La Liga: Luis Suárez duplázott, Diego Costa góllal tért vissza

2020.12.19. 16:00
Diego Costa góllal tért vissza a trombózis után (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában az Atlético Madrid a duplázó Luis Suárez vezérletével 3–1-re legyőzte az Elchét.

A házigazda az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést, Trippier jobb oldali beadásából Luis Suárez finom mozdulattal juttatta a jobb alsó sarokba a labdát (1–0).

Az uruguayi klasszis egy óra játékhoz közeledve megduplázta az előnyt, ezúttal Carrasco lőtte középre a labdát a bal oldalról, ő pedig estében talált a kapuba (2–0).

Luis Suárez a 200. La Liga-meccsét játszotta le, ez pedig már a 23. duplája volt, összességében pedig 151 gólnál jár.

A vendégek gyakorlatilag a semmiből szépítettek, egy szöglet után Lucas Boyé fejelt közvetlen közelről a kapuba (2–1).Az utolsó negyedórára a pályára érkezett az elmúlt két hónapban izomsérülés, majd trombózis miatt csupán 17 percet játszó Diego Costa is, aki előbb (khm) kiharcolt egy tizenegyest, majd magabiztosan értékesítette is (3–1).