Szegedi győzelmével megszerezte a bronzérmet a Domino-Honvéd

2008.04.24. 21:10
A Domino-Honvéd lett a férfi vízilabda-bajnokság bronzérmese, miután a két győzelemig tartó párharcot megnyerték a Szegeddel szemben. A múlt szombati hazai győzelem után ma Szegeden nyertek Molnár Tamásék, méghozzá 12–6-ra. A Honvéd ezzel megszerezte a jogot az Euroligában való indulásra, míg a szegediek a LEN Kupában bizonyíthatnak a következő szezonban.
Molnár Tamás (balra) sokat tett a Honvéd győzelméért
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

A Szegednek olyasmit kellett volna megtennie, amit eddig ebben a szezonban még egyszer sem sikerült: legyőzni a Honvédot. Mint az később kiderült, ez ma sem jött össze.

Az első negyedben ugyan még tartotta magát a hazai csapat, de a későbbiekben a Honvéd kihasználta ellenfele hibáit és fokozatosan elhúzott. A félidőben 6–3-ra vezetett a Domino.

A harmadik negyedben három-három gólt szereztek a csapatok, így az utolsó felvonásnak 9–6-os vendégelőnnyel kezdtek neki a felek.

A feltámadás nem sikerült a szegedieknek, olyannyira nem, hogy még csak gólt sem dobtak a találkozó e szakaszában. Velük szemben a vendégeknek ez háromszor is sikerült, így végül 12–6-os Honvéd-győzelemmel zárult az összecsapás.

A Honvédból az egykori szegedi Molnár Tamás vitte a prímet a maga négy góljával, míg a Szeged legeredményesebb játékosa Varga Tamás volt, három találattal.

VAD LAJOS AZ UTÓD

Három jelölt közül végül Vad Lajosra esett a választás, így a Ferencváros egykori edzője lesz a Domino-Honvéd edzője júlis 1-től. Vad Lajos kinevezéséről bővebben itt olvashat.

OB I, 3. HELYÉRT

SZEGED-BETON VE–DOMINO-HONVÉD 6–12 (2–3, 1–3, 3–3, 0–3)
Szeged, 500 néző. V: Marjai, Petik
SZEGED: Baksa – Balatoni, VARGA T. 3, Korolija, Komlósi, Weszelovszky 2, Lehmann 1. Cs: Varga P., Juhász Zs., Monostori, Molnár P., Török B., Éles. Edző: Kásás Zoltán
DOMINO: Gergely – Kovács O., FODOR 2, Kiss G., Vári 1, BÁRÁNY 2, SZÍVÓS 2. Cs: MOLNÁR T. 4, Gór-Nagy, Paján, Vindisch 1, Székely B., Bisztricsányi (kapus). Edző: Tóth Imre
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/5
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Monostori (22. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0 (25–16) a Domino-Honvéd javára

Kásás Zoltán: – Kritikán aluli teljesítmény. A vezetőségnek el kell gondolkodnia azon, hogy kiket tart meg ebből a keretből.
Tóth Imre: – Remélem, mindenkinek jut bronzérem...