PL: De Geának megvan a 21., újra nyert a Manchester United

2018.04.18. 22:41
A Manchester United újra nyert (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában a Manchester United idegenben 2–0-ra legyőzte a Bournemoutht.

Finoman szólva sem a kiegyensúlyozottság jellemezte mostanában a „vörös ördögöket”, hiszen otthon kikaptak a Sevillától, így búcsúztak a BL-től, majd többek között a Manchester Cityt is megverték, ezt követően viszont a sereghajtó West Bromwichtól otthon szenvedtek vereséget – megkoronázva ezzel a városi riválist.

Most ennek megfelelően győzelemnek illett következnie, és az első félóra végéhez közeledve egy tetszetős támadás végén Lingard centerezését Smalling gólra is váltotta (0–1).

Lingard az idényben már 19 gólban vállalt tevékeny szerepet (13 gól, 6 gólpassz), ez már most több, mint amit az előző három szezonjában összesen (18) fel tudott mutatni, Smalling pedig zsinórban a harmadik vendégségbeli meccsén talált be – az első 101-en egyszer volt eredményes.

Lingardot a 62. percben Lukaku váltotta és nem is húzta az időt a belga támadó, a 70. percben megduplázta az előnyt: a saját alapvonaltól indított offenzíva végén Pogba szólóját követően vette be a kaput (0–2).

Lukaku a Bournemouth elleni hatodik bajnokiján a hetedik gólját szerezte meg, David de Gea pedig már a 21. tétmeccsét hozta le az idényben kapott gól nélkül – ennyit még egyszer sem tudott összehozni az MU-ban.