A diósgyőri cserék döntöttek Mosonmagyaróváron

2022.10.22. 12:50
A Diósgyőr (piros-fehérben) a mérkőzés végére felőrölte a Mosonmagyaróvárt (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)
Eseménydús, élvezetes mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Diósgyőr Mosonmagyaróváron, mivel a második félidő derekától egyértelműen a nagyot küzdő hazai csapat fölé nőtt a labdarúgó NB II 13. fordulójában (0–3).

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 600 néző. Vezette: Berényi Tamás (Király Zsolt, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák (Papp Sz., 84.), Horváth K. – Gáncs, Végh (Czingráber, 84.), Tóth L. (Illés, 66.) – Boros G. (Nagy Z., a szünetben), Jasarevic, Szalka. Vezetőedző: Horváth Csaba
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 63.), Holdampf, Bényei (Bertus, 82.) – Gera D. (Eppel, 76.), Lukács D. (Papp M., 82.), Szőke (Jurek, 63.). Vezetőedző: ifj. Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Jurek (67.), Deák (80. – öngól), Eppel (88.)
Horváth Csaba:
– Jó iramú mérkőzést játszottunk az egyik bajnokesélyes ellen, mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki. Kis szerencsével akár pontot szerezhettünk volna, de a találkozó végére sajnos szétestünk. A játék képe alapján túlzónak tartom a háromgólos különbséget.
Ifj. Kuznyecov Szergej:
– Jó formában lévő és szervezetten védekező csapat ellen játszottunk. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, amelyeket a másodikban már ki is használtunk. Örülök, hogy a cserék lendületet adtak a csapatnak.

Ezúttal elmaradt a mérkőzés eleji tapogatózó játék: a két csapat azonnal egymásnak esett, mindkét oldalon bátran próbálkoztak a játékosok, helyzetekben sem volt hiány. A félidő közepére átvette az irányítást a Diósgyőr, de hiába tartotta nyomás alatt a hazaiak kapuját, nem sikerült betalálnia az újonccsapat hálójába.

A második félidő elején egyértelműen a hazaiak játszottak fölényben, de ők sem tudtak eredményesek lenni, ami később megbosszulta magát. A találkozó utolsó negyedében a Diósgyőr a csereként beálló Jurek Gábor, valamint Eppel Márton találatával, illetve egy öngóllal eldöntötte a mérkőzést. A becsülettel küzdő Mosonmagyaróvárt a helyzetei elpuskázása miatt érheti kritika, de a nagyobb játékerőt képviselő DVTK megérdemelten nyerte meg az egyébként élvezetes összecsapást. 0–3

20. Dorogi FC1324710–22–1210

Megérdemelt vendégsiker született Mosonmagyaróváron (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)

Itt a vége, a Diósgyőr a második félidőben érvényesítette a papírformát. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Két perc lesz a ráadás.

88. perc: GÓL! ELDŐLT! Bertus Lajos játszott balra Papp Marcellnek, akinek beadását Eppel Márton pofozta közvetlen közelről a kapuba. 0–3

A Diósgyőr lendülete a mérkőzés végére sem tört meg Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs

84. perc: ugyanez a hazaiaknál: Végh Bence helyett Czingráber Máté, Deák István helyett Papp Szilárd a pályán.

82. perc: kettős DVTK-csere Bényei Ágoston és Lukács Dániel le, Bertus Lajos és Papp Marcell be.

80. perc: GÓL! Jurek Gábor jobb oldali beadása után az Eppellel harcoló Deák lábáról a kapu bal oldalába vágódott a labda. Öngól! 0–2

80. perc: Illés távoli lövését védi Danilovics.

A vendégek szorosan őrizték a hazaiak támadóit (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)

76. perc: újabb csere a vendégeknél: Gera Dánielt Eppel Márton váltja.

75. perc: Szalka 10 méterről, ziccerben nem talál kaput.

74. perc: Cseke lő fölé 17-ről.

