Emberhátrányban is pontot szerzett a Pécs a Budaörs ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.08.15. 18:50
Az először kezdő Kövesdinek (pirosban) nem sok időt adnak szusszanni a vendégvédők (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a PMFC a Budaörsöt látta vendégül. A mérkőzésen minden volt, ami egy jó futballmeccshez kell, és végül az emberhátrányban játszó Pécs megérdemelten tartott otthon egy pontot (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BUDAÖRS 1–1 (0–1)
Pécs, PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Króner, Rácz L., Katona L. – Marques-Airosa (Geiger, 56.), Futó (Hursán, 72.), Tölgyesi, Hegedűs M. (Kónya D., a szünetben) – Kövesdi (Dávid, a szünetben), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
Budaörs: Dala – Menyhárt (Tóth K., 6.), Zsidai, Kékesi, Kapronczai – Petneházi, Molnár Cs. (Lengyel, 76.) – Vankó, Sajbán Mi., Winkler – Balázs Zs (Halácsi, 87.). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző:Rácz L. (79.), ill. Balázs Zs. (26.)
Kiállítva: Kónya (63. – ziccerben való lerántásért), Vas László (65. – reklamálásért)
Vas László: – Megdolgoztunk a pontért, de hármat szerettünk volna szerezni. Ezúttal sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek nagy része kimaradt. A munka megvolt, de a hit hiányzott, hogy átlendüljünk a holtponton.
Márkus Tibor: – Összességében igazságos a döntetlen, a hazai csapat mindent megtett a pontszerzésért, ott tartotta a labdát a tizenhatosunk környékén. Mi lassan, körülményesen játszottunk, a középpályásoktól gyorsabb futballt, az elöl lévőktől pedig jobb helyzetkihasználást reméltem.

Élvezetes, pörgős meccset játszott egymás ellen a PMFC és a Budaörs, simán benne volt, hogy ismét 4-5 gól is esik. Ezúttal viszont sem Adamcsekék, sem Balázs Zsolték nem voltak elég pontosak ehhez, illetve Helesfaytól és Dalaitól is láthattunk szép bravúrokat.

A találkozó első félidejét a hazaiak kezdték aktívabban, de az első negyedóra után átvették a vendégek az irányítást. Ennek a 26. percben meg is lett az eredménye. Két egyéni hiba után Winkler találta meg az egyedül álldogáló Balázs Zsoltot, aki senkitől sem zavartatva a kapu közepébe lőtt, 0–1.

A szünetig ismét inkább a pécsiek nyomtak, de a Budaörs is növelhette volna többször az előnyét. Gól viszont nem esett.

A fordulás után a hazaiak nagyon akarták az egyenlítést, de az egyre nagyobb kockázatvállalás nagy védelmi hibában csúcsosodott ki. Egy vendégkontra végén Kónya lerántotta az egyedül kapura törő Balázs Zsoltot, aki nagyon szeretett volna elesni, szinte ráfeküdt a hazai játékosra, a játékvezető pedig kiállította a szünetben beálló pécsi szélsőt. A büntetőt azonban hárította Helesfay.

A PMFC emberhátrányban, edzője nélkül is mindent elkövetett, hogy megszerezze legalább az egyenlítő gólt, de Dalai mindenhova odaért – egészen a 79. percig. Akkor viszont Rácz László előre húzódott egy bedobásnál, s átpörgette a vendégek kapusa fölött a labdát, 1–1.

Összességében megérdemelten tartott otthon egy pontot a végig becsülettel hajtó Pécs a jól, veszélyesen játszó Budaörs ellen.

20. III. Kerületi TVE331–9–80

Vége a mérkőzésnek! Egy-egy pontot gyűjtöttek be a csapatok!

90+1. perc: Kékesi elé pattant Krónerről a labda, de Helesfay újabb bravúrral védett.

89. perc: Svedjukot rúgta fel hátulról Kékesi, sárga lap a jutalma.

88. perc: Rögtön helyzetbe is hozzák a társak Halácsit, de közeli lapos lövésébe bele tudta tenni a térdét Helesfay. Winkler bal oldalról érkező ismétlésébe Rácz László nyúlt bele a gólvonalon.

87. perc:A gólszerző Balázs Zsolt helyére Halácsi érkezett.

84. perc: Bíró tartott meg jól egy laposan fellőtt passzt, majd Adamcseket ugratta ki. A pécsi támadó lelassította a játékot, majd Geiger elé passzolt, a tizenhatos jobb oldaláról érkező beadás viszont sem kapura, sem Bírónak nem volt jó.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Pécs! Egy távoli bedobás után a szélről érkezett egy lapos beadás, amit Rácz László átpörgetett Dalai felett.1–1

78. perc: Tölgyesi helyére Bíró Bence jött a hazaiaknál.

76. perc: Molnár Csaba helyett Lengyel érkezett a vendégekhez.

75. perc: Adamcsek 25 méterről lőtte fölé szabadrúgását.

72. perc: Egy túl magas beadás majdnem meglepte Dalait, de reflexből még bele tudott kapni.

72. perc: Futó helyére Hursán érkezett.

71. perc: Katona szólózott, de 17 méteres középről érkező lapos lövésébe bele tudott kapni Dalai.

66. perc:Helesfay szögletre ütötte Balázs Zsolt bal alsóba tartó büntetőjét.

65. perc:Vas László is piros lapot kapott reklamálásért.

