La Liga: Jusszef en-Nesziri döntötte el a sevillai derbit

B. D. K., H. D.B. D. K., H. D.
2021.03.14. 23:10
Jusszef en-Nesziri (15) döntötte el a sevillai derbit (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában a Sevilla 1–0-ra legyőzte a Real Betist a városi rangadón. A vasárnapi játéknapon nem bírt egymással a Celta Vigo és az Athletic Bilbao (0–0), a Granada hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Real Sociedadot, míg a Villarreal az Eibar otthonában nyert 3–1-re.

Nem hozott sok helyzetet az első félidő, a Celta Vigo kétszer, míg az Athletic Bilbao csupán egyszer találta el a kaput. A fordulás után sem változott a játék képe, a labda többnyire a hazaiaknál volt, de gólt egyik csapat szerzett, így a két gárda továbbra is fej fej mellett halad a bajnokságban.

A Granada és a Real Sociedad találkozójának első félidejében sem született gól, nem úgy a másodikban: Víctor Díaz lövése után egy kis flipperezés következett a tizenhatoson belül, végül a labda Germán Sánchezről a kapuba pattant. A folytatásban újabb gól már nem esett, így a Granada 1–0-ra nyert, és megszakította a Real Sociedad hétmérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozatát.

A Villarreal Moi Gómez góljával már az 1. percben vezetést szerzett az Eibar otthonában. Az első félidőben Carlos Bacca duplázta meg a vendégek előnyét, majd Sergi Enrich az 55. percben szépített. A 80. percben Étienne Capoue kiállítása után emberelőnybe került a házigazda, az egyenlítés azonban nem jött össze, sőt, a Villarreal Alfonso Pedraza találatával végül 3–1-re nyert.

Vasárnap este sevillai derbit rendeztek: a legutóbbi két bajnokiját elveszítő Sevilla a La Ligában négyes győzelmi sorozatban lévő Real Betist fogadta. Az ellentétes előjelek ellenére a mérkőzést végül a házigazda nyerte meg Jusszef en-Nesziri 27. percben szerzett góljának köszönhetően.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ

Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–0
Granada–Real Sociedad 1–0
(Germán Sánchez 52.)
Eibar–Villarreal 1–3 (Sergi Enrich 55., ill. Moi Gómez 1., Bacca 34., Alfonso Pedraza 87.)
Kiállítva: Capoue (80., Villarreal)
Sevilla–Betis 1–0 (en-Nesziri 27.)