Nem tudott nyerni a Real Madrid a Las Palmas otthonában

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.08.29. 23:30
Ez nem Mbappé meccse volt... (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában a Real Madrid a Las Palmas otthonában lépett pályára. A hazaiak hamar vezetést szereztek, de előnyüket nem tudták megőrizni a lefújásig. A második félidő közepén Vinícius 11-esből egyenlített, így alakult ki az 1–1-es végeredmény.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
LAS PALMAS–REAL MADRID 1–1 (1–0)
Las Palmas, Estadio de Gran Canaria. Vezette: Busquets Ferrer
LAS PALMAS: Cillessen – Marvin, Álex Suárez, McKenna, Marmol – Campana (Loiodice, 81.), K. Rodriguez (Fuster, 81.), Javier Munoz, Moleiro (Benito, 61.) – McBurnie (Viti, 78.), Sandro (Jaime Mata, 78.). Vezetőedző: Luis Carrion
REAL MADRID: Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Rüdiger, F. Mendy (Fran García, a szünetben) – Valverde, Tchouaméni, Modric (Arda Güler, 64.) – Brahim Díaz (Rodrygo, a szünetben), K. Mbappé, Vinícius Júnior (Endrick, 86.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Moleiro (5.), ill. Vinícius (69. – 11-esből)

2001-ben győzte le utoljára a Las Palmas a Real Madridot, azonban a Kanári-szigeteki együttes ma nagyon közel járt a bravúrhoz. A sárga-kékek már az 5. percben megszerezték a vezetést a találkozón, McBurnie passza itán Moleiro megforgatta Militaót, majd kilőtte a hosszú sarkot. A folytatásban is hazai helyzeteket jegyezhettünk fel, majd Cillessen percei következtek. A Las Palmas holland kapusa először Valverde veszélyes szabadrúgását védte bravúrral, majd Mbappé és Rüdiger kísérletei sem okoztak gondot a számára.

A szünetben Carlo Ancelotti két helyen is változtatott, érkezett a pályára Rodrygo is, azonban a brazil nem nagyon vétette észre magát a találkozón. A félidőt a madridiak kezdték jobban, de Cillessen eszén továbbra sem tudtak túljárni. Az 55. percben akár a találkozót is eldönthették volna a hazaiak, azonban Sandro hiába tolta el a labdát már Courtois mellett is, éles szögből az üres kapu fölé lőtt. Nem sokkal később megint a hazaiak holland kapusának kellett védeni egy Mbappé lövés után, majd a szerencse is a hazaiakkal volt, mert a kipattanó labdát Vinícius Júnior a kapu mellé fejelte. A Las Palmas nem tudta a végtelenségig húzni kapott gól nélkül, a 67. percben Arda Güler lövése Suárez kezéről vágódott le a 16-oson belül. A jogosan megítélt 11-est Vinícius lőtte higgadtan a kapuba, Cillessen hiába érezte az irányt. A hajrában igazán nagy helyzet már egyik csapat előtt sem adódott, igaz a Las Palmas szerzett még egy érvénytelen találatot. 1–1