Triatlon: Dévay lett a legjobb magyar a leedsi vb-állomáson

K. T. I.K. T. I.
2021.06.06. 20:09
Dévay lett Leedsben a legjobb magyar (Fotó: Észak-Magyarország, archív)
Dévay Márk a 20. helyen végzett, így a férfiak mezőnyében induló öt magyar versenyző közül ő bizonyult a legjobbnak vasárnap a triatlonosok világbajnoki-sorozatának leedsi versenyén – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Dévay a verseny honlapja szerint 1.46:43 óra alatt teljesítette az olimpiai távot (1500 méter úszás, 37.9 kilométer kerékpározás, 10 km futás). Dévayhoz hasonlóan kerékpáron még Lehmann Csongor – aki két héttel lisszaboni versenybalesete után indult – is tartotta a lépést a legjobbakkal, utóbbi végül 24. helyen végzett (1.47:14). Nem sokkal maradt el tőle a jó futással 26. helyen célba ért Bicsák Bence (1.47:20).

A férfiaknál a brit Alex Yee (1.43:27) győzött, aki a záró számban nagyszerű teljesítményt nyújtott, és magabiztosan tartotta maga mögött riválisait. Az 55 fős mezőnyben második helyen az amerikai Morgan Pearson (1.43:52), harmadikként a belga Marten van Riel (1:44:03) ért célba – írta az MTI.

A távot 14 triatlonos nem teljesítette, közöttük volt Faldum Gábor és Tóth Tamás is.

A nőknél 45-en alkották a mezőnyt, az egyetlen magyar induló, Kovács Zsófia – 12 társához hasonlóan – nem ért célba. A versenyt a holland Maya Kingma (1:54:26) nyerte meg két brit, Jessica Learmonth (1:54:37) és Sophie Coldwell (1:54:46) előtt.

A paraversenyeken a férfiaknál PTS5 kategóriában Mocsári Bence a 9., Boronkay Péter a 13. helyen végzett – írta a távirati iroda.