Hét gól, a Debrecen nyerte a Budaörs elleni rangadót

KUN ATTILAKUN ATTILA
2020.12.06. 19:20
Nagy csata és jó meccs zajlott Tatabányán (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 20. fordulójának rangadóján a 2. helyezett Budaörs a listavezető DVSC-t látta vendégül. A fordulatos, magas színvonalú és izgalmas összecsapást a Loki nyerte meg 4–3-ra.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–DEBRECENI VSC 3–4 (2–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: Pillók Ádám (Aradi József, Kulman Tamás).
Budaörs: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs, Petneházi, Nyári, Sajbán Miklós (Petró, 84.) – Halmai Á. (Csiki, a szünetben), Pethő (Molnár T., 65.). Vezetőedző: Márkus Tibor
DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics – Baráth P., Ferenczi J. (Korhut, 88.) – Bévárdi (Bényei, 88.), Bódi, Dzsudzsák (Haris, 80.) – Tischler (Bárány, 60.), Szécsi (Sós, 88.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Pethő (6.), Nyári (17.), Csiki (76.), illetve Szécsi (7.), Bódi (36., 66., – az elsőt 11-esből), Szatmári (78.)
Márkus Tibor:
– A gólok számát tekintve jók vagyunk. Szórakoztató mérkőzést játszottunk, felvállaltuk a támadójátékot, de nem sikerült pontot szereznünk vele.
Kondás Elemér: – Kár, hogy a helyszínen nem követhették figyelemmel a szurkolóink ezt a szórakoztató összecsapást. Mind a két csapat szép gólokat szerzett. Jó ritmusban játszottunk, összességében megérdemeltük a három pontot.

Az első és a második "visszavágója" pont olyan összecsapást hozott, mint amire számítani lehetett. A Budaörs hozta "hazai pályán" a szokásos, nyílt támadójátékát, ami láthatóan nem is ízlett a DVSC-nek a találkozó legelején. Az első játékrészben Márkus Tibor alakulata kétszer is megszerezte a vezetést, ám egyszer sem örülhetett sokáig.

A térfélcserét követően aktívabbá vált a Debrecen, ám Csiki beállásával újra aktivizálódott az elfáradtnak hitt Budaörs. A végén aztán egy kis szerencse is kellett a vendégcsapat győzelméhez, de a pörgős, jó iramú, szórakoztató összecsapáson a Budaörs megmutatta, hogy miért áll a tabella második helyén, hiszen három gólt rúgott a listavezetőnek, de a Loki is megmutatta, hogy miért vezeti a bajnokságot.

A két mester, Kondás Elemér (jobbra) és Márkus Tibor közül ezúttal is az előbbi örülhetett (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

90+3. perc: Itt a vége, a Debrecen egy remek meccsen megszerezte a győzelmet. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A frissen beállt Sós biztosíthatná a Loki győzelmét, de elszórakozza a helyzetet.

88. perc: Ferenczi helyén Korhut folytatja.

88. perc: Szécsit Sós váltja.

88. perc: Bévárdi helyére Bényei érkezik.

Hármas cserét hajt végre Kondás Elemér, a Loki edzője.

84. perc:Cserél a Budaörs is, Sajbán Miklós helyén Petró Balázs.

80. perc: Dzsudzsák le, Haris Attila áll a helyére.

Szatmári Csaba ismét eldönti a két csapat párharcát?

78. perc:Ismét a Debrecen vezet, Dzsudzsák elreívelése után Szatmári fejel 12 méterről a kapu jobb felső sarkába. 3-4

76. perc:Ismét egyenlő az állás, Csiki teker 17 méterről ballal a jobb alsóba.3–3

Bódit ünneplik a második gólja után (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

66. perc: GÓL, már a Debrecenél az előny! Bal oldali akciót követően Bódi fejjel maga elé tette a labdát, majd öt méterről ballal hatalmas gólt zúdított a bal felső sarokba. 2–3

65. perc: cserél a Budaörs is, Pethő Bence helyett Molnár Tibor a pályán.

