Küzdelmes mérkőzésen aratott győzelmet a Nyíregyháza

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2022.11.09. 12:50
Pekár Lászlóék vendéglátóként javítottak a mérlegükön (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában kiesés elől menekülő két csapat találkozott egymással Sényőn. A vendéglátó Nyíregyháza Spartacus a második félidőben tizenegyesből szerzett vezetést, majd közel negyven percet játszott emberelőnyben. A Szpari az utolsó pillanatban lőtt góljával állította be a 2–0-s végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–HR RENT KOZÁRMISLENY 2–0 (0–0)
Sényő, 250 néző. Vezette: Nagy Norbert (Csatári Tibor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Szokol, Gengeliczki, Baki, Deutsch B. – Sigér Á., Csősz (Márkus, 73.) – Pekár (Kovács Á., 73.), Pataki (Farkas B., 90.), Pantovics (Gresó, 64.) – Novák Cs. (Szerető, 90.). Vezetőedző: Huszák Géza
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Horváth D., Turi – Tölgyesi, Kosznovszky (Nagy E., 70.), Vajda R. – Bartha (Károly, 80.), Kulcsár K. (Tóth Z., 70.), Kotroczó (Guth, 70.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Novák Cs. (47. – 11-esből), Kovács Á. (90+2.)
Kiállítva: Gajág (55.)
Huszák Géza:
– Jól játszott a Kozármisleny, az első harminc percben nem tudtunk mit kezdeni az ellenfelünkkel, a félidő hátralévő részében aztán volt két-három nagy lehetőségünk. Sokat jelentett, hogy a második játékrész elején gyorsan megszereztük a vezetést. A kiállításból nem igazán kovácsoltunk előnyt, így izgalmassá vált a hajrá.
Szekeres Zoltán: – Megvoltak a helyzeteink, tíz emberrel is irányítottuk a mérkőzést, de a lehetőségeinket nem váltottuk gólra. A tizenhatosig jó volt a teljesítményünk, csak a gól hiányzott. A Nyíregyháza még emberelőnyben játszva is a hibáinkra várt, és csak a legvégén zárta le a mérkőzést.

A szerda kora délután Sényőre kilátogató szurkolók közül csak azok élvezhették az első fél órát, akik a kispadok felőli oldalon sütkéreztek a nap sugaraiban. A pályán látottak aligha nyűgözték le őket.

A Kozármisleny irányította a játékot, sokat birtokolta a labdát, és türelmesen építgette a támadásait, ám semmilyen veszélyt sem jelentett a Nyíregyháza kapujára. A Szpari a félidő utolsó tizenöt percére ébredt fel, a bal oldalon Deutsch Bence passzaiból több helyzet is kialakult, míg Baki Ákos szabadrúgás után fejelt centikkel mellé – a hazaiak a szünetig könnyen megszerezhették volna a vezetést.

A Spartacus jó támadással kezdte a második félidőt, 23 másodperc alatt el is jutott a helyzetig, gól helyett azonban tizenegyest harcolt ki Pataki Bence. A büntetőt Novák Csanád értékesítette (1–0). A hazaiak nem vettek vissza, Gajág Gergő ismét csak sárga lapot érően tudta megállítani a fiatal Patakit. Huszák Géza azonnal felhívta az övéi figyelmét, hogy ne nyugodjanak meg. A vendégek így is egyenlíthettek volna, de Bartha László ziccerét Nagy Sándor bravúrral védte. A rutinos kapus a 82. percben is megvillant, míg társai elsősorban kontrából igyekeztek veszélyeztetni. Az utolsó másodpercekben egy ellentámadásból Kovács Ádám sikerrel is járt (2–0), így a Spartacus küzdelmes mérkőzésen, de megérdemelten győzött.

Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés!

90+2. perc: GÓÓÓL! A vendégek szabadrúgása után kontrázott a Szpari, Farkas indítására Kovács csapott le egy védő és Lékai szorításában, majd 14 méterről az üres kapuba gurított. 2–0

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

90. perc: Szerető és Farkas érkezett Novák és Pataki helyére.

87. perc: Gresó ezúttal nem volt lesen, de beadása hosszú volt Nováknak.

82. perc: Károly gyorsan nagy helyzetbe került, ám Nagy óriásit védett.

