Dzsudzsák bombagólt lőtt, de Batik duplájával szemben ez is kevés volt

2022.11.12. 14:05
A labdarúgó NB I 16. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia Batik Bence két szöglet utáni fejes góljával 2–1-re legyőzte a vendég Debrecent. A vendégek gólját a válogatottbeli búcsúmeccsére készülő Dzsudzsák Balázs szerezte.

Spandler (kékben) sérülés miatt ezúttal még egy félidőt sem tölthetett a pályán (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Debrecen
2–1 (1–1)
Felcsút,
Pancho Aréna, 1670 néző. Vezette: Csonka
Gólszerző: Batik (18., 89.), ill. Dzsudzsák (41.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A szöglet fél gól – a régi futballigazság juthatott eszébe annak, aki figyelemmel követte a forduló nyitó mérkőzését. A Debrecen felcsúti fellépését különösen az első félidőben a hazai szögleteket jellemezték. Érdemes végigszaladni rajtuk: az első beadás után Spandler Csaba kapufára fejelte a labdát, a harmadiknál Sahab Zahedi nem találta el a kaput, a negyediknél Nagy Zsolt fejesénél Megyeri Balázs védett bravúrral, az ötödiknél Patrizio Stronati tévesztette el centikkel a bal alsó sarkot – majd Batik Bence érkezett a legjobb ütemben a debreceni kapu elé, és a hálóba fejelt. Talán csak Sahab Zahedi kísérlete volt kakukktojás, a gólon kívül a másik három szögletnél nagyon közel volt a találathoz a Puskás Akadémia.

Nem kétséges, hogy tudatosan készült erre a hazai együttes, mint ahogy az sem, hogy mindig mást talált meg a labda, és így még érdekesebb a kérdés: mire készültek a debreceni védők? Merre jártak a hazai sarokrúgások idején? Pedig a Loki jó formában érkezett erre az összecsapásra, hiszen Angyalföldön győzte le a Vasast 3–0-ra. Az előző fordulókban a Puskás Akadémia kevésbé volt meggyőző, de érezhető volt, hogy ezt a meccset koncentráltabban, és mint a szögletek mutatták, tudatosabban kezdte Hornyák Zsolt csapata. Furcsa volt látni, milyen nagy szerep jutott a futballpályákon közismert kék rögzítőszalagnak. Olekszandr Romancsuk már eleve bekötött fejjel kezdte a mérkőzést, Spandler Csaba pedig, amikor kapufára fejelte a labdát, összeütközött Meldin Dreskoviccsal, és mindkét játékos „gyógyászati hajpánttal” folytatta – Spandler nem túl sokáig, mert a félidő derekán jelezte a játékvezetőnek, hogy nem érzi jól magát, szédül, nyilvánvalóan az ütközés következményeként, így le is kellett cserélni.

Az első félidő végén életjeleket mutatott a Debrecen, egyre többször eljutott a hazai tizenhatos közelébe. Ferenczi János egyenlíthetett volna, majd a szünet előtt nem sokkal a Puskás Akadémia elkövette azt a hibát, amelyről mindenki pontosan tudja, mennyire veszélyes: lőni hagyták Dzsudzsák Balázst. Marco Rossi szövetségi kapitány ott volt a nézőtéren, így ő is látta, hogy a Görögország elleni, november 20-i búcsúmérkőzésére készülő futballista lőni még mindig nagyon tud – szenzációs mozdulattal küldte a labdát a kapuba.

A második félidő már nem volt olyan élvezetes és változatos, mint az első. A Puskás Akadémia próbált sebességet váltani, birtokolta a labdát, de a Loki védelme már sokkal stabilabban állt a lábán, mint az első harminc percben, sőt, ekkor már a felcsúti szögletekre is sokkal jobban odafigyeltek. Mégsem eléggé, mert a játékidő végén Batik Bence ismét a Loki kapujába fejelte a labdát, így a kiélezett, kiegyensúlyozott meccset a Puskás Akadémia nyerte meg.

Nem kétséges, a felcsútiak jobban kezdték és jobban is fejezték be a mérkőzést, a két időszak között a Loki teljesen egyenrangú partner volt, de ez nem volt elég a pontszerzéshez. 2–1