Vb 2022: Svájc jobb volt, gratulálok a továbbjutásához – Mitrovics

A G-csoport péntek esti mérkőzéseivel véget ért a csoportkör a katari labdarúgó-bajnokságon. Mint megírtuk, Kamerun 1–0-ra legyőzte Brazíliát, Svájc pedig fordulatos mérkőzésen 3–2-re Szerbiát. A brazilok és a svájciak továbbjutottak, a szerbek és a kameruniak kiestek. Íme, néhány gyorsértékelés a főszereplőktől.

Vb 2022: 1994 óta először! Egy válogatott sem zárta hibátlanul a csoportkört

Véget ért a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság csoportköre: az utolsó játéknap estéjén eldőlt, hogy Brazília csoportgyőztesként, Svájc másodikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe. Mutatjuk a két péntek esti mérkőzés legérdekesebb statisztikáit – akadt bőven...

Kép: Vlahovics a gólja után visszautalt a pletykára, hogy lefeküdt csapattársa nejével

Mint arról beszámoltunk, a svájciak elleni vesztes mérkőzés előtt Dusan Vlahovics sajtótájékoztatón tisztázta azon híreszteléseket, miszerint eltöltött egy éjszakát Predrag Rajkovics kapus felségével. Most, a gólja után jelképes módon üzent azoknak, akik ezt a pletykát elindították.

Vb 2022: kis híján csoportelső lett a szerbeket megverő Svájc

Xherdan Shaqiri gólja után Alekszandar Mitrovics és Dusan Vlahovics révén Szerbia ugyan még az első félidőben fordított Svájc ellen a katari vb G-csoportjának utolsó, harmadik fordulójában, de Breel Embolo még a szünet előtt egyenlített, majd a második játékrészben Remo Freuler gólja után Svájc 3–2-es győzelmet aratott, amivel a nyolcaddöntőbe jutott.

Két fordítás, gólzápor – Svájc legyőzte Szerbiát, és ott van a nyolcaddöntőben

Svájc a katari labdarúgó-világbajnokság egyik legjobb első félideje után 3–2-re legyőzte Szerbiát a G-csoport harmadik fordulójában, így Brazília mögött csoportmásodikként bejutott a legjobb 16 közé. Szerbia és Kamerun kiesett.

Vb 2022: Tomiszlav Szivics hisz a szerbek továbbjutásában

Amikor nagyon kell, a szerb válogatott tud nyerni – állítja Tomiszlav Szivics. Márpedig ha valaki jól ismeri a Katarban szereplő csapatot, az az 56 éves szakember, aki amellett, hogy Magyarországon is eredményesen dolgozott korábban, Szerbia U21-es válogatottját kijuttatta a 2017-es korosztályos Európa-bajnokságra.

Vb 2022: Nem volt rossz döntés Katarnak adni a rendezést – Zsemberi

A szerb Szuperliga folytatását a harmadik helyről váró Topolyai SC elnöke, Zsemberi János Katarban járt – tapasztalatait megosztotta a Nemzeti Sporttal. Beszélgetés élményekről, vendégszeretetről, Szerbia továbbjutási esélyeiről, no és Topolya büszkeségéről, Dusan Tadicsról.

Vb 2022: lefeküdt vagy sem csapattársa nejével? Vlahovics most megszólalt!

Miután egyre több portál kapta fel azt a hírt, hogy a szerb válogatott berkein belül nincs minden rendben az utolsó, sorsdöntő mérkőzés előtt, amelyen Dragan Sztojkovics kiválasztottjainak a továbbjutáshoz le kell győzniük Svájcot, várható volt, hogy a csapat szerda délutáni sajtótájékoztatóján az érintett játékosok is megszólalnak a sajtóban megjelenő hírekkel kapcsolatban. Amelyek arról szóltak, hogy pár napja egyes labdarúgók a válogatottbeli társaik feleségeivel töltötték az éjszakát, s hogy Nemanja Gudelj, valamint uka Jovics november 28-án reggel összeverekedtek az edzésen.

Vb 2022: a Juve-sztár a csapattárs feleségével töltötte az éjszakát?

A Kamerun elleni 3–3-as döntetlen után Szerbiában mindenki azt találgatja, miért nem játszott az afrikaiak ellen a Juventus sztárja, Dusan Vlahovics, illetve az első fordulóban még kezdő, a középpályán kulcsembernek számító Nemanja Gudelj. A lehetséges okok között egy egészen elképesztő történet is megjelent...

