Hiába az edzőcsere, tovább tart a Békéscsaba vesszőfutása

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.09.12. 16:50
Háromszor ölelkezhettek a mérkőzés során a soroksári labdarúgók (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Öt gól, hajtós, jó mérkőzés, soroksári siker. A még nyeretlen Békéscsaba ugyan a második félidő elején még ki tudott egyenlíteni, ám rögtön jött a válasz a soroksáriaktól, akik végül 3–2-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 2–3 (1–2)
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 860 néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Nagy S., Farkas M. (Albert I., 26.), Bora, Mikló – Sipos, Király (Máris, 71.) – Horváth P., Varga Sz. (Kitl, 71.), Szabó P. (Pantovic, 61.) – Paudits (Lukács R., 61.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Nagy O. (Redzic, 69.), Csernik, Lőrinczy, Hudák – Kovác A. (Ladányi, 92.), Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Paudits (10.), Horváth P. (54.), ill. Hudák (18.), Csernik (33.), Lőrinczy (66.)
Schindler Szabolcs:
– Két napja érkeztem a klubhoz, próbáltam orvosolni a hibákat. A mérkőzés nem tetszett igazán, hullámzó volt a játékunk. Voltak jobb periódusaink, de könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek. Amikor feljövőben voltunk, akkor kaptuk a harmadik gólt, ami sokkolta a csapatot. A sikertelenség látszódik a játékosokon, de megpróbáljuk a legideálisabb csapatot összerakni.
Lipcsei Péter: – Ránk fért a győzelem, gratulálok a csapatomnak, hiszen szívvel-lélekkel küzdött. Hozzá kell tennem, hogy nagyon jó ellenfelet győztünk le, és biztos vagyok benne, hogy a végén sem mi, sem pedig a Békéscsaba nem lesz ott a kiesőzónában.

Tempós, hajtós, nyílt sisakos játék jellemezte az első félidőt, igaz, nem olyan leosztásban, mint amilyennek a hazai szurkolók örültek volna. Az örökmozgó Paudits góljára hamar jött a válasz Hudák révén, majd Csernik pontos fejese már a sárga mezben játszó vendégeknek jelentett vezetést.

Az iramra a második félidőben sem lehetett panasza a nézőknek, és a gólgyártás is folytatódott. Horváth Péter újra egyenlővé tette az állást, de a 66. percben Lőrinczy belőtte csapata harmadik, egyben – mint kiderült – győzelmet jelentő találatát (2–3). A soroksáriak idénybeli első győzelmüknek örülhettek, Békéscsabán pedig még várat magára az első siker.

20. Tiszakécske7258–16–82

90+3. perc:véget ért a mérkőzés, 3–2-re nyert a vendég Soroksár. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Ladányi váltotta Kovácot.

90. perc: Három percet hosszabbít Veizer Roland.

83. perc: Redzic iramodott meg középen, nagy helyzetben lőtt, de Krnács megfogta a labdát.

76. perc: Nagy Sándor lerántotta Lőrinczyt,a játékvezető pedig sárga lappal jutalmazta a megmozdulást.

74. perc: Ternován kapott sárgát.

71. perc: Két poszton is változtatott Schindler Szabolcs, Király helyett Máris, Varga Szabolcs helyett Kitl lépett pályára.

69. perc: Cserélt a soroksáriak edzője: Nagy Olivér helyett Redzic Damir a pályán.

68. perc: Lukács került ajtó-ablak helyzetbe, de közvetlen közelről a kapu fölé bikázta a labdát.

Nikola Pantovic (10) döntő hibát vétett, ami sokba került a Békéscsabának (Fotó: Imre György (Békés Megyei Hírlap)

66. perc: ELŐNYBEN A SOROKSÁR! Pantovic adta el a labdát a saját térfelének közepén, Lőrinczy kapura fordult és kilőtte a jobb alsó sarkot,2–3.

61. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Pantovic Szabó Pétert, Lukács Pauditsot váltotta.

