Tokió 2020: bonyodalmat jelentene a doppingeltiltások meghosszabbítása

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.04.18. 12:33
Brett Clothier, a doppingellenes szabályok betartása érdekében életre hívott független szervezet, az AIU (Athletics Integrity Unit) vezetője szerint jogi bonyodalmakat jelentene az idén lejáró doppingeltiltások meghosszabbítása.

A kérdés a tokiói olimpia egyéves halasztását követően vetődött fel, Clothier szerint azonban a válasz egyértelmű.

„Ez egy szerencsétlen helyzet, jogi szempontból mégis teljesen egyértelmű. A tilalom időtartamra vonatkozik, és nem kapcsolódik eseményhez” – nyilatkozta az AIU vezetője. Hozzátette, a szokásoknak megfelelően a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségnél (WADA) a négyéves eltiltás úgy lett kitalálva, hogy azt az olimpiai ciklushoz igazították.

„Most viszont rendhagyó esettel állunk szembe az olimpia halasztásával, ami így egyes sportolók számára előnyös lehet” – közölte. Kiemelte, a fegyver azonban visszafelé is elsülhet. Clothier emlékeztetett ugyanis arra, hogy az idén augusztus után doppingolás miatt lebukó és négyéves időtartamra büntetett sportolóknak nem egy, hanem mindjárt két olimpiát kell majd kihagyniuk, tehát ilyen szempontból nagyobb lett a tét.

Az AIU vezetője elmondta: több mint száz országban végeznek doppingteszteket jelenleg, de azokban a világjárvány miatt bevezetett, és hétről hétre, valamint napról napra változó korlátozások következtében „súlyos zavarok vannak”.

 

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 12. rész: férfi kardcsapat, 1988

Egyéb egyéni
Tegnap, 16:56

Szerződést hosszabbított a MOB és az MTVA

Egyéb egyéni
2025.09.10. 17:34

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 9. rész, Darnyi Tamás

Egyéb egyéni
2025.09.06. 17:13

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 8. rész, Magyar Zoltán

Egyéb egyéni
2025.09.04. 17:16

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 7. rész, Németh Miklós

Egyéb egyéni
2025.09.02. 18:09

130 éve őrizzük a lángot! – óriásplakátkampányt indított a MOB

Egyéb egyéni
2025.09.02. 10:46

Héder Barna legalább 50 millió forinttal tartozhat az olimpiai stábnak

Párizs 2024
2025.09.02. 08:52

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 6. rész, Balczó András

Egyéb egyéni
2025.08.31. 17:01
Ezek is érdekelhetik