A római rangadón a „zebrák” ették meg a „farkasokat” vacsorára

k.z. k.z.k.z. k.z.
2009.03.21. 22:29
A 29. forduló rangadóján Iaquinta szerezte meg a vezetést a vendég Juventusnak, amit Loria még kiegyenlített a második félidő elején, ám ezt követően újra Iaquinta, majd Mellberg és Nedved is betalált, így a vendégek tovább folytatják a listavezető Inter üldözését.
Gólöröm Mellberg-módra
Reuters
Reuters
Az előző bajnokság ezüstérmese, a Roma a mostani második Juventust fogadta az olasz bajnokság 29. fordulójának rangadóján.

A két gárda igencsak visszafogottan kezdte a találkozót, azaz a két tizenhatos között nagy mezőnymunka folyt, de lőtávolba érve azonnal elfogyott a tudomány. Gyakorlatilag a 18. percig kellett arra várni, hogy valami történjen.

Akkor is a vendégek cseh légiósának, Grygerának a hibája kellett ehhez, amit Riise használt ki, és középre adott, ám gól ebből az akcióból sem született, miután blokkoltak a védők. Amúgy a félidő elején a fővárosiak irányították a játékot, a „zebrák” csak a félidő közepétől merészkedtek át hosszabb időre a másik térfélre.

A 34. percben aztán mint derült égből a villámcsapás, úgy érkezett a vendéggól, gyakorlatilag első valamirevaló helyzetéből betalált a Juventus: Giovinco adott remek labdát Iaquintának, aki 14 méterről nem is hibázott (0–1).

A gól kissé felpörgette az eseményeket, ezután már a hazaiak is jobban csipkedték magukat, ám így is a vendégeknek volt volt több lehetőségük. Elsősorban a gólpasszt adó Giovincót lehet kiemelni. Újabb gól azonban a szünetig már nem esett.

Nem így a második félidőben: a 48. percben egy szöglet után Loriát hagyták egyedül a torinói védők, aki kíméletlenül lőtt a kapu bal oldalába (1–1). Sokáig azonban nem ülhettek a fővárosiak a babérjaikon, mert az 55. percben megint Iaquinta – ezúttal fejjel – volt eredményes (1–2), miután egy megpattant labdát bólintott a kapu közepébe.

Kisvártatva a meccset is eldönthették volna a vendégek, miután egy kontra során három támadó vezette két védőre a labdát. Már Doni kapus is verve volt, de Del Piero lövését a gólvonalon álló Riise lábbal védte.

A 68. percben aztán már minden római tehetetlen volt, amikor egy szöglet után Mellberg bólintott a kapu jobb oldalába (1–3). Ezzel nagyjából el is dőlt a rangadó sorsa, pláne, hogy a csereként beállt Nedved a 74. percben egy óriási bombagóllal tovább mélyítette a hazaiak gondjait.

Újabb találat már nem esett, bár Baptista (megpattant), illetve D’Alessandro lövését Buffonnak bravúrral kellett védenie. A mutatott játék alapján az eredmény reális, a Juventus így tovább folytathatja az Inter üldözését.

Vezetőedző: Luciano Spalletti Vezetőedző: Claudio Ranieri

Gólszerző(k): Loria (48.), ill. Iaquinta (34., 55.), Mellberg (68.), Nedved (74.)
Csere: Loria helyett Montella (62.), Menez helyett D’Alessandro (82.), Vucsinics helyett Stoian (92.), ill. Tiago helyett Nedved (70.), Giovinco helyett Marchionni (72.)
Sárga lap: Loria (24.), Mexes (40.), Riise (67.), Menez (78.), ill. Tiago (29.), Molinaro (70.)