Tischler Patriknak (fehérben) ezúttal nem sikerült betalálnia (Fotó: hagymási Bence/24 óra)

60. perc: Tischler Patrik helyett Bárány Donát a Lokinál.

Kemény a meccs, a reklamáló Kondás Elemért figyelmezteti a játékvezető.

53. perc: Menyhárt jobb oldali badása után Csiki fejel kapura, Gróf fogja a labdát.

51. perc: Szécsi nagyot kap, de mehet tovább a játék.

48. perc: Dzsudzsák előbb ígéretes helyzetben elbotlik, majd bal oldali beadásáról centikkel maradnak le társai a budaörsi kapu alőtt.

46. perc: A hazaiaknál Halmai Ádámot Csiki Norbert váltja.

46. perc:Kezdődik a második félidő.

Pethő Bence óriási gólt lőtt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Reméljük, a második játékrész hasonlón jó játékot hoz, a két csapat bizonyítja, hogy nem véletlen a tabellán elfoglalt helyezése.

45. perc: Vége az első játékrésznek, izgalmas játékot követően döntetlenre állnak a listavezetők.

36. perc: Tizenegyes a DVSC-nek, miután Petneházi szabálytalakodott Szécsivel szemben a büntetőterületen belül. Bódi áll a labda mögé, és jobbal a jobb alsóba lő. 2–2

34. perc: Ferenczi jobb felső felé tartó fejesét fogja Kovács.

32. perc:Dzsudzsák lő húszról, Kovácsról kipattan a labda, de a játékvezető szabadrúgást ítél, mielőtt nagyobb bajba kerülne a Budaörs.

A Loki cseréi megkezdik a melegítést.

27. perc: Bódit rúgják meg, most a DVSC jöhet szabadrúgással. Dzsudzsák emel középre, de les miatt vége is az akciónak.

23. perc: Tischler nem sokkal téveszti el a jobb alsót.

Eddig nem lehet okunk a panaszra!

17. perc:Újabb budaörsi szabadrúgás a tizenhatos előteréből, Nyári ballal a jobb felsőbe teker, a labda a felső lécről pattan a gólvonal mögé.Grófnak esélye sem volt a hárításra. 2–1

14. perc: Szatmári rúgja fel Pethőt ígéretes helyzetben, sárga lapot kap. Petneházi szabadrúgása a felső lécet érintve hagyja el a játékteret.

Debreceni gólöröm Szécsi egyenlítő találata után (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

7. perc:Nem sokáig volt az előny a hazaiaknál, egy gyors kontra után máris egyenlít a Debrecen! Ferenczi balról középre gurított labdáját a túlsó oldalon érkező Szécsi passzolta 3 méterről a bal alsóba. 1–1

6. perc : GÓL! Vezet a Budaörs! Egy előrevágott labda Pethőhöz került, aki észrevette, hogy Gróf kinn áll, és a tizenhatos jobb sarkától 17 méterről a jobb felső sarokba ívelt. 1–0

Eddig jobbára a budaörsi térfélen zajlik a játék.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés! Feketében a hazaiak, fehérben a vendégek.

A hazai oldalon bekerült a kezdőbe a DEAC elleni meccsen duplázó és ezzel nyerőemberré váló Pethő Bence, míg a vendégeknél Dzsudzsák Balázs és Tischler Patrik.

A mérkőzést az M4 Sport+ 19:25-től élőben közvetíti.

A Budaörs keretéből Kovács Péter kapus éppen Debrecenből érkezett kölcsönbe januárban, azóta stabil kezdő. Zsidai László 2013 és 2015 között játszott a Lokinál, majd a Puskás Akadémiánál és Pakson tett kitérő után tavaly novemberben igazolt Budaörsre.
A debreceniek közül Kinyik Ákos a 2016–2017-es szezonra került kölcsönbe a BSC-hez, majd egy év után vissza, míg Hrabina Alex még nyíregyházi játékosként játszott ugyancsak kölcsönben a Budaörsnél 2013–2014-ben.

