Küzdelmes döntetlent játszott a Kaposvár a Budaörssel

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.03.03. 17:50
A labdarúgó NB II 27. fordulójában felejthető mérkőzésen a Kaposvár kiharcolta tíz emberrel az egy pontot a Budaörs ellen. Szarka Ákost a 86. percben kiállította a játékvezető, utána a nagy nyomást kibírva örülhettek a döntetlennek a hazaiak.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓLABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–0)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
KAPOSVÁR:
Bánki – Vachtler, Dvorschák, Ur, Hadaró – Farkas A. (Andrics, 65.), Gál M., Bidzilya (Szabó A., 52.), Zsirai – Balázs Zs. (Erdei, 65.), Szarka.Vezetőedző: Várhidi Péter
BUDAÖRS:
Szabó B.. – Menyhárt , Kékesi, Marques-Airosa – Molnár Cs., Sajbán M. (Petró, 73.), Petneházi, Zsidai, Halmai – Molnár T. (Csiki, 61.), Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző:
Szarka (11-esből, 1–0) a 41., Petró (1–1) a 78. percben
Kiállítás:
Szarka a 86. percben

Rendkívül sok hibával tarkított első félidőben a 31. percig kellett várni az első kapura lövésre. Ezek után váratlanul jogos büntetőhöz jutott a somogyi csapat, a labdát Szarka Ákos biztosan lőtte a kapuba.

A második félidő elején nyomást gyakoroltak a budaörsiek, míg a hazaiak nem tudtak kibontakozni, és csak az eredmény tartására törekedtek. Feszült lett a mérkőzés, sokat reklamáltak a játékosok és Várhidi Péter vezetőedző is. Érett a vendéggól, amelyet a csereként beálló Petró Balázs meg is szerzett. Szarka kiállítása után más lehetősége nem volt a Rákóczinak, csak az eredmény tartása. Ez sikerült is. A Budaörs közelebb állt a győzelemhez, de a Kaposvár nagyot küzdve otthon tartott egy pontot.1–1

90+3 Vége a mérkőzésnek. 1

–1 a végeredmény. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc:
Andrics reklamálásért kapott sárga lapot.

90. perc:
Három perc a ráadás.

90. perc:
Csiki 15-ről lőtt kapura, Bánki bravúrral védett.

87. perc:
Várhidi kapott a padról sárga lapot reklamálásért.

86. perc Szarka Ákos kapott piros lapot, rálépett ellenfele lábára, a játékvezető szándékosnak minősítette.

78. perc: GÓÓÓL. Petró. Petneházi élesen belőtt szabadrúgása elment a kapu előtt és Petró közelről a kapu bal oldalába lőtt. 1–1

77. perc:
Szabó Alex labdaelrúgásért kapott sárga lapot.

73. perc:
Sajbán helyett Petró a vendégeknél.

A kép csalóka, nem tudott ellenfele fölé nőni a Kaposvár (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

64. perc: Farkas Balázs helyett Andrics és Balázs Zsolt helyett Erdei a pályán.

61. perc:
Molnár Tibor helyett Csiki Norbert a pályán.

60. perc:
Marques-Airosa kapott sárga lapot.

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

57. perc:
Molnár Csaba 22-ről nagy erővel ballal nem sokkal lőtt fölé.

55. perc
: Petneházi élesen belőtt szabadrúgását Kékesi próbálta csukafejessel kapuba továbbítani, lemaradt a labdáról.

52. perc: Bidzilya helyett Szabó Alex a pályán.

49. perc:
Bánki ügyetlenkedett, elvétett egy beadást, az utolsó pillanatban visszavetődve megkaparintotta a labdát.

48. perc
: Petneházi egy visszagurított labdát 22-ről lőtt kapura, a középre tartó labdát védte Bánki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem történt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Rákóczi-gólöröm (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

41. perc: GÓÓÓÓL..Szarka biztosan, laposan a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. Vezet a Rákóczi 1–0.

40. perc: 11-es a Rákóczinak. Petneházi rúgott feleslegesen Bidzilyába.

38. perc: Balázs Zsolt ívelt egy pontrúgást ballal a tizenhatoson belülre, Szabó kapus rosszul jött ki, Szarka alig fejelt mellé.

31. perc:
Pethő forgolódott a 16-oson belül, középre tartó lövését Bánki biztosan védte.

30. perc:
Farkas Balázs jobb oldalról adott be szabadrúgást, Dvorschák 10 méterről a jobb kapufa mellé fejelt.

29. perc:
Molnár Tibor jobb oldalról adott be, lecsúszott a lábáról a labda, kirúgás.

20. perc:
Sok hiba, helyzetek egyik kapunál sincsenek. Kapura lövések nélküli mérkőzés eddig.

14. perc:
Továbbra is a mezőnyben gyűrik a csapatok egymást, a Budaörsnél van többet a labda.

Többet van a vendégeknél a labda, de helyzetet még nem tudtak kialakítani.

1. perc: Elkezdődött az első félidő.

Mérkőzés előtti készülődés (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében lépnek pályára. A Budaörs kezdi a játékot.

A hazai zöld-fehérek a szombathelyi vereség után próbálnak lábra állni. Azt a pár napot, ami vasárnap óta rendelkezésre állt, azt a védelem megszilárdítására próbálták fordítani, de mivel a középpályával sem volt elégedett Várhidi Péter, ezért várhatóan lesznek változások a mai kezdőcsapatban.
A vendég Budaörs csapata méretes zakó után érkezik Kaposvárra. A tavaszi szezonban nem nagyon találják a fonalat, öt mérkőzésből mindössze két pontot szereztek eddig. Reményeik szerint Kaposváron fog megszakadni ez a negatív sorozat, és megszerzik az első győzelmüket a szezonban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban az Ajkától nagy pofont kapó, hét találatot beszedő Budaörs a legutóbbi játéknapon a Haladástól négygólos vereséget szenvedő Kaposvár ellen.