73. perc: Végh lő fölé 25-ről, kapásból.

67. perc: GÓL! VEZET A DIÓSGYŐR! Jobb oldali akció végén Csirmaz passzolt vissza a frissen beállt Jurekhez, aki 15 méterről, jobbról visszahúzta a labdát a bal alsó sarokra. 0–1

66. perc: Tóth Lászlót Illés Dávid váltja a hazaiaknál.

63. perc: kettős csere a vendégeknél: Szőke Adrián helyén Jurek Gábor, Koman Vladimir helyén Cseke Banjámin.

62. perc: Gera jobb oldali beadását lőtte kapufára Lukács.

55. perc: Deák ütközi le Komant, ápolás.

54. perc: Tóth László szabálytalankodik Holdampffal sárgát érően.

52. perc: Jasarevic lő fölé közelről. Most jobb a Mosonmagyaróvár!

Ez a félidő is úgy kezdődik, ahogy az első.

A Diósgyőr kapusának, Braniszlav Danilovicsnak is sok dolga volt (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)

50. perc: Holdampf lövését védi Danilovics.

49. perc: Szalka lőhetett 15-ről, középről, de Danilovics kezébe gurított.

48. perc: Gera éles szögből centikkel tévesztett célt,

47. perc: egy hazai szögletet követően Jasarevic nem sokkal lőtt fölé

Cseréltek a hazaiak a szünetben, Boros Gábor helyére Nagy Zoárd állt.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Vége az első játékrésznek. Jó meccs, egyelőre gól nélkül.

Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Holdampf lő óriási kapufát 20-ról, Heinrich itt már verve volt!

Csillapodik a diósgyőri fölény, éledezik a Mosonmagyaróvár.

38. perc: Jasarviccel szemben szabálytalankodtak 25 méterre a kaputól, Szalka szabadrúgását Danilovics tolta fölé. Szép jelenet volt.

Az első félidőben nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)

Eközben a népes diósgyőri tábor szakadatlanul buzdítja csapatát. De ezt már megszokhattuk...

31. perc: Holdampf Gergő rúgja le csúnyán Gáncs Botondot, egyértelmű a sárga.

28. perc: egy vendégkontra végén Szalka beadásáról centikkel marad le Boros.

26. perc: Heinrich spárgázva véd nagyot. Érik a vendégvezetés.

23. perc: Csirmazt buktatják, a jobbösszekötő helyéről jöhet szabadrúgással a DVTK. Labdavesztés után oda a vendégesély.

Egyre nagyobb fölényben a Diósgyőr, a hazaiak túl sok helyet hagynak a vendégeknek.

21. perc: Koman lövését üti szögletre Heinrich.

19. perc: Koman megpattanó lövése száll szögletre. Amiből még egy sarokrúgás lesz.

A Mosonmagyaróvár átadja a területet és a kontrákra rendezkedik be. Eddig élvezetes, eseménydús a mérkőzés.

14. perc: Csirmaz 25 méteres, életerős lökete nem sokkal száll a kapu fölé.

9. perc: Boros 17 méterről nem sokkal lő mellé.

8. perc: Végh hibája után lehetőség a vendégek előtt, de Heinrich kapus a helyén van.

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)

Eseménydús a mérkőzés, eddig nem panaszkodhatunk!

4. perc: Bokros lő mellé 18 méterről.

3. perc: Danilovics másodjára fogja a meg a labdát egy balról érkező lövés után.

2. perc: Bárdos ment a kilépni készülő Jasarevic elől.

1. perc: a vendégek kezdenek.

Érkeznek a játékvezetők és a csapatok. Hűvös, esőre álló idő van, de ez remélhetőleg nem akadályozza meg a játékosokat abban, hogy jó futballt mutassanak be.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két fordulóban idegenben hat pontot gyűjtő, sőt gólt sem kapó újonc Mosonmagyaróvár a feljutásra hajtó, az előző három bajnokiján mindig 2–1-re diadalmaskodó Diósgyőri VTK ellen.