Kinek felkészülés, kinek megméretés

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
Vágólapra másolva!
2004.09.24. 21:25
Címkék
Tavaly ilyenkor azt írtuk, hogy a zsúfolt versenyprogram miatt csak az olimpia után derülhet fény a 2003-2004. évi vízilabdaidény férfi kupagyőztesére.
Nos, a magyar válogatott megvédte olimpiai címét, így mindjárt le is szögezhetjük: érdemes volt eltolni a Magyar Kupát, meglehet, az így megspórolt energia kellett ahhoz, hogy Kemény Dénes fiai fordítsanak a finálé negyedik felvonásában.
A megkésett kupasorozat amúgy egy hete vette kezdetét, amikor a másod- és harmadosztályú csapatok harcoltak egymással a selejtezőben, és a négy csoportgyőztes csatlakozott az elmúlt idény 12 ob I-es gárdájához. Iziben meg is történt a középszakasz sorsolása, s mindjárt szemet szúrt, hogy az A-csoportban, Szegeden várhatjuk a legádázabb küzdelmet. Legalábbis ha abból indulunk ki, hogy a bajnoki dobogót szem előtt tartó Vasas, Szeged, UTE, FTC négyesből az előbbi három a Tisza-parti városban néz egymással farkasszemet, és tudomásul kell venniük, csak ketten juthatnak be a negyeddöntőbe.

Az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám (balra) Athén után Szegeden megy ismét medencébe
Az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám (balra) Athén után Szegeden megy ismét medencébe
Az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám (balra) Athén után Szegeden megy ismét medencébe
"Már most itt a lehetőség, hogy megmutassuk: számolni kell velünk a bajnokságban - kezdte mondandóját Gyöngyösi András, a Szeged-Beton szakvezetője. - Számunkra nem felkészülés lesz a torna, mint ahogy mások hangoztatják. Helyzetünket megnehezíti, hogy a Vasassal és az UTE-vel egy napon csapunk össze, ugyanakkor mellettünk szól a hazai pálya."
A bajnoki ezüstérmes Vasasban nyolcan maradtak az elmúlt idénybeli szűk keretből, egyúttal felvetődött a kérdés: vajon a Domino olimpiai bajnokaihoz hasonlóan Steinmetz Barnabás és Steinmetz Ádám sem száll vízbe?
"Mindketten játszani fognak - szögezte le az edző, Földi László -, Barna már az elmúlt héten edzegetett egy kicsit. A BVSC-től igazolt, a junior Európa-bajnokságról hétfőn hazatérő Kállay Márk csütörtökön dolgozott először velünk. A Magyar Kupa számunkra felkészülési állomás lesz, nem leszünk a csúcson, de ettől függetlenül bízom a továbbjutásunkban."
A Steinmetz testvérek nem hagyják ki a kupát, ellenben Nagy Viktor és Varga Dénes biztosan nem húzza fel a piros-kékek sapkáját. Az ifjú kapusfenomén szerződtetése a BVSC-től továbbra is húzódik, Vargát pedig december 31-ig szerződés köti az UTE-hez, az angyalföldiek pedig nem akarnak annyit fizetni érte, amennyit a lilák kérnek.
Ezzel meg is érkeztünk az UTE-hez, amely öt pólóssal képviseltette magát az Eb-bronzérmes juniorválogatottban. Közülük az említett Varga, valamint Kotszidisz Nikolaosz hagyja ki a szegedi megméretést, míg Bisztritsányi Dávid, Debreczeni Balázs és Máthé Balázs már a héten átmozgatta magát a Hajósban. Röviden a többiekről. A B-csoportból az olimpiai bajnokait nélkülöző csonka Domino és a Brendon ZF-Eger, a C-ből a Legrand-Szentes és a BVSC, míg a D-ből a Szolnoki VSC és a Betonút-FTC negyeddöntőbe kerülése jósolható.

Magyar kupa, férfiak
Középszakasz. A-csoport (Szeged): Szeged-Beton VE, Vasas-Plaket, Ceglédi VSE-Geosaurus, UTE-VB Leasing. B-csoport (Eger): Brendon ZF-Eger, Domino-BHSE, Szent István Egyetem-Ybl SE, OSC-British Knights. C-csoport (Szentes): Legrand-Szentesi VK, BVSC, MAFC Correct Club, BWT-Bánki VSE. D-csoport (Szolnok): Szolnoki VSC, Betonút-FTC, TVSK Békéscsaba, PVSK-TÁSI. A csoportok első két helyezettjei jutnak a negyeddöntőbe.
Legfrissebb hírek

Nagyon nem megy az Arsenalnak az elődöntőkben – BL-legek

Bajnokok Ligája
5 perce

1963 után ismét kapus kaphatja az Aranylabdát? – íme az esélyek

Bajnokok Ligája
14 perce

Gyász: elhunyt Bálint András, a Nemzeti Sport korábbi munkatársa

Egyéb egyéni
15 perce

Vége az álomnak – brit sajtóreakciók az Arsenal BL-búcsújára

Bajnokok Ligája
32 perce

Liverpoolban és Nápolyban is szívesen látnák Kevin De Bruynét – sajtóhír

Olasz labdarúgás
1 órája

Kézilabda: rekordhosszúságú eltiltást kapott az ellenfele orrát törő osztrák játékos

Kézilabda
2 órája

Vívás: versenyből is megárt a sok a szövetségi kapitány szerint

Utánpótlássport
2 órája

Birkózás: Végh Richárd nagy álma a következő olimpia

Birkózás
2 órája
Ezek is érdekelhetik