GÖRBICZ SZABOLCS, MEDGYESY FERENC, WEISZ FERENC, LŐRINCZ CSABAGÖRBICZ SZABOLCS, MEDGYESY FERENC, WEISZ FERENC, LŐRINCZ CSABA
A-csoport
Marc-Körmend–Mol Szolnok 90–83
(25–17, 11–26, 17–20, 26–16, 11–4)

Körmend, 2200 néző. V: Szabó Gy., Török
KÖRMEND: TOYA (33/6), Toroman (6), SOLA (25/3), Mujanovics (13/9), GREBENÁR (12). Cs: Bacsa (–), Keresztes (1), Lóránt B. (–), Szlávik M. (–). Edző: Zsebe Ferenc
SZOLNOK: Stone (10), PAVLOVICS (21/15), VAISVILA (17/9), OROSZ (17), Stewart (3). Cs: Trepák (8), Szarvas (–), Mérész Cs. (7/3), Cziczás (–). Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–5. 8. p.: 21–15. 11. p.: 27–17. 18. p.: 36–37. 24. p.: 36–48. 29. p.: 53–55. 34. p.: 67–66. 38. p.: 74–70. 42. p.: 86–80
Kipontozódott: Trepák (32. p.), Stewart (35. p.), Pavlovics (40. p.), Grebenár (42. p.), Vaisvila (45. p.)

A szolnoki Stewart alig másfél percet tölthetett a pályán, és máris összeszedett három faultot, így az amerikai centert Trepák váltotta fel. A korábbi hazai meccseken mutatottakhoz képest agresszívebb védekezéssel kezdett a Körmend, Grebenár lepattanói és pontjai révén vezettek is a hazaiak. A Tisza-partiak főként bedobóik által tartották a lépést, pedig Zsebe Ferenc előzetesen külön felhívta a figyelmet Pavlovicsékra. Ezzel együtt a 11. percben már kerek 10 pont volt a Rába-partiak előnye, betudhatóan annak, hogy ebben az időszakban a vendéglátók már nemcsak a palánk alatt, hanem mezőnyposztokon is riválisuk fölé nőttek. Zoran Martic egy ideig hiába kevergette a lapokat, a több adu Zsebénél volt, lévén a körmendi kezdő ötösből Grebenár mellett Toyát sem tudták tartani a szolnokiak. A második negyed hajrájában aztán porszem került a hazai gépezetbe, nem jöttek be a távoli dobások, lendületbe jöttek a vendégek, s két perccel a szünet előtt fordítottak is. A harmadik játékrészt hétpontos előnnyel indíthatta a Szolnok, amit Pavlovics nyomban megfejelt még hárommal, a folytatásban tehát alaposan fel volt adva a lecke a hazaiaknak. A hatperces körmendi gólcsendet megtörve Mujanovics triplájával kezde meg a felzárkózást a házigazda, s a hajrában utol is érte ellenfelét. Vezettek is Soláék, de Vaisvila négy másodperccel a vége előtt egyenlített. Következett a hosszabbítás, amelyben egyértelműen jobb volt a Körmend, így ötödik hazai meccsén megszerezte első győzelmét.

Mestermérleg
Zsebe Ferenc: – Sporttörténeti győzelem, stop. Este pezsgőbontás, stop. Félelmetes szakmai munka Körmenden, stop.
Zoran Martic: – Szégyen volt ami ma este történt. Itt a játékvezetők ténykedésére gondolok.

Atomerőmű SE–Falco KC-Szombathely 83–74
(16–19, 18–10, 29–22, 20–23)

Paks, 1000 néző. V: Harsányi, Márton
ATOMERÔMŰ: Mészáros Z. (9/3), Fodor G. (14/6), DAVIS (18), SITKU (23/9), CZIGLER (12). Cs: Jurgilas (4), Rajkó (3/3). Edző: Fodor Péter
FALCO: Kálmán (13), Pankár (14/12), Dénes (–), Borszéki (7/3), HEINLE (25/6). Cs: Sallay (2), GRÁCZER (13/9), Horváth B. (–), Henrik (–). Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 8. p.: 13–19. 13. p.: 24–21. 18. p.: 31–29. 22. p.: 41–30. 27. p.: 56–44. 33. p.: 70–57. 38. p.: 79–69
Kipontozódott: Borszéki (38. p.), Fodor G. (40. p.)

