Pontokat veszített a dobogóért küzdő Pécs

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.02.14. 13:50
A fiatal békéscsabai Styecz Bence játéka kellemes meglepetés volt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Nem tudta megszerezni első idei győzelmét a Békéscsaba, amely egy cseppet sem unalmas mérkőzésen 1–1-es döntetlenre végzett a Péccsel.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PÉCSI MFC 1–1 (1–1)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött.
Vezette: Veizer Roland (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
BÉKÉSCSABA: Uram –Nagy S., Farkas M., Babinyecz, Bora, Horváth P. – Styecz (Pap Sz., 80.), Kitl M., Szabó P. (Kasik, 91.) – Kovács Á. (Máris, 55.), Paudits.Vezetőedző: Preisinger Sándor
PÉCSI MFC:
Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Bartha (Geiger, 73.), Futó, Kónya – Grabant (Hegedűs M., 63.), Adamcsek (Tihanyi, 73.), Óvári (Keresztes, 89.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Szabó Péter(10.), ill. Grabant (28.).
Kiállítva:
Paudits (második sárga lap után) a 61. percben.
Preisinger Sándor:
– Az első félidőt jól kezdtük, vezettünk is, de utána kaptunk egy olyan gólt, amire egész héten készültünk. Mentálisan és harciasságban teljesen rendben volt a csapat, azokat a dolgokat, amiket akartunk, meg tudtuk játszani az első félidőben, a másodikban viszont fegyelmezetlenség miatt kaptunk egy kiállítást. A folytatásban tisztességgel küzdött a csapat.
Vas László:
– Jól kezdtük a mérkőzést. A Békéscsaba az első adandó lehetőségnél egy védelmi hiba miatt megszerezte a vezetést. Ettől függetlenül a srácokra nem lehet egy rossz szavam sem, mert felálltak és csinálták, amit kellett. Volt több lehetőségünk is, hogy megszerezzük a vezetést, ezekkel sajnos nem tudtunk élni. Az összképet tekintve csalódott vagyok, mert ebben a találkozóban szerintem több volt.

Szinte azonnal ellenfelére rontott a Békéscsaba, amely szerette volna feledtetni a két héttel ezelőtti, Ajka elleni csúnya hazai vereséget. Szabó Péter révén hamar megszerezte a vezetést a házigazda, mégpedig az Előre színeiben a 100. mérkőzésén pályára lépő Nagy Sándor aktív közreműködésével. A pécsiek gyorsan felocsúdtak a kapott gól után és még nem telt el fél óra, amikor Grabant révén sikerült egalizálniuk. Újabb gól már nem született az első félidőben, de ez nem jelenti azt, hogy unalmasan telt volna a mérkőzés, itt is, ott is akadtak lehetőségek. Amikor Paudits kezezése után tíz emberre fogyatkozott az Előre, felcsillant a vendégek előtt a győzelem lehetősége, több akciót is vezettek, ám az eredmény már nem változott. Élvezetes, jó iramú, színvonalas csata zajlott a jól előkészített pályán és igazságos döntetlen született.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC24 42019–50–3112

A játékvezető hármat fújt a sípjába, vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Hegedűs beadása után veszélyesen érkezett középre a labda, ám Tihanyi nem érte azt el.

90+1. perc: Szabó Péter helyett Kasik Ákos a pályán a lila-fehéreknél.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Kitl szöktette Pap Szabolcsot, aki kicselezte a kapust, beadott, de Szabó Péter elcsúszott és nem tudott az üres kapuba lőni, óriási helyzet volt!

89. perc: Óvárit Keresztes váltotta a vendégeknél.

80. perc: Újabb csabai csere: Styecz helyett Pap Szabolcs érkezett a pályára.

77. perc: Tihanyinak mutatta fel a játékvezető a sárga kártyát.

73. perc: Kettős csere a vendégeknél, Barthát Geiger, Adamcseket Tihanyi váltotta.

72. perc: Rácz megrúgta Márist, ezért is járt a sárga lap.

63. perc: Grabantot Hegedűs váltotta a pécsieknél.

