Gólgazdag találkozón verte a Chelsea Londonban a Gentet

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2024.10.03. 22:58
Pedro Neto ünnepli a gólját a Gent ellen a Stamford Bridge-en (Fotó: AFP)
A Konferencialiga alapszakaszának 1. fordulójában az angol Chelsea a belga Gentet fogadta, és biztos győzelmet aratott, bár a belgák egy percre sem adták föl, és legalább a nagy különbségű vereséget elkerülték.

KONFERENCIALIGA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
Chelsea (angol)–Gent (belga) 4–2
London, Stamford Bridge. Vezette: Daniel Schlager (német)
Chelsea: Jörgensen – Disasi, Adarabioyo, Bodiashile, Renato Veiga – Dewsbury-Hall, Casadei, Pedro Neto (George, 80.) – Joao Félix, Nkunku (Guiu, 80.), Mudrik. Vezetőedző: Enzo Maresca.
Gent: Roef – Gambor (Samoise, 89.), Vatanabe, Mitrovics, Torunarigha – Ito, Delorge (Gandelman, 78.) – Fadiga (T. Araújo, 64.), Surdez (Kums, 78.), Brown – A. Gudjohnsen (Dean, 64.). Vezetőedző: Wouter Vrancken.
Gólszerző: Renato Veiga (12.), Pedro Neto (46.), Nkunku (63.), Dewsbury-Hall (70.), ill. Vatanabe (50.), Gandelman (90.)

Irtózatosan megnyomta a Chelsea a Konferencia alapszakaszának 1. fordulójában az első húsz percet a belga Gent ellen. A vendégek sokszor azt sem tudták, merre állnak, minden erejüket felemésztette a védekezés.

Így sem úszták meg, mert már a 12. percben megzördült a hálójuk, amikor egy védelmi megingás után Mudrik vitte be a tizenhatoson belülre, átívelt jobbról a túlsó oldalra, ahol érkezett Renato Veiga, és az ötös bal sarkáról a hosszú sarokba fejelt. 1–0

Nem lankadt a hazaiak támadókedve, és bizony egy darabig csak a szerencse mentette meg a vendégeket a góltól. A nagy rohamok után valamelyest visszaállt a Chelsea, a Gent el-eljutott a hazai kapuig, sőt egyre veszélyesebben játszott. Úgy telt el az első félidő, hogy noha jobbak voltak a hazaiak, a játék képe alapján akár egyenlíthetett is volna a Gent.

Valami nagyon hasznos tanács hangozhatott el a hazai öltözőben, mert alig kezdődött el a második félidő, máris vezetést szerzett a Chelsea. A 46. percben Pedro Neto bebizonyította, hogy éles szögből is lehet nagy gólt lőni, és máris megnyugtató lett a kékek előnye. 2–0

Mielőtt azonban túlságosan is megnyugodtak volna, négy perc múlva szépített a Gent. A Chelsea védelme nem tudott felszabadítani, ezt használta ki Vatanabe, aki jól érkezett egy beadásra, és a kapuba fejelt. 2–1

Ezt azonban már a hazaiak sem hagyhatták, és nagyon beszorították ellenfelüket. Az erőfeszítésnek meg is lett az eredménye, a 63. percben Nkunku csapott le egy kósza labdára, és kegyetlenül bevágta. 3–1

Folytatódott a hazaiak támadássorozata, amely újabb gólt hozott. Dewsbury-Hall érkezett a második hullámban, és egy rövid szerelés után eléperdülő labdát rúgott be a vendégek hálójába. 4–1

A hátralévő időben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, és a legvégén Gandelman egy látványos akció végén szépített. 4–2

A jó iramú, sok helyzetet hozó találkozón biztosan győzött a Chelsea, de jót tett a meccsnek, hogy a Gent sem hagyta magát. A vendégeknél ott ült a kispadon, de nem lépett pályára Vancsa Zalán.