Vajda Attila aranyérme mellé egy ezüstöt is begyűjtött (Fotó: MTI-archív/Kovács Tamás)

 

Brendel esélyeshez méltón tulajdonképpen rajt-cél győzelmet aratott, mindezt olyan tempóval, amely Vajdán kívül lekövethetetlen volt az egész mezőny számára. Tegnap az 1000 m-es fináléban fordított volt a sorrend a két klasszis között – és ugye, mégiscsak az lenne az olimpiai szám –, a szegediek kiválósága azonban nagyon készült, hogy ugyancsak kedvenc versenyszámában is bizonyítson.

Bár a vb előtt még négy-öt esélyesről beszélt, igazából páros csata alakult ki kettejük között. Vajda többször indított, de Brendel – aki olykor kiintegetett a nézőknek, még olyan áron is, hogy megbillent a hajója és kiesett a ritmusból – azonnal válaszolt, és nem engedte magához közel a magyar riválist, biztosan tartotta egy-másfél hajós előnyét. A két favorit a végén már körözött is versenyzőket a cél előtt...

A bronzérem a kanadaiak klasszisához, Mark Oldershawhoz került, ő viszont már egyáltalán nem volt versenyképes az élen haladókkal.

DUISBURG, KAJAK-KENU VB
C-1 5000 M (21 induló)
1. Sebastian Brendel (német) 22:17.864 perc
2. Vajda Attila 22:24.149
3. Mark Oldershaw (kanadai) 22:44.535

A TOVÁBBI PROGRAM
9.30: női K–1 5000 m (Csay Renáta)
10.10: férfi K–1 5000 m (Noé Milán)

C- és B-döntők
11.00: férfi K–1 200 m C-döntő
11.05: férfi C–1 200 m C-döntő
11.10: férfi K–1 200 m B-döntő (Tótka Sándor)
11.15: férfi C–1 200 m B-döntő (Lantos Ádám)
11.20: női K–1 200 m B-döntő
11.25: férfi K–2 200 m B-döntő (Molnár Péter, Bán Kristóf)
11.30: férfi C–2 200 m B-döntő
11.35: női K–2 200 m B-döntő

A-döntők
11.40: férfi K–1 200 m
11.45: férfi C–1 200 m
11.50: női K–1 200 m (Douchev-Janics Natasa)
12.15: férfi K–2 200 m
12.20: férfi C–2 200 m (Lantos Ádám, Nagy Péter)
12.25: női K–2 200 m (Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa)

C- és B-döntők
14.40: férfi K–4 1000 m B-döntő
14.45: férfi K–1 500 m C-döntő
14.50: férfi K–1 500 m B-döntő
14.55: férfi C–1 500 m B-döntő
15.00: férfi K–2 500 m B-döntő
15.05: férfi C–2 500 m B-döntő
15.10: női K–4 500 m B-döntő

A-döntők
15.15: férfi K–1 500 m (Dombvári Bence)
15.20: férfi C–1 500 m (Nagy Péter)
15.25: női C–2 500 m (Lakatos Zsanett, Takács Kincső)
15.30: férfi K–2 500 m (Sík Márton, Boros Gergely)
15.35: férfi C–2 500 m (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)
15.40: női K–4 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta)
15.50: férfi K–4 1000 m (Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel)

Előfutam
17.00: férfi 4x200 m kajakváltó (Hérics Dávid, Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós)
17.30: férfi 4x 200 m kenuváltó (Nagy Péter, Lantos Ádám, Korisánszky Dávid, Foltán László)
17.50: női 4x200 m kajakváltó (Douchev-Janics Natasa, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina)

Döntők
18.10: férfi 4x200 m kajakváltó
18.20: férfi 4x200 m kenuváltó
18.30: női 4x200 m kajakváltó

TV: 14.30-tól az M1 a délelőtti 200 méteres döntőket felvételről közvetíti, 15.15-től pedig az 500 méteres döntőket élőben adja.
Rádió: 15.05-től a Kossuth Rádió élőben tudósít.

EMLÉKEZTETŐ – A MAGYAR VB-CSAPAT EREDMÉNYE
FÉRFI KAJAK  
K-1 5000 m: Noé Milán
K-1 1000 m (olimpiai szám): Dombvári Bence 3.
K-1 500 m: Dombvári Bence
K-1 200 m (osz): Tótka Sándor nem jutott be az A-döntőbe
K-2 1000 m (osz): Dombi Rudolf, Kökény Roland 3.
K-2 500 m: Sík Márton, Boros Gergely

K-2 200 m (osz): Molnár Péter, Bán Kristóf
nem jutottak be az A-döntőbe
K-4 1000 m (osz): Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel
K-1 váltó: Hérics Dávid, Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós 
   
FÉRFI KENU  
C-1 5000 m: Vajda Attila 2.
C-1 1000 m (osz): Vajda Attila 1.
C-1 500 m: Nagy Péter  
C-1 200 m (osz): Lantos Ádám nem jutott be az A-döntőbe
C-2 1000 m (osz): Vasbányai Henrik, Mike Róbert 1.
C-2 500 m: Vasbányai Henrik, Mike Róbert  
C-2 200 m: Lantos Ádám, Nagy Péter
C-4 1000 m: Korisányszky Dávid, Korisányszky Péter, Varga Dávid, Vass András 3.
C-1 váltó: Nagy Péter, Lantos Ádám, Korisánszky Dávid, Foltán László 
      
NŐI KAJAK  
K-1 5000 m: Csay Renáta  
K-1 1000 m: Medveczky Erika 1.
K-1 500 m (osz): Kozák Danuta 1.
K-1 200 m (osz): Douchev-Janics Natasa  
K-2 1000 m: Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina
1.
K-2 500 m (osz): Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa 2.
K-2 200 m: Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa  
K-4 500 m (osz): Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta
 
K-1 váltó: Douchev-Janics Natasa, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina  
   
NŐI KENU  
C-1 200 m: Lakatos Zsanett, 3.
C-2 500 m: Lakatos Zsanett, Takács Kincső