60. perc: Varga Szabolcs végzett el szabadrúgást az alapvonal közeléből, veszélyesen csavarodó labdáját Varga Ádám kiöklözte.

Bora György igyekezete is kevés volt ahhoz, hogy csapata győzzön (Fotó: Imre György (Békés Megyei Hírlap)

54. perc: EGYENLÍTETT A BÉKÉSCSABA! Horváth Péter lőtt középről, mintegy 16 méterről, de éppen az egyik játékostársát találta el, ismételt és lövése nyomán a jobb alsó sarokba vágódott a labda, 2–2.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első játékrésznek.

45. perc: Király próbálta kapu felé irányítani a labdát, ami egy soroksári játékos kezén változtatott irányt. Hiába reklamáltak 11-esért a hazaiak, a játékvezető sípja néma maradt,

42. perc: Horváth Péter 28 méteres szabadrúgása után Varga kapus védett magabiztosan.

33. perc: VEZET A SOROKSÁR! Egy balról magasan beívelt labdáraCsernik Kornél érkezett és a kapuba fejelt, 1–2.

27. perc: Hudák akasztotta Pauditsot, ezért is kijárt a sárga.

A hivatalos nézőszám: 860.

26. perc: Korai csere a hazaiaknál: Farkas Márkot Albert István váltotta.

23. perc: Csiernik sárgult be egy tisztátalan belépőért.

22. perc: Lőrinczy lőtt 20 m-ről Krnács azonban kitenyerelte a labdát.

18. perc: EGYENLÍTETT A SOROKSÁR! A 16-oson belül tartózkodó Lőrinczy visszapasszolta a labdát Hudáknak, aki 25 m-ről ügyesen a bal sarokba lőtt, 1–1.

16. perc: Lőrinczy szaporázta a bal oldalon, veszélyesen játszott középre,de Farkas Márk lestoppolta a labdát, ami végül Krnácsé lett.

Itt még minden szép és jó volt a csabaiaknál (Fotó: Imre György (Békés Megyei Hírlap)

10. perc: VEZET A BÉKÉSCSABA! Miklórobogott el a bal oldalon, mintaszerűen tálalt középre és az érkező Paudits a kapu közepébe pörgetett, 1–0.

7. perc: Horváth Péter ígéretes helyzetből, ballal, 11 méterről célozta meg a soroksári kaput, Varga Ádám azonban elvetődve védett.

5. perc: a balról beívelt labdát a berobbanó Kovác közelről a kapu fölé bombázta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Elszántan készültek a sikerre kiéhezett békéscsabaiak (Fotó: Imre György (Békés Megyei Hírlap)

Hat forduló után még nyeretlen a Békéscsaba 1912 Előre, igazából várható volt, hogy előbb-utóbb váltásra szánja el magát a klubvezetés a kispadon. Szeptember 7-én jelentették be Presinger Sándor és stábja távozását és két nappal később a rég-új edző, Schindler Szabolcs érkezését, aki először 2019. június 4-én érkezett Békéscsabára és nem azért távozott 2020. szeptember 8-án, mert eredménytelen volt csapatával., amely hét forduló után még veretlenül, a tabella ötödik helyén állt. Harminchárom bajnoki és öt Magyar Kupa mérkőzésen ült a kispadon, eddigi békéscsabai mérlege 14 győzelem, 12 döntetlen és 12 vereség. A klubvezetés ezt a mérleget szeretné tovább javítani, akár már vasárnap a Soroksár ellen, amely hasonló cipőben jár, mint a Békéscsaba, első győzelmét éppen itt szeretné megszerezni.
A Soroksár hasonló cipőben jár, mint a Békéscsaba, a cél ott is ugyanaz, így, vagy úgy, de behúzni az első győzelmet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a régi-új edzője, Schindler Szabolcs által irányított Békéscsaba a szintén nyeretlen, ugyancsak hárompontos Soroksár ellen.