A Budaörs múlt hét vasárnap is debreceni ellenféllel találkozott, Pethő Bence utolsó percben szerzett góljával 3–2-re nyert a DEAC vendégeként. A DVSC is idegenben játszott, mégpedig 0–0-t a Haladással.

Számunkra minden meccs fontos, mindegyikre becsülettel fel kell készülni, de valóban, igazi rangadót vívunk vasárnap a tabella második helyezettje ellen. Ebben a mezőnyben nem nagyon van könnyű mérkőzés, ez se lesz az, de az a célunk, hogy javítsunk az idegenbeli mérlegünkön. Így a tél elején már nem az igazi a pályák talaja, így nehéz magas színvonalon játszani, de nyilván erre fogunk törekedni– nyilatkozta a DVSC honlapjának Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője.
Ellenfelünk kiváló együttes, kifejezetten jó játékosok alkotják. Rajtuk nincs akkora nyomás a feljutást illetően, mint rajtunk, éppen ezért viszonylag nyugodtabban játszhatnak, meg merik csinálni az extrát is a mérkőzéseken. Sokan nem tudják, de ők szorosan együttműködnek a Mol Fehérvár FC-vel, ez is mutatja a gárda minőségét. Ezzel együtt persze nem lehet kétséges, hogy nyerni szeretnénk– mondta Kondás Elemér, aki nem számíthat a nemrég operált Kusnyír Erik, valamint a szintén sérüléssel bajlódó Bényei Ágoston és Kundrák Norbert játékára. Bárány Donát, Pintér Ádám és Poór Patrik újra edzésbe állhatott, ők akár szerephez is juthatnak ma.
A rangadóra értelemszerűen a Budaörs is nagyon készül, a klub internetes oldalának Márkus Tibor vezetőedző beszélt az összecsapásról.
Minden mérkőzésre úgy megyünk ki, hogy győzni szeretnénk, bárki is legyen az ellenfél. Ehhez a meccshez is így fogunk hozzáállni. Tisztában vagyunk azzal, hogy a Debrecennek milyen erős a kerete, nem véletlenül vezeti a tabellát, de ettől függetlenül nem feltartott kézzel futunk ki a pályára. Arra törekszünk, hogy megszorongassuk őket, és győzelemre fogunk játszani.

A két csapat 1. fordulós összecsapásán az akkor még a Bognár György által irányított Budaörs szépen helytállt a Nagyerdei Stadionban, de a hajdúságiak Szatmári Csaba 83. percben szerzett góljával végül 1–0-ra nyertek. Az volt a két csapat eddigi egyetlen egymás elleni bajnoki mérkőzése.

A bajnokság második felét kezdik meg a csapatok ebben a fordulóban.Az "őszi bajnok" Debrecen 12 győzelemmel, 6 döntetlennel és mindössze 1 vereséggel eddig 42 pontot gyűjtött, míg a mérkőzéseit minden esetben döntésre vivő Budaörs 13 győzelemmel és 6 vereséggel 39 pontot szorgoskodott össze. A bajnokságban eddig a Pest megyeiek nyerték a legtöbb meccset és játszották (illetve inkább nem játszották) a legkevesebb döntetlent (a sereghajtó DEAC-cal karöltve egyaránt nulla pontosztozkodás), míg a DVSC rendelkezik a legkevesebb vereséggel (Gyirmóton kaptak ki 1–0-ra még augusztusban, az 5. fordulóban).

A Budaörs úgy készült a mérkőzésre, hogy egy győzelemmel átveheti a vezetést (Fotó:   Hagymási Bence/24 Óra)
A Budaörs úgy készült a mérkőzésre, hogy egy győzelemmel átveheti a vezetést (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a forduló rangadóján az idény meglepetéscsapata, a második helyen álló Budaörs a listavezető Lokival szemben. Ha a budaörsiek nyernek, pontszámban beérik és több győzelmüknek köszönhetően meg is előzik a DVSC-t.