61. perc: Paudits egy szöglet után érkező labdába kézzel ért, s mivel már volt egy sárgája, Veizer játékvezető kiállította, emberhátrányban a Békéscsaba. Előtte Katona kapott sárgát, reklamálásért.

59. perc: Styecz Bencének mutatta fel a sárga kártyát a játékvezető, aki nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

Ebből sem lett gól! (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

55. perc: Kovács ÁdámotMáris Dominik váltotta a békéscsabai oldalon. Még ugyanebben a percben Grabant beadását tovább csúsztatták, de hiába volt nagy ziccerben Bartha, luftot rúgott.

50. perc: Katona bal oldali szabadrúgása után a berobbanó Preklet kapásból a kapuba vágta a labdát, ám Veizer játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított lefújta az első félidőt.

45. perc:Horváth Péter kísérletét ártalmatlanította Helesfay.

40. perc:Kitl sárgult be, aki visszarántotta Grabantot.

38. perc: Óvári, Grabant összjáték után utóbbi tiszta helyzetben Uramba lőtte a labdát.

Támadásban a békéscsabaiak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

37. perc: Styecz forgolódott a tizenhatoson belül,Szabóhoz játszott, aki Paudits fejére tette labdát, ám fejese mellé szállt.

28. perc: Egyenlített a Pécs! Gyors támadás végén Óvári hozta kihagyhatatlan helyzetbe Grabantot, aki 10 méterről higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát,1–1.

25. perc: Paudits kapott sárga lapot, mert akadályozta ellenfelét a szabadrúgás elvégzésében.

17. perc: Króner ívelése után Adamcsek próbált közelről fejelni, ám Uram leszedte a fejéről a labdát.

14. perc: Paudits kerül nagy helyzetbe, egy az egyben vezette a labdát a kapura, de a jobb kapufa mellé lőtt.

13. perc: Adamcsek lódult meg középen, Óvárihoz játszott, aki 13 méterről lőtt, Uram elvetődve védett.

Csabai gólöröm a mérkőzés elején (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

10. perc: Vezet a Békéscsaba! Horváth Péter bal oldalról ívelt középre, Nagy Sándorhelyezkedett jól a tizenhatoson belül, balra Szabó Péterhez játszott, aki kapásból a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az első két tavaszi bajnokiján mindössze egy pontot gyűjtő középcsapat, a Békéscsaba a feljutásért harcban álló, harmadik Pécsi MFC-vel.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I egykori prominens csapata, a Pécsi MFC története felfelé ívelő szakaszában van. Az előző idényben még az NB III Közép-csoportjában vitézkedtek, most azonban nemcsak hogy megvetették a lábukat az NB II-ben, hanem bármelyik együttessel szemben komoly ellenfélnek bizonyulnak. Idén 12 győzelem, 7 döntetlen és mindössze 4 vereség, 43 bajnoki pont a mérleg, és csak a DVSC és a Vasas előzi meg a tabellán, ami megsüvegelendő. Mindössze négy vereséget számlálnak, a Nyíregyháza, a Budaörs, a DVSC és január 31-én az ETO tudta.
A két együttes egymás elleni mérlegét vizsgálva, mindkét osztályban a vendéglátó felé billen a mérleg nyelve. Az 1974 óta lejátszott negyvennégy első osztályú meccsből húsz alkalommal a pécsiek, tizenötször a Csaba győzött, kilencszer pedig döntetlen eredmény született. A másodosztályban mindössze háromszor találkoztak a felek és ebben az osztályban is egyszer a vendéglátók tudtak győzni, a másik két alkalommal pontosztozkodásra került sor. Az augusztus 23-i pécsi mérkőzésen nem esett gól.
Eltiltások és sérülések tizedelik az Előrét, hiszen ezúttal Lukács Raymond és Király Patrik kénytelen kihagyni színes lapok miatt a 24. fordulót. Hursán György, Pilán Márkó, Hodonicki Márk, Gránicz Patrik és Mészáros Márk még mindig sérült.
Nagy Sándor 100. bajnoki mérkőzésén lép pályára lila-fehér színekben! A kiváló védő 2017-ben igazolt Békéscsabára.