Serie A: öt gólt lőve nyert idegenben a Napoli

(Lasagna 29., Henry 48., ill. Kvarachelia 37., Osimhen 45+3., Zielinski 55., Lobotka 65., Politano 79.)

Később:
20.45:
Juventus–Sassuolo (Tv: Sport1)

A Napoliban a nyáron igazolt játékosok közül Kim Min Dzse és Hvicsa Kvarachelia kezdett, a fél lábbal már Párizsban lévő Fabiánt nem nevezte Luciano Spalletti – a hazaiaknál nem játszott az argentin támadó, Giovanni Simeone, aki hamarosan Nápolyba igazol, 12 millió euróért és bónuszokért…

Álmosan kezdett a vendégcsapat, és csak azután kezdte el csipkedni magát, miután a 29. percben Kevin Lasagna megszerezte a vezetést egy szöglet után (GÓLVIDEÓ ITT!); igaz, Hvicsa Kvarachelia ezt követően gyorsan egyenlített Hirving Lozano beadásából, egy nagyon pontos fejessel, majd előadott egy „csicsikálós” gólörömöt. GÓLVIDEÓ ITT!

A Napoli mehetett előnnyel szünetre, az első gólnál nagyot hibázó balhátvéd, Mário Rui szöglete után a jobbhátvéd Giovanni Di Lorenzo fejjel adott gólpasszt a középcsatár Victor Osimhennek. GÓL ITT!

Jót tett a pihenő a Hellasnak, mert a 48. percben egyenlített Davide Faraoni mértani pontosságú beadása után Thomas Henryremekbe szabott fejessel egyenlített, a gólöröme közbeni tömegjelenetbe pedig belesérült Lasagna, aki folytatta végül a játékot, de egy foga nélkül… VIDEÓ!

Spalletti nagyon szomorúan nézett maga elé, de játékosai nem estek kétségbe, Kvarachelia passza után Piotr Zielinski szép gólt lőtt.

GÓLVIDEÓ ITT!

Nem tudott innen is újítani a veronai csapat, és miután betalált még jóval a hajrá előtt egy másik nápolyi középpályás, Stanislav Lobotka is, eldőlt a mérkőzés. VIDEÓ!

Nagyjából annyi izgalom maradt még erre a bajnokira, hogy a csereként beálló Matteo Politano el tud-e menekülni egy rátámadó darázs elől. Jelentjük, megúszta szerencsésen, és még egy gólt is szerzett. A VAR elvett egy találatot Adam Unasztól, Alessio Zerbin kihagyta a kihagyhatatlant, de ez is belefért a Napolinak ma.

Az öt szerzett és az öt kapott gól mindkét csapatnál rekord a Serie A-s nyitó mérkőzéseket tekintve.

Ennyi gól mellett talán bocsánatos bűn egy kis múltidézés…

Korábban:
Salernitana–Roma 0–1 (Cristante 33.)
Spezia–Empoli 1–0 (Nzola 36.)

Fiorentina–Cremonese 3–2
(Bonaventura 16., Jovics 34., Mandragora 90+5., ill. Okereke 19., Bianchetti 68.)
Lazio–Bologna 2–1 (De Silvestri 68. – öngól, Immobile 79., ill. Arnautovic 38. – 11-esből)

Lecce–Internazionale 1–2 (Ceesay 48., ill. R. Lukaku 2., Dumfries 90+5.)
Monza–Torino 1–2 (Dany Mota 90+4., ill. Alekszej Mirancsuk 43., Sanabria 66.)

Milan–Udinese 4–2
(Theo Hernandez 11. – 11-esből, Rebic 15., 67., Brahim Díaz 46., ill. Rodrigo Becao 2., Maszina 45+4.)
Sampdoria–Atalanta 0–2 (Tolói 26., Lookman 90+5.)