Szerb Szuperliga: a Topolya KO-győzelmet aratott az éllovas otthonában

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.11.25. 20:17
(Fotó: TSC)
A Topolyai SC a tabella élén álló Partizan otthonában lépett pályára a Szerb Szuperliga 16. fordulójának szombati játéknapján, s az idény legjobb játékával véget vetett a belgrádiak 13 mérkőzésből álló győzelmi sorozatának – 4–0-ra nyert.

SZERB SZUPERLIGA
16. FORDULÓ
PARTIZAN–TOPOLYAI SC 0–4 (0–3)
Belgrád,
Partizan Stadion, 7500 néző. V: P. Ilics
PARTIZAN: Jovanovics – Antics, Markovics, Ilics, Filipovics (Sztojkovics, a szünetben) – Kanouté (Menig, a szünetben), Belics – Kalulu (Bazsdar, 75.), Zahid, Natko – N. Nikolics. Vezetőedző: Igor Duljaj
TOPOLYA: Ilics – Calusic, Sztojics, Krsztics – Petrovics, Radin, Miloszavljevics (Pantovics, 76.), Djakovac, Cvetkovics – Milovanovics, Csirkovics (Sós, 86.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Csirkovics (3.), Sztojics (11.), Radin (33.), Milovanovics (49.)

Egyáltalán nem ijedt meg a sorozatban tizenhárom győzelmet jegyző éllovastól a Topolyai Sport Club, s már az 1. percben Nemanja Petrovics lövését védenie kellett Jovanovics kapusnak. A 3. percben ugyanezt kellett volna tennie Alekszandar Csirkovics szögletével is, de a vendégek örömére Jovanovics elszámolta a labda ívét, így Csirkovics szöglete nyomán a labda a bal kapufától a kapuba pattant. A 11. percben ismét Csirkovics adott be szögletet, Miloszavljevics megcsúsztatta a labdát, a kaputól két méterre álló Nemanja Sztojics pedig a kapuba továbbított.

A hazaiak megpróbálták rendezni soraikat, de ez nem sikerült, olyannyira nem, hogy a 33. percben Csirkovics újabb szöglete után Milan Radin fejelt közelről a kapuba, háromgólosra növelve a vendégek előnyét. Hiába birtokolták a hazaiak 55 százalékban a labdát, a TSC öt szögletig jutott, abból háromszor volt eredményes, míg a Partizan egyetlenegy sarokrúgást se végezhetett el az első játékrészben.

A szünetben kettőt is cserélt Igor Duljaj, a hazaiak vezetőedzője, de a TSC-ből érkező Arandjel Sztojkovics és Queensy Menig pályára lépésével sem változott a játék képe, a második félidő negyedik percében újabb gólt szerzett a Topolya. Jovanovics megelőzte a remek labdát kapó Djakovacot, azonban a labda pont Milovanovics elé került, aki tizenhét méterről higgadtan az üres kapu bal oldalába lőtt, a visszaérkező védőknek nem sikerült menteniük. A Partizan hiába támadott, és néhányszor közel járt a gólhoz, a belgrádiaknak ezúttal semmi sem sikerült, a TSC pedig az idény egyik legjobb, ha nem a legjobb, játékával megérdemelten nyert kiütéses győzelemmel.0–4

A TSC ezzel a sikerrel megerősítette harmadik helyét a táblázaton: tizenöt mérkőzésen 29 pontot gyűjtött, héttel többet, mint a Mladoszt és a Vojvodina.

A Topolyai SC legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor a TSC Arénában 18.45-től a londoni West Ham United lesz az ellenfele az Európa-liga 5. fordulójában.

Az élcsoport: 1. Partizan 40 pont, 2. Crvena zvezda 37, 3. TSC 29, 4. Mladoszt 22, 5. Vojvodina 22

90. perc Nincs ráadás, vége a mérkőzésnek, a TSC fölényes győzelme teljesen megérdemelt

88. perc Egy pillanatra úgy tűnt, hogy Milos Pantovics megszerezte a TSC ötödik gólját, de Sós Bence átadásakor lesen volt

86. perc A mérkőzés legjobbját, Alekszandar Csirkovicsot Sós Bence váltja

79. perc Sztojics kerül a földre, utána felpattan és Ilics felé indul, a vége az, hogy kap egy sárga lapot a TSC védője

74. perc Hatalmas helyzet marad ki, a Partizan egy remek akció után megszerezhette volna az első gólját, de Nemanja Petrovics hátát találja telibe Markovics lövése, így marad a négygólos vendégvezetés

65. perc Menig harcol ki helyzetet Anticsnak, akinek a lövését Ilics szögletre üti

63. perc Csirkovics egy csel után tíz méterről lő, Jovanovics hárítja a bal alsóba tartó próbálkozást

62. perc Először rúghat szögletet a Partizan a mérkőzésen, ami azért sokat elárul a hazaiak teljesítményéről

58. perc Milovanovics sarokkal készíti le a labdát Djakovacnak, akinek nincs gond az önbizalmával, huszonhét méterről jócskán fölé lő

49. perc HIHETETLEN, DE MEGVAN A NEGYEDIK IS - Djakovacot ugratják ki, deJovanovics kapus elrúgja a labdát, azonban pont Milovanovics elé, aki tizenhét méterről higgadtan az üres kapu bal oldalába lő

46. perc Két csere is volt a szünetben: Filipovics helyére a TSC-ből érkező Arandjel Sztojkovics állt be, míg Kanoutét Queensy Menig váltotta

46. perc Elkezdődött a második félidő

A Partizan tizennégy mérkőzésén mindössze tizenegy gólt kapott, a belgrádi fekete-fehérek védelme ezzel a legjobb a bajnokságban, ma viszont a védők és a kapus sincs a feladatuk magaslatán.