Vb 2022: Kamerun megúszta a mexikói csúcs beállítását

Mint arról beszámoltunk, a katari világbajnokság eddigi talán legjobb meccsén vívta egymással Kamerun és Szerbia amikor hétfőn 3–3-as döntetlent játszottak. A találkozón előbb az afrikaiak, majd az európaiak vezettek, a vége aztán a torna első hatgólos mérkőzése lett. A meccs érdekesebb statisztikái közül válogattunk.

Vb 2022: Ezen a szinten minden apró hibát megbüntetnek… – Milenkovics

Mint arról beszámoltunk, Kamerun 3–3-as döntetlent játszott Szerbiával a világbajnokság G-csoportjában. A fordulatokban gazdag összecsapás hiányérzetet keltett a szerbekben a mérkőzést követően.

Vb 2022: hiába fordított és vezetett kettővel Szerbia, csak ikszelt Kamerunnal

A torna eddigi legizgalmasabb mérkőzését játszotta egymással Kamerun és Szerbia a katari vb G-csoportjában. Az afrikaiak Jean-Charles Castelletto góljával bár előnybe kerültek, az első félidő ráadásában két gólt szerezve fordítottak a szerbek, akik a fordulás után növelték is a különbséget, de Vincent Aboubakar és Eric-Maxim Choupo-Moting találataival Kamerun két perc alatt eltüntette a különbséget.

Képek: érzelmi hullámvasút – íme, a legjobb szurkolói fotók a kameruni–szerbről

Mint arról beszámoltunk, a torna eddigi legizgalmasabb mérkőzését játszotta egymással Kamerun és Szerbia (3–3) a katari labdarúgó-világbajnokság G-csoportjában. Most megmutatjuk a legjobb képeket, melyeket a szurkolókról készítettek a lelátón!

A vb eddigi legjobb meccsét játszotta Kamerun és Szerbia

A labdarúgó világbajnokság G-csoportjában szép gólokat hozó, remek meccsen Kamerun 3–3-as döntetlent játszott Szerbiával.

Videó: csoda, hogy megsérült? Így faragták Neymart a szerbek!

Mint arról beszámoltunk, Neymar megsérült a szerbek elleni mérkőzésen a katari labdarúgó-világbajnokság 1. fordulójában, csütörtökön, s nem játszhat már az egyenes kieséses szakaszig. Most megmutatunk egy 11 másodperces összeállítást, melyben az ellene elkövetett szabálytalanságok láthatóak!

Videó: CR történelmet írt, Richarlison a vb eddigi legszebb gólját szerezte

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó-világbajnokság 5. napján Portugália Cristiano Ronaldo vezérletével 3–2-re legyőzte Ghánát, Brazília pedig Richarlison duplájával Szerbiát múlta felül. Svájc is diadalmaskodott Kamerun ellen, míg Uruguay gól nélküli döntetlent játszott Dél-Koreával. A vb hivatalos Twitter-oldala posztolt egy 60 másodperces videót az első csoportforduló utolsó játéknapjáról. Mutatjuk!

Képek: Neymar bokája bedagadt, mutatjuk róla az első fotókat!

Mint arról beszámoltunk, csütörtök este lejátszották a katari labdarúgó-világbajnokság 1. csoportfordulójának utolsó mérkőzését: Brazília válogatottja Richarlison két góljával – az egyik maga volt a csoda – 2–0-ra legyőzte Szerbiát. A mérkőzésen megsérült a brazilok legnagyobb sztárja, Neymar. Most megmutatjuk az első felvételeket a jobb bokájáról!

Vb 2022: Brazília 88 éve veretlen a saját vb-nyitányain

Amint arról beszámoltunk róla, a katari labdarúgó-világbajnokság csoportköre első fordulójának utolsó meccsén Brazília 2–0-ra legyőzte Szerbiát – a dél-amerikaiak mindkét gólját Richarlison szerezte, aki ezzel a hatodik duplázó lett ezen a vb-n. Emellett azonban még jó néhány érdekességet gyűjtöttünk össze a találkozóról.

Videó: nézze vissza a lelátóról Richarlison bámulatos gólját!

Mint arról beszámoltunk, csütörtök este lejátszották a katari labdarúgó-világbajnokság 1. csoportfordulójának utolsó mérkőzését: Brazília válogatottja Richarlison két góljával 2–0-ra legyőzte Szerbiát. Most megmutatjuk a Tottenham Hotspur támadójának pazar, félfordulatos találatát!

Vb 2022: Richarlison duplájával legyőzték a szerbeket a brazilok

Csütörtök este lejátszották a katari labdarúgó-világbajnokság 1. csoportfordulójának utolsó mérkőzését: Brazília válogatottja Richarlison két góljával – az egyik maga volt a csoda – 2–0-ra legyőzte Szerbiát.

Kézilabda Eb: Tudta-e?