Bundesliga: egyre halkabban szól a nürnbergi vészjelző

2013.02.03. 17:24
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Nürnberg 2–1-re legyőzte hazai pályán a Borussia Mönchengladbachot. A házigazdák már a szünetben kétgólos előnyre tettek szert, a vendégek a fordulás után csak szépíteni tudtak. A Nürnberg távolodik a kieső zónától, az osztályozót érő 16. helyen álló Hoffenheim előtt már nyolc pont az előnye.

A nürnbergiek a 4. percben Timmy Simons büntetőből szerzett góljával ragadták magukhoz az előnyt, a 30. percben japán-cseh összjáték végén Tomás Pekhart lőtte ki 