80. perc: Bartha helyett Károly érkezett.

78. perc: rövid időn belül negyedszer volt lesen valamelyik nyíregyházi támadó.

76. perc: a vendégek kezezést reklamáltak a hazai tizenhatoson belül. A síp néma maradt.

74. perc: Kovács Á. gyorsan meg is kapta az első sárga lapját, amiért leshelyzetből, jóval a sípszó után előtte a labdát.

73. perc: változtatott a Szpari is: Pekár és Csősz le, Kovács Ádám és Márkus be.

71. perc: szép nyíregyházi kontra végén Gresó kapásból lőtt 20 méterről, labdája rossz irányba tekeredett.

70. perc: Nagy E., Tóth Z. és Guth érkezett vendégeknél, a pályát Kulcsár, Kotroczó és Kosznovszky hagyta el.

64. perc: Gresó váltotta Pantovicsot.

Nagyot küzdenek a vendégek

63. perc:Bartha remek labdát kapott, minden védőt megelőzve tört kapura, ziccerét maga mögé visszanyúlva nagy bravúrral védte Nagy S.

60. perc: Lékai a bal kapufánál nagy bravúrral védte Szokol közeli fejesét.

Amíg állt a játék, Huszák Géza a lelkére kötötte játékosainak, nehogy megnyugodjanak.

57. perc: az előző szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást Pekár a kapufára a rúgta.

55. perc: Pataki nagy sprint után elvitte volna a labdátGajág mellett, azonban a védő a 16-os előterében fellökte a támadót, ezért megkapta a második sárga lapját, és vele együtt a pirosat is.

51. perc: Beke jobb oldali beadását Bartha fejelte kapura, Nagy Sándor könnyedén fogta.

49. perc: a vendégek edzője, Szekeres is sárga lapot kapott.

47. perc: GÓÓÓL! Egy szép akció végén a 16-oson belül Gajág kézzel sodorta el a labdát Pataki elől. A védő sárga lapot kapott.Novák a jobb alsóba lőtte a 11-est. 1–0

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Novák Csanádék az első félidő második felében kapcsoltak rá

45+1, perc:Véget ért az első félidő. Harminc percen keresztül a Kozármisleny irányította a játékot, az utolsó negyed órában a Nyíregyháza volt nagyon veszélyes és könnyen megszerezhette volna a vezetést.

45. perc: Kulcsár rúgta meg Sigért, sárga lapot kapott érte.

44. perc: szépen játszott a Szpari, a 16-oson belül Pekár sarokkal készített Pataki elé, aki nem számított a passzra, így a lehetőség is elszállt.

41. perc: Deutsch jó passz után Pantovics lövését Lékai védte. A kapus remek ütemben jött ki.

35. perc: Sigér Ákos fejjel indította Novákot, a támadó egy csel után lőtt, ám Gajág becsúszva blokkolt.

33. perc: Pantovics szabadrúgása tökéletes volt Bakinak, a védő centikkel fejelt mellé 8 méterről.

31. perc: Deutsch lapos beadása a kapu előtt két méterrel mindenki lába alatt elgurult. Az eddigi legveszélyesebb akció volt. Később Pekár tüzelt fölé 4 méterről.

28. perc: nem sok feljegyezni való akciót láthattunk eddig, de nem feltétlen a támadójátékot kell lehúzni emiatt, inkább a hiba nélküli védekezést lehet kiemelni.

19. perc: Novákot szerelték, majd a csatár rástartolt a hazagurított labdára is, ám Lékait nem hozta zavarba. Ami a játékot illeti: továbbra is a vendégek birtokolják többet a labdát, szépen játszanak, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Jól zárnak a hazaiak.

10. perc: Deutsch beadását Novák bólintotta fölé.

7. perc: a Nyíregyháza kontráiban van veszély, egyébként a Kozármisleny birtokolja többet a labdát és türelmesen építi a támadásait.

2. perc: Novák szenvedett el egy kemény belépőt. Pekár szabadrúgása veszélyesen tekeredett a kapu elé, de senki nem tudott kapura lőni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt fordulóban négy pontot gyűjtő Nyíregyháza az ezalatt csupán egy pontot összekaparó újonc Kozármisleny ellen ideiglenesen otthonában, Sényőn.