood kapus is megbánta a rangersesek durvaságát (Fotó: Reuters/Ray Stubblebine)
Azt azért túlzás lenne állítani, hogy meleg fogadtatásban részesült Bryan Trottier a New York Islanders csarnokában, a Nassau Coliseumban. Nem, mert a "szigetlakókat” játékosként tizenöt éven át szolgáló, négyszer Stanley-kupa-győzelemig vezető egykori klasszis éppen a városi rivális Rangers vezetőedzőjeként tért vissza a palotába, ilyenkor márpedig fikarcnyit sem számít a dicső múlt. "Hát, nem is emlékezni jöttem ide…” – közölte a szakvezető.
Hanem nyerni, ami végül annyira simán sikerült csapatának, hogy arra talán még ő maga sem számított: fiai öt gólt vágtak az Islandersnek, és egyet sem kaptak! A vendégek már az első perctől kezdve puhították az ellenfelet, különösen a három behemót, Barnaby, Lindros és Holik vállalt magára csattanós ütközéseket, Barnaby ráadásul két gólt is szerzett. Holik a meccs vége felé még Osgoodot, az Islanders kapusát sem kímélte, úgy esett rá szerencsétlenre, hogy a hálóőrt azonnal le kellett cserélni bokasérülése miatt. De nem ezen múlt, a Rangers ezúttal sokkal jobban akarta a győzelmet.
Hiába tüzeltek

Ebben az AHL-idényben már sokadszor játszotta el a St. John csapata, hogy „agyonlôtte” az ellenfél kapusát, mégsem tudott nyerni. A Manitoba elleni összecsapáson harminchatszor vette célba a kaput a Flames, de csak egy gólt ütött, miközben a hazaiak – tizennégy lövésbôl – kétszer mattolták Szuper Leventét.
A küzdelemre Buffalóban sem lehetett panasz, ám hiába hajtott körömszakadtáig a helyi Sabres és a Pittsburgh, egyik gárda sem tudott gólt ütni. A hazaiak kapusa, Biron egymás után másodszor védett hibátlanul, míg a vendégeké, Caron NHL-karrierje második shutoutját regisztrálta, holott még csak hat meccsen szerepelt az elitligában. Atlantában ugyanakkor potyogtak a gólok, a Thrashers meg sem állt nyolcig (klubcsúcsbeállítás), és már az első harmadban eljutott ötig (klubcsúcs). A 22. születésnapját éppen ezen a napon ünneplő Heatley, illetve az oroszok csodagyereke, Kovalcsuk két-két gólt rámolt be a leigázott a St. Louis ketrecébe.
Torontóban idegenbeli győzelem született, a Philadelphia 22 másodperc alatt kétszer volt eredményes a harmadik harmadban, eldöntve ezzel a két pont sorsát, no meg azt, hogy 13 veretlen hazai mérkőzés után újra vereséget szenvedjen a Maple Leafs. A Nashville az első két harmadban járatta csúcsra magát, és hiába ütött a vendég Vancouver Bertuzzi révén két gólt a befejező húsz percben, a kanadai élcsapat nem tudta ledolgozni a hátrányát.

NHL, alapszakasz, 103. játéknap
Buffalo Sabres–Pittsburgh Penguins 0–0. Kapusok: Biron 23 védés/23 lövés, ill. Caron 34/34
New York Islanders–New York Rangers 0–5 (0–2, 0–1, 0–2). Gólszerző: Barnaby (13., 21.), Mironov (15.), Bouchard (56.), Lundmark (57.). K: Osgood 22/25, 46:13-tól Snow 2/4, ill. Dunham 31/31
Toronto Maple Leafs–Philadelphia Flyers 1–3 (0–1, 0–0, 1–2). G: Mogilnij (41.), ill. Handzus (17.), Roenick (50.), Recchi (51.). K: Tellqvist 23/26, ill. Cechmánek 22/23
Atlanta Thrashers–St. Louis Blues 8–4 (5–2, 3–1, 0–1). G: Heatley (3., 13. – mindkettő emberelőny), Snyder (7.), Tapper (9.), Savard (12.), Kovalcsuk (32., 37. – az első ee.), F. Kaberle (35.), ill. Tkachuk (5., 16. – az utóbbi ee.), Jackman (23.), Boguniecki (48.). K: Nurminen 22/26, ill. Brathwaite 21/27, 8:28-tól B. Johnson 1/3, a 2. harmadtól ismét Brathwaite
Nashville Predators–Vancouver Canucks 3–2 (1–0, 2–0, 0–2). G: Hartnell (9.), Hall (23. – ee.), Legwand (35.), ill. Bertuzzi (49., 50. – az első ee.). K: Vokoun 31/33, ill. Cloutier 22/25