Férfi vízi Eb: egy kapott góllal, kiütéssel nyertek a szerbek

CS. M.CS. M.
2024.01.05. 18:09
Dusan Mandicsék lesimázták első csoportmeccsüket (Fotó: AFP, archív)
A szerb válogatott 22–1-re legyőzte Izraelt a férfi vízilabda Európa-bajnokság C-csoportjának első mérkőzésén, pénteken.

Várható volt: a szerb válogatott nagyon könnyedén legyőzte Izraelt a C-csoport nyitányán. Dusan Mandicsék mind a négy negyedben messze jobbak voltak ellenfelüknél, de a kapott gól nélküli meccs nem jött össze.

Ez az első Eb, amelyet kétdivíziós formátumban bonyolítanak le: a legutóbbi, spliti viadal első nyolc csapata – köztük az ezüstérmes magyar válogatott – küzd két csoportban az elitosztályban, míg a második divízióban a selejtezőt sikerrel vett együttesek, szintén két négyes csoportban. Az olimpiai bajnok szerbek azért kerültek a második divízióba, mert a 2022-es Eb-n csak kilencedikek lettek.

Az első divízióban az első két helyen végző gárdák automatikusan a negyeddöntőbe kerülnek, a harmadikok a második vonal csoportmásodikjaival, a negyedikek pedig a csoportelsőkkel találkoznak a keresztbejátszásban. A győztesek a nyolcba jutnak, a vesztesek pedig majd a 9-12. helyért folytatják szereplésüket.

A B-csoportban szereplő magyar csapat csütörtökön 10-8-ra kikapott a görögöktől, szombaton a georgiaiakkal, hétfőn pedig az olaszokkal játszik.

Az Eb-n egy olimpiai kvótát osztanak ki – alapesetben az aranyérem jelent párizsi kvalifikációt. Ha esetleg egy már kijutott együttes – a magyar vagy a görög – nyerne, akkor a legmagasabban rangsorolt nem kvalifikált csapat jut ki.