Félidők elején szerzett gólokkal győzte le a Tiszakécske a Békéscsabát

S. L.S. L.
2022.11.27. 14:50
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a 9. helyen tanyázó Tiszakécske a 18. Békéscsabát fogadta. A hazaiak a félidők elején szerzett gólokkal győzték le a lila-fehéreket, így megvan Klausz László második győzelme új csapata kispadján (2–0).
Horváth Zoltán szerezte az első kécskei gólt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 2–0 (1–0)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Balázs B., Csáki R., Végső, Farkas N. – Vachtler (Winkler, 75.), Kiss N. (Lovas A., 90.), Szekér (Pongrácz, a szünetben), Geiger (Gyurján B., 75.) – Zamostny, Horváth Z. (Máté Zs., 75.).Vezetőedző: Klausz László
BÉKÉSCSABA: Krnács– Bora, Farkas M., Fazekas L. (Máris, 65.), Puskás G. (Hodonicki, 86.) – Zvara (Lukács R., 77.), Kitl, Horváth P., Mikló– Ilyés (Hamed, a szünetben), Czékus (Talpalló, 77.).Vezetőedző: Brlázs István
Gólszerző:
Horváth Z. (6.), Geiger N. (46.)
Klausz László:
– Nagyon kevés olyan periódus volt a mérkőzésen, amit nem úgy hajtottak végre a játékosok, ahogy azt előzetesen terveztük. Az első és a második félidő között különbség volt, hogy szerkezetet és taktikai elképzelést kellett váltani. Az első félidőben jól működött a letámadásunk, nem is tudott az ellenfelünk helyzetbe kerülni. A második félidőben jöttek be nálunk az alacsonyabb és gyorsabb játékosok, visszaálltunk, és szűkítettük a területeket.
Brlázs István:
– Mindkét félidőt rosszul kezdtük. Ez megpecsételte a sorsunkat. Eljutottunk helyzetekig, de csak kapufát tudtunk rúgni. Megérdemelten nyert a hazai csapat, annak ellenére, hogy játékban tudtuk azt a szintet hozni, amit ők.

Pontosabbak voltak a kécskeiek (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Megérdemelten győzött a tiszakécskei csapat, hiszen a Békéscsaba elleni mérkőzés egészében mezőnyfölényben futballozott. Ennek köszönhetően az utolsó idei, hazai mérkőzésén győzelemmel köszönhetett el szurkolóitól a Tiszakécske.

A tiszakécskei gólok nagyon jókor születtek. Hiszen mindkét félidő elején betalált Klausz László csapata, így mentálisan nehéz helyzetbe került a viharsarki gárda, amiből aztán nem is tudott kijutni ezen a bajnoki mérkőzésen.

Az első tiszakécskei gólt a 6. percben a hórihorgas csatár, Horváth Zoltán szerezte.A kécskei támadó 6 méterről kavarodás után a lecsorgó labdát nagy erővel rúgta a kapuba,1–0.

A második kécskei gól szép akció után született a 46. percben:Farkas Norbert beadása után Geiger Norbert lőtt a békéscsabai kapuba. Geiger középen megkapta a labdát, tolt rajta kettőt, majd kilőtte a hosszú alsót, 2–0.

A tiszakécskeiek a győzelmüknek köszönhetően feljöttek a 14. helyre, még a békéscsabaiak a 18. pozíciót foglalják el a tabellán.

20. Dorogi FC18341119–33–1413

Hamed (jobbra) beállítása sem segített a vendégeken (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Kiss N. helyett Lovas A. a pályán a hazaiaknál.

86. perc: Puskás G. helyett Hodonicki a pályán.

84. perc: Mikló Roland kapott sárga lapot.

77. perc: A Békéscsaba kettőt cserél: Zvara helyére Lukács R., Czékus helyett Talpalló a pályán.

75. perc: Hármas kécskei csere: Horváth Z. helyett Máté Zs., Geiger N. helyett Gyurján B., Vachtler helyett pedig Winkler a pályán.

65. perc: A csabaiaknál Fazekas L. helyett Máris D. a pályán.

Zamostny jól irányította a kécskei csapatot (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

58. perc: Vachtler Csaba kapott sárga lapot.

A szünetben mindkét csapat cserélt: Szekér helyett Pongrácz lépett pályára, még Ilyés helyett Hamed érkezett.

46. perc: GÓÓL!!! Farkas Norbert beadása után Geiger Norbert lőtt a békéscsabai kapuba. 2–0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A küzdelem dominált (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Balázs B. kapott sárga lapot.

29. perc: Az eddigi legnagyobb békéscsabai helyzet: Egy bal oldali beadásra Czékus érkezett középen és találta telibe a felső kapufát.

28. perc: Szekér Ádám kapott sárga lapos figyelmeztetést.

25. perc: Mezőnyfölényben futballozik a hazai csapat.

6. perc: GÓÓLL!!! Horváth Zoltán közelről a léc alá bombázott. A kécskei támadó 6 méterről egy lecsorgó labdát rúgott a kapuba. 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Melegítő békéscsabaiak (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehér mezben, a vendég békéscsabaiak lila-fehérben lépnek a pályára. A találkozó előtt a legendás Mészöly Kálmánra emlékeztek a csapatok és a nézőtéren helyet foglalók.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hullámzóan teljesítő, már Klausz László által irányított Tiszakécske az előző három meccsén veretlen Békéscsabával szemben.