Fodor Péter: –Az várható volt, hogy nem lehet mindig szépen és látványosan játszani. Viszont a biztos győzelmet megérdemelten szereztük meg. Ezúton is kívánok minden kosárlabda-szimpatizánsnak kellemes ünnepeket és boldog új évet!
Zsoldos András: – Tartalékosan is sikerült helytállnunk a kitűnő Atomerőmű otthonában. Gratulálok a győztes csapatnak.

Soproni Ászok KC–Albacomp 81–98
(14–24, 21–29, 25–29, 21–16)

Sopron, 900 néző. V: Földházi, Hegedűs
SOPRON: CSIRKE (15/15), WALKE (16), Parker (7), Sajni (5/3), Glisovics (19/3). Cs: Nikolics (10/6), Horváth Á. (7/3), Bogdán (2), Körtélyesi (–), Stan (–). Mb. edző: Csiszár Szabolcs
ALBACOMP: Theisz (8/3), MOSELEY (23/15), HART (30/6), GÓBI (17/3), Bencze Z. (9). Cs: Halm (2), Lapov (7/3), Mihalics (2), Nunez (–). Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–15. 12. p.: 23–26. 14. p.: 30–35. 19.p.: 35–53. 27. p.: 47–73. 36. p.: 70–87
Kipontozódott: Sajni (37. p.)
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a hétfőn tragikus körülmények között elhunyt Varga Sándorra, az egykori válogatott kosárlabdázóra emlékeztek a nézők. Rögtön a kezdés után óriási fölénybe került a vendégcsapat, Sterbenz László tanítványai könnyedén szerezték pontjaikat. Változás csak akkor állt be, amikor a soproniak területvédekezésre váltottak, támadásaikat pedig két úgynevezett kisemberrel szervezték. A második negyedben aztán alaposan beleerősített a hazai együttes, és Csirke három, valamint Sajni és Nikolics tripláival sikerült felzárkóznia. A hazaiak zónavédekezését aztán a fantasztikusan triplázó amerikai Moseley zúzta szét, s e tevékenységében kiváló segítője volt Góbi is. A nagyszünet után a Sopron emberfogásra tért át, és úgy-ahogy lépést is tudott tartani a listavezetővel. A befejező tíz percben a nagy lelkesedéssel játszó sörgyári csapat csak szépíteni tudott az eredményen.

Csiszár Szabolcs: – Rosszul védekeztünk. Az utolsó negyedben mutatott teljesítményünkkel elégedett vagyok.
Sterbenz László: – Megemelem a képzeletbeli kalapomat játékosaim őszi teljesítménye előtt. Ma többen is lázas betegen vállalták a szereplést.

NB I, nők, A-csoport
Bajai Bácska NKSE–MÁV NTE 80–62
(13–14, 26–20, 20–19, 21–9)

Baja, 500 néző. V: Gorka, Frányó
BAJA: Völgyesi (–), Göbölös (–), FARKAS (14), Németh M. (2), MILOVICS (16). Cs: FEDOR (18/18), Vágvölgyi (1), BERECZKI (17), Kiss G. (12/6). Edző: Gálos László
NAGYKANIZSA: Hadarics (5), Németh A. (6/6), HERSICS (14), Antolovics (10), Mirko (9). Cs: Jocovics (5), Toma (3/3), PAPP KATALIN (10). Edző: Gellér Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–9. 9. p.: 12–14. 15. p.: 25–17. 21. p.: 39–38. 33. p.: 67–58

Gálos László: – Nagy akarás és pontatlan támadások jellemezték az első félidőt. A szünet után változtattunk, és sikerült elérnünk a várt eredményt.
Gellér Sándor: – Gratulálok a Bajának. Jobban akarta a győzelmet, megérdemelten nyert.