63. perc:Kónya piros lapot kapott Balázs Zsolt lerántásáért tiszta ziccerben. Tizenegyes jön!

60. perc: Dalai rosszul jött ki a kapujából, de a beadás Adamcsek feje felett is elszállt.

59. perc: Adamcsek lövése megpattant Kékesin, de Dalai bele tudott nyúlni a labdába, Kónya pedig éppen csak, de lekésett a lecsorgóról.

58. perc: Dávid jobb oldalról érkező beadását Geiger fejelte fölé. Kissé magasan érkezett a beadás.

56. perc: Marques-Airosa helyére Geiger érkezett a Pécsbe.

55. perc: Svedyuk beadását Adamcsek csúsztatta kapura, de Dala bravúrral védett.

53. perc: Marques-Airosát találta meg Svedjuk bal szélről érkező beadása, de azt a pécsi támadó az előtte álló védőbe bombázta.

50. perc:Petneházi a bal kapufát forgácsolta szét a tizenhatos vonaláról elvégzett szabadrúgásból.

49. perc: Helesfay azt hitte szabadrúgás jön, és kisétált a labdával a tizenhatoson belülről, így a vonalról rúghat a Budaörs.

48. perc:Svedjuk kapott sárga lapot műesésért.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A hazaiak kettőt cseréltek a szünetben. Hegedűs Márk és Kövesdi helyére Dávid és Kónya érkezett.

Vége az első félidőnek! 1–0-s vendég vezetésnél pihennek a csapatok.

45+4 perc: Egy lágyan középre ívelt szabadrúgást Vankó tett középre, Balázs Zsolt viszont egy méterről fölé lőtt.

45+2. perc: Hegedűs szabadrúgását Króner fejelte kapura, de Dala bele tudott öklözni a próbálkozásba. Kis szöglet jött ez után, aminek a végén Svedjuk lőhetett távolról, de ismét blokkolni tudtak a vendégek. A pécsi szurkolók viszont ismét tapsolják a csapatot.

45. perc: Hegedűs jobb oldali szögletét Rácz László fejelte kapura. Dala visszaöklözte a játékosok közé a labdát, ahol az valahogy Krónert találta meg a bal kapufa vonalában, de a hosszúra tartó ismétlést egy védő blokkolta a gólvonalon.

41. perc: Hegedűs tolta meg a labdát a tizenhatos bal széléről befele az alapvonal irányába, beadása veszélyesen hullt a kapu torkába, de Kapronczai kifejelte.

40. perc: Marques-Airosa szerzett agresszívan labdát az alapvonalon, a második hullámban érkező Tölgyesi elé készített, aki kapásból jobb belsővel fölé lőtt a tizenhatos vonaláról.

35. perc: Adamcsek baloldali beadására Marques-Airosa érkezett, de erőteljes fejese Dala ölébe ment.

Futó Zsombor (pirosban) nem tudott felszabadítani a gól előtt (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)

30. perc:Adamcsek kapott sárga lapot, lekönyökölte Kékesit.

26. perc:GÓÓÓÓÓL! Marques-Airosa adott el egy labdát, a kontra végi szerelési kísérlete pedig nem sikerült a tizenhatos vonalán. BárFutó ezután megszerezte a labdát, el is adta azt a tizenhatoson belül, Winklerbe bombázta. Az ezt követő centerezés teljesen egyedül találta Balázs Zsoltot, aki tíz méterről a kapu közepébe lőtt. 0–1

19. perc: Marques-Airosa kotorta középre a jobb oldalról a labdát, de Kövesdi nem tudta kapura irányítani már, kicsit mögé jött a beadás.

17. perc: A baloldali szöglet után Marques-Airosa maradt le Molnár Csabáról, akinek a fejesét Helesfay csak pár méterre tudta tenyerelni. Króner viszont már felszabadított.

15. perc: Adamcsek jobb oldali lapos beadása Hegedűs háta mögé érkezett.

13. perc: Marques-Airosa a jobb szélt húzta meg, majd Hegedűst kereste középen, de az ötösön Kékesi megelőzte a pécsi támadót.

Svedjuk (pirosban) szorgosan dolgozott a jobb szélen (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)

13. perc: A 20 méteres szabadrúgást Adamcsek fölé lőtte.

12. perc: Zsidai hibázott hátul, rosszul vett át egy labdát, így viszont Adamcsek indulhatott volna a kapu felé. A védő szabálytalanul, de megállította a pécsi támadót, ennek viszont egy sárga lap volt a jutalma.

10. perc: Tóth Keve be is mutatkozott a hazai közönségnek. Éppen a szurkolók előtt, a felezőnél Hegedűst a nyakát átkarolva rántotta vissza. Lapot nem kapott a szabálytalan megmozdulásért.

6. perc: Menyhárt Attila fejét kellett bekötözni, és kényszerből le is cserélte őt Márkus Tibor. Tóth Keve érkezett a helyére.

4. perc: Rácz László és Menyhért fejelt össze, utóbbit ápolni kellett.

3. perc: Hegedűs kapott jó labdát a tizenhatos bal sarkánál, egy visszacsel után jobbal tüzelt a vendég kapu mellé.

2. perc: Kövesdi indult el középen, majd Hegedűshöz passzolt. A szélső Tölgyesi elé tette vissza a labdát, aki Svedjuk elé tálalt. A jobb hátvéd távoli lövése viszont nem talált kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát!

A PMFC első győzelmére hajt a mérkőzésen (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig még nyeretlen Pécs a Budaörssel.