Huszonnégy óra futás – azt posztolta a közösségi oldalán, hogy nagyon nem sikerült. Mi történt?
Van ilyen – mondta Blaskó Mihály ultrafutó, akinek több versenyéről beszámoltunk már itt, a Csupasporton, legutóbb szeptemberben.
Amikor legutóbb beszéltünk, a negyvennyolc órás versenyre készült, a laikusnak talán furcsa, hogy akkor a huszonnégy óra hogy okozhatott gondot.
Nézze, amikor keresett, arra gondoltam, szerencsére több olyan futásról, versenyről beszélhettünk korábban, amelyek nagyon sokat adtak nekem, sikeresek voltak, elértem a célomat, új élményt kaptam, megtaláltam az adott kihívásban, amit kerestem. A válasz egyszerű, én sem vagyok gép, nem jött össze, amit terveztem, nagyon nem, de ennek is van rengeteg tanulsága.
Nos, ezekre lennék kíváncsi.
A negyvennyolc órás feladatra készültem, az sem volt titok, hogy a magyar csúcsot szerettem volna megdönteni, ehhez háromszáznyolcvanöt kilométert kellett volna teljesítenem. Nagyon sokat edzettem, és jó formában, jó erőben éreztem magam.
Néhány nappal a verseny előtt kaptam a rossz hírt, hogy a tervezett helyszínen a balatonfüredi önkormányzat a vírushelyzetre hivatkozva nem engedélyezte a versenyt.
Jól hangzik, de milyen előjelekre gondol?
Civilben egy étterem működtetéséért felelek, és most rendezték a Dining City Étterem Hetét, amely egy nagyon izgalmas megméretés. Tíz napon át száz vendéget szolgálunk ki, és a szavazatok döntik el a helyezést.
Büszke vagyok, mert büférendszerben várjuk a vendégeket, mégis győztünk, noha száznál is több étterem nevezett a versenyre. Az örömünk nagy volt, de az ezzel járó munka és stressz sem kevesebb, tíz estén át nagyon lekötött.
Mi volt a célja?
Mikor érezte, hogy probléma lehet?
Az első öt-hat órában a tervezettnél jobban álltam, de láttam, hogy a pulzusom szokatlanul magas: százharmincas, százharmincötös pulzussal futok, most százötvenöt körül volt tartósan. Idegesített, mert tudtam, így nem megy majd a hátralévő tizennyolc óra, ezért kiálltam, pihentem, ettem-ittam, hogy lemenjen a pulzusom, de újra és újra felment, amikor továbbfutottam, egyre többször kellett megállnom, folyamatosan lassítottam, de hiába, maradt a magas pulzus.
Megzavart, hogy nem tudtam a versenyre figyelni, kiálltam és szurkoltam Csécsei Zoli barátomnak, aki meg is döntötte a magyar csúcsot. Az már jobban érdekelt, mint a saját futásom, azt ugyanis elengedtem, nem tudtam rá figyelni.
Laikusnak autóval is sok ennyi.
Az lehet, de én nem ezért mentem. Nincs bennem csalódás mégsem, jó tanulság, hogy figyelni kell a jelekre, meg kell adnod a testednek a szükséges regenerációt, pihenést. Amikor keresett, azért is gondoltam, hogy szívesen mesélek erről a napról is, ne csak arról beszéljünk, amikor mindent sikerül elérni, és aki szeret futni, lássa, másnak sem megy mindig.
Hogyan tovább?
Pihenek. Aztán a jövő hétvégén Ferenczi István barátommal a mátraházai edzőtáborból felfutunk a Kékestetőre. Tízszer.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!