Az Arsenal öt góllal küldte haza a Chelsea-t

2024.04.23. 20:45
Gálázott az Arsenal a Chelsea elleni rangadón (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Arsenal a visszafogott első félidőt követően belelendült, és 5–0-ra kiütötte a Chelsea-t a londoni rangadón.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Arsenal–Chelsea 5–0 (1–0)
London, Emirates Stadion, 60 238 néző. Vezette: Hooper
ARSENAL: Raya – B. White, Gabriel, Saliba, Tomijaszu (Zincsenko, 73.) – Ödegaard, Partey (Jorginho, 73.), Rice – Saka, Havertz (Gabriel Jesus, 73.), Trossard (Martinelli, 72.). Menedzser: Mikel Arteta
CHELSEA: Petrovics – Disasi, Cucurella, Badiashile, Gilchrist (Thiago Silva, 78.) – Caicedo, E. Fernández (Chalobah, 66.) – Madueke (Casadei, 78.), Mudrik (R. Sterling, 67.), Gallagher – Nicolas Jackson. Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Trossard (5.), B. White (52., 70.), Havertz (57., 65.)

Mindkét fél számára nagy tétje volt az összecsapásnak: míg az Arsenal a bajnoki címért folyó harcban érdekelt, addig a Chelsea az európai kupaporondot szeretné „surranópályán” elérni. Ennek szellemében pörgős, nyílt sisakos küzdelem bontakozott ki a pályán, köszönhetően annak is, hogy az „ágyúsok” már az ötödik percben megszerezték a vezetést: Declan Rice remek ütemben ugratta ki Leandro Trossard-t, a belga pedig a rövid sarkot védő kapus lába között a hálóba lőtt. 1–0

A Chelsea Nicolas Jackson védőn megpattanó beadásával veszélyeztetett, de a hazaiak szerencséjére a labda kiszédült a kapufáról. Mikel Arteta együttese megduplázhatta volna előnyét, ám a vendégkaput őrző Djordje Petrovics zsinórban háromszor is nagyot védett: először Saka, majd kétszer a gólszerző Trossard járt közel az újabb találathoz – a belga második lövése egy védőn is megpattant, de a Chelsea kapusa óriási reflexszel védett. Az újabb hazai roham után a Pochettino-féle csapat is magához tért, és újra egyenlíthetett volna, Cucurella lövését azonban Saliba blokkolta, míg Enzo Fernández ismétlése elzúgott a kapu mellett – egygólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidő elején is nekiesett vendégének az Arsenal, de míg Rice lövését védeni tudta Petrovics, néhány perccel később már ő is tehetetlen volt: szöglet után Rice vette célba a kaput, lövése a menteni igyekvő Gallagher lábáról Ben White elé pattant, aki a hálóba pofozta a labdát (2–0). Öt perccel később eldöntötték a lényegi kérdéseket a hazaiak. Saliba határozottan szerelte Maduekét, majd Ödegaard-hoz passzolt, aki remek ütemben indította Kai Havertzet; a német Cucurella szorításában emelt a kapuba a kilépő Petrovics fölött (a kapus beleért ugyan a labdába, de a gólt nem tudta megakadályozni). A 24 éves német kiválóság a 65. percben ismét megvillant, ezúttal Saka passzát váltotta gólra a bal kapufa segítségével (4–0).

S ezzel nem volt vége a hazai erődemonstrációnak – miközben a Chelsea darabjaira hullott –, a 70. percben Ödegaard ívelte át a labdát a vendégvédelem fölött, Ben White megpróbált belsővel a berobbanó Saka, Havertz, Trossard triónak centerezni, de nem találta el tökéletesen a labdát, amely így a bal felsőben kötött ki – duplázott az angol jobbhátvéd is. 5–0

Az Arsenal fölényes győzelmet aratott városi riválisa felett, s a hétvégén számára jön a Tottenham elleni észak-londoni derbi, míg a Chelsea az Aston Villa otthonába látogat a következő alkalommal.