Kosár: az U20-as női válogatott legyőzte a szlovénokat edzőmeccsen

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.07.01. 12:07
A Tursics Krisztián vezette U20-as női kosárlabda-válogatott – a közelgő korosztályos Európa-bajnokságra készülve – első edzőmeccsén kilenc ponttal legyőzte a szlovénokat Székesfehérváron.

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a litvániai korosztályos Európa-bajnokságra készülő U20-as női kosárabda-válogatott. Tursics Krisztián együttese 66–57-re múlta felül Szlovéniát – számolt be a wbasket.hu.Tursics Krisztián együttese 66–57-re múlta felül Szlovéniát – számolt be a wbasket.hu.

A találkozót 4–0-val kezdték a vendégek, ezt követően 5–4-re fordítottak a mieink, majd innentől kezdve fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtok a csapatok. Tíz perc után 15–13-ra álltak jobban a magyar lányok. A második negyed elején kisebb lépéselőnybe kerültek a mieink. A félidő hajrája azonban ismét kiegyenlített játékot hozott; a nagyszünetben 25–25 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején villámrajtot vett válogatottunk, és öt perc alatt 38–29-re lépett el. A felkészülési mérkőzésekre jellemző hullámzjó játék miatt a szlovénok a folytatásban újra felzárkóztak – egészen pontosan 6–0-as sorozattal 38–35-re jöttek vissza, a negyed végére pedig 43–42-re. A záró szakasz elején az első kosarat riválisunk szerezte, ezután viszont viszont 15–0-val 58–44-re fordítottak a magyar lányok. Ez a nagy széria döntőnek is bizonyult: a hajrában ugyan bejött tíz pont alá Szlovénia, végül 66–57-es sikert arattak a mieink.

Miklós Melinda 17 ponttal, 3 gólpasszal és 3 lepattanóval bizonyult a legeredményesebbnek, míg Sitku Zsuzsanna 11 pontot és 6 lepattanót ért el.

A két csapat szombaton 14 órától ismét összeméri az erejét.

Magyarország–Szlovénia 66–57 (15–13, 10–12, 18–17, 23–15)
U20-as nemzetközi felkészülési mérkőzés
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont

Magyarország: Sitku 11/3, Laczkó 3/3, Milkovics, Rakita 5, Horváth 6. Csere: Dúl T. 3/3, Miklós 17/9, Takács 3, Turi, Telegdy 8/3, Katona 6/3, Holcz.

Eközben a Sztojan Ivkovics vezette U20-as férfiválogatott is pályára lépett, és előbb 73–62-re, majd 78–72-re nyert a szlovákok ellen, a kecskeméti dupla felkészülési meccsen.

(Kiemelt képet készítette: Vincze Viktória)