45+1. perc Vége az első félidőnek, háromgólos előnnyel megy a TSC szünetre az éllovas otthonában

45. perc Letelt az első negyvenöt perc, egy perc a ráadás

A hazai szurkolók a vezetőség távozását követelik, hangos füttykoncert kozepette, ami a játékosoknak szól, akiknek nem nagyon tetszik a TSC szervezett és agresszív védekezése. Míg a hazai drukkerek füytülnek, addig a Kék Betyárok éltetik a csapatukat, és Hajrá, TSC rigmusokkal biztatják őket

35. perc A gólszerző Radin lép oda keményen Kalulunak, miután a hazaiak játékosa már megtolta a labdát, a TSC játékosa is besárgul

33. perc HARMADIK SZÖGLET BALRÓL, HARMADIK GÓL! - Csirkovics szöglete eljut a bal kapufáig, ahol Radin egy méterről a kapuba fejeli a labdát

29. perc Tizenegyest reklamálnak a hazaiak, szerintük Petrovics szándékosan

26. perc Ilics és Calusic hét méterre a kaputól nem értik meg egymást, Natko tizenkét méterről az üres kapuba lőhetne, de Sztojics blokkolja a lövést, óriási helyzet volt

23. perc Csirkovics kényszerítőzne Petroviccsal, de Filipovics felrúgja, ez a megmozdulás is sárgát ér

21. perc Belics gondol egyet és lő 23 méterről, de Ilics jól érzi, nem kell beleérni, fölé megy a lövés

19. perc A beadást Filipovics fejelné kapura, de Sztojics magasabbra ugrik az ötösön belül

17. perc Kalulut állítja meg Petrovics, a Partizan játékosa két kézzel átfogja a vendégek középpályásának nyakát, és ordít az arcába, így nem meglepő, hogy ő kap sárga lapot

11. percOTT A MÁSODIK! Újabb gyors akció a bal oldalon, ismét Csirkovics végezhet el egy szögletet: a beadást Miloszavljevics csúsztatja meg, Sztojics két méterről a kapuba fejel

3. perc GÓÓÓL, VEZET A TSC! Csirkovics a gólszerző, aki a bal oldali szögletet csavarta a kapuba, Jovanovicskapus nagyot hibázott, a labda a bal kapufáról vágódott a kapuba

1. perc Milovanovics ugratja ki Petrovicsot, aki a kilenc méterről lő, Jovanovicsnak kell védenie, mert különben a bal alsóban kötne ki a labda

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát

Kék-fehérben a TSC, fekete-fehérben a Partizan.

ELŐZMÉNYEK

A szerb Szuperliga első helyén álló Partizan vendégeként kell ma helytállnia a Topolyai Sport Clubnak a bajnokság 16. fordulójában. A 18:30-kor kezdődő mérkőzés főesélyese természetesen a belgrádi együttes, amely tizennégy mérkőzéséből tizenhármat megnyert, s csak egy döntetlent játszott, de azt éppen az első fordulóban Topolyán, vagyis eddig csak a TSC-nek sikerült pontot szereznie a fekete-fehérek ellen.

– Amikor egy csapat tizenhárom mérkőzést megnyer sorozatban, akkor bizonyára felesleges arról beszélni, milyen játékerőt képvisel – mondta Zsarko Lazetics a mérkőzés előtt megrendezett sajtótájékoztatón. A TSC vezetőedzője hozzátette, mivel a Partizan már elbúcsúzott az európai kupaporondtól, így csak a bajnokságra kell koncentrálnia, s ezt igyekeznek kihasználni.

– A válogatott szünet miatt végre volt egy kis időnk alaposabban elemezni a mérkőzéseinket, és edzeni is tudtunk, mivel a sűrű program miatt korábban erre alig akadt lehetőségünk, ugyanis egy hét alatt három meccsünk is volt. Ez egy nagyon nehéz mérkőzés, de egyben egy nagy kihívás és lehetőség is, hogy jó fényben tüntessük fel magunkat – nyilatkozta Lazetics, aki elégedett a tréningen látottakkal.

A Partizan 14 meccs után 40 pontot szerzett, ezzel toronymagasan vezeti a bajnokságot. Ezzel szemben a Topolya harmadik, 26 egységgel.

ÜDVÖZÖLJÜK A PARTIZAN BEOGRAD–TOPOLYAI SC LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!