Labdarúgás: 842 percet kaptak a fiatalok az NB I 5. fordulójában

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.08.31. 09:00
A labdarúgó NB I 5. fordulójában kilenc együttesben összesen tizennyolc 2001-es vagy attól fiatalabb játékos kapott lehetőséget, akik 842 percen osztoztak.

Kilenc együttes dobott be 2001-es vagy attól fiatalabb labdarúgót az NB I 5. fordulójában, ezzel a szezon eddigi legmagasabb számát érték el a csapatok. Összesen tizennyolc futballista osztozott a játékidőn, ami szintén őszi csúcsot jelent.

A Mol Fehérvár és az MTK Budapest találkozóján lépett pályára a legtöbb fiatal tehetség: a fehérváriaknál Kojnok Zsolt (20) kapott egy félidőt a bizonyításra, míg a fővárosiaknál négyen is pályára kerültek. Varju Benedeket (20) kezdőként a hajrában cserélte le a vezetőedző, Giovanni Costantino, míg Kata Mihályt (19), Vancsa Zalánt (16) és Kocsis Bencét (20) a második játékrészben küldte pályára, a pontszerzés azonban nem jött össze, 2–1-es fehérvári siker született.

Radics Márton Forrás: gyirmotfc.hu

Radics Márton végig pályán volt a Puskás Akadémia ellen  •  Forrás: gyirmotfc.hu

A Gyirmót továbbra sem tudja megszerezni első szezonbéli győzelmét, most a Puskás Akadémia hozta el mindhárom pontot az otthonukból (0–1). A hazaiaknál ismét kezdőként bizonyíthatott Major Martin (20) és Radics Márton (19) is, mellettük egy debütánst is feljegyezhetünk: a 20 esztendős Mayer Ádám valamivel kevesebb mint negyedórát kapott. A vendégeknél Komáromi György (19) az első félidőben játszott.

Szintén első NB I-es találkozóján léphetett pályára a DVSC színeiben a 18 éves Bérei Ágoston, mellette Baráth Péter (19) és Pintér Ádám (19) is szerepet kapott a Ferencváros otthonában. Góldús mérkőzésen a címvédő 4–2-re tudott nyerni a tavaly szintén bajnokságot – igaz, NB II-eset – nyerő debreceniek ellen; a Fradiban Csontos Dominik (18) a hajrában állt be.

A Paksi FC–Újpest (2–1) összecsapáson és a Zalaegerszeg–Budapest Honvéd találkozón (1–3) a hazai csapatok két-két 20 évest vetettek be: a zalaiaknál Skribek Alen és Huszti András, a paksiaknál Tamás Olivér és Szabó Bálint gyarapította élvonalbeli játékperceit. A Kisvárda – Mezőkövesd (1–0) meccsen a fiatalok közül egyedül Czérna Erik került bevetésre a hajrában.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 5. FORDULÓJÁBAN: