Serie A: kiesett az Empoli, megmenekült a Crotone

2017.05.28. 22:46
Az olasz labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójának vasárnap esti mérkőzésein kiderült, hogy a korábban búcsúzó Pescara és Palermo mellett az Empoli esett ki az élvonalból.

Az már délután eldőlt, hogy a bajnok Juventus mögött az AS Roma lett az ezüstérmes és a Napoli a bronzérmes, a harmadik kieső pozíciójáért azonban két fontos mérkőzést is játszottak.az AS Roma lett az ezüstérmes és a Napoli a bronzérmes, a harmadik kieső pozíciójáért azonban két fontos mérkőzést is játszottak.

A játéknap előtt a 32 pontos Empoli állt jobban, csupán az utolsó előtti Palermo otthonában kellett volna nyerni a biztos bennmaradáshoz.

A nagy rivális, 31 ponttal rendelkező Crotone egy győzelemmel reménykedhetett a csodában, ennek megfelelően neki is esett a Laziónak, és 22 perc alatt kétgólos előnyre tett szert. Ugyan Immobile büntetőből szépített, de Bastos piros lapja megpecsételte a vendégek sorsát.

A második félidőben Nalini megszerezte második gólját, és végül a 3–1-es sikerrel a Crotone az élvonalban maradt.

A Palermo ugyanis nem adta meg magát, és 2–1-re legyőzte az Empolit, és magával rántva a Serie B-be a toszkán együttest. A hazaiaknál Balogh Norbert a 74. percben lépett pályára, Sallai Roland a kispadról nézte a mérkőzést.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Crotone
–Lazio 3–1 (Nalini 14., 60., Falcinelli 22., ill. Immobile 26- – 11-esből)
Fiorentina–Pescara 2–2 (Saponara 66., Vecino 85., ill. Caprari 14., Bahebeck 65.)
Internazionale–Udinese 5–2 (E. Martins 5., 54., Perisic 18., Brozovic 36., Angella 78. – öngól, ill. Balic 76., D. Zapata 94.)
Palermo–Empoli 2–1 (Nestorovski 76., Bruno Henrique 84., ill. Krunic 87.)
Torino–Sassuolo 5–3 (Boyé 6., Baselli 22., De Silvestri 45+1., Iago Falqué 57., Belotti 79., ill. Defrel 14., 40., 81. – a harmadikat 11-esből)
KORÁBBAN
Roma–Genoa 3–2 (Dzeko 10., De Rossi 74., Perotti 90., ill. Pellegri 3., Lazovic 79.)
Sampdoria–Napoli 2–4 (Quagliarella 50., R. Álvarez 90., ill. Mertens 36., Insigne 42., Hamsík 49., José Callejón 65.)
Cagliari–AC Milan 2–1 (Joao Pedro 17., Pisacane 93., ill. Lapadula 72 – 11-esből).