A korábbi modell az edzőtermek világában találta meg a helyét

Vermes NikolettVermes Nikolett
Vágólapra másolva!
2022.09.06. 20:21
Címkék
Sági Lola megfordult a divatszakmában, kommunikáció szakra járt, mégis személyi edzőként élvezi leginkább a munkáját. Mindenre figyelt, mindenből tanult és összegzett.

Mióta tart professzionális edzéseket?
Több mint egy éve kezdtem dolgozni személyi edzőként a pécsi Fitness Five edzőteremben, előtte tíz évig magamat edzettem. Sokáig modellkedtem, a vékony és formás alak mindig is prioritást élvezett az életemben, hogy megfeleljek a modellügynökségek elvárásainak. Figyeltem az étkezésre, a rendszeres mozgásra, és személyi edzővel dolgoztam, aki különböző edzésekkel tartott formában. Valójában így találkoztam a konditerem világával, és itt fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy egyszer én is részese szeretnék lenni ennek a közösségnek mint edző.

Tehát már korán megtanultam, milyen kemény munka van a kifogástalan külső mögött.

Később kommunikációt és médiatudományt tanultam, ahol még inkább megbizonyosodtam afelől, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni.

Honnan tudta, hogy tovább kell állni?
Voltam bikini- és divatmodell belföldön és külföldön egyaránt, de egy ponton megálltam. A kommunikációs szak befejeztével válaszúthoz érkeztem, a külföldi lehetőségekkel nem éltem, itthon szerettem volna felépíteni a karrierem. Ebben az időszakban ismertem meg a páromat is, aki szintén modellkedik és edző is. Ez is azt erősítette, hogy itthon szeretnék elhelyezkedni. Mivel a jegyesem és a húgom is edzőként dolgozik, egyre csak táplálták bennem, hogy én is oktassak.

Kommunikációs diplomáját hogyan kamatoztatja az edzések közben?
Szerencsés évfolyamon végeztem, nagyon jó tanárok foglalkoztak velünk. Rengeteget tanultam a jó kommunikációról, a meghallgatásról és az empátiáról. Ennek köszönhetem, hogy könnyen megtalálom a közös hangot az edzések alatt. A vendégeim hamar megnyílnak nekem, és bizalmas információkat is megosztanak velem, amit nem tennének, ha nem bíznának bennem.

Mindent, amit a kommunikáció szakon tanultam, arra használok, hogy jobban kapcsolódjak a hozzám forduló emberekhez.

És miután megértem a motivációjukat, szorongásaikat, félelmeiket és bizonytalanságukat, a foglalkozások alatt segítek abban is, hogy ezeket kiadják magukból egy jó beszélgetés és természetesen egy jó edzés alatt. Az empátiámmal próbálok segíteni az edzések elején járó embereknek is, hogy felismerjék, nem kell azért frusztráltan mozogni, amiért körülöttük profik vannak, hiszen senki sem született súlyzókkal a kezében.

Mit javasol azoknak, akik rövid idő alatt akarnak nagy változást elérni az edzésekkel?
Nem javaslom, hogy a gyorsaság legyen az első szempont, sokkal fontosabb a rendszeresség és a türelem. Természetesen gyorsan is el lehet érni a kitűzött célt, csak nem mindegy, milyen áron.

A vendégeimnek mindig elmondom, hogy el fogjuk érni az álomalakot, de közben igyekszem megtanítani nekik, hogy élvezzék az odáig tartó utat.

Ha a gyorsaságon van a hangsúly, az ember kedvét szegi a túl nagy szigor, a radikális életmódváltás vagy akár az edzések száma, amely az életvitelében fenntarthatatlan hosszú távon. Épp ezért a fenntarthatóság az én filozófiám alapja. Kövessünk olyan életmódot, ami nem jár lemondással, sanyargatással, szélsőségekkel. Mozogjunk rendszeresen, együnk jókat, kerüljünk egyensúlyba, így az elért formánkat, egészségünket és a motivációinkat is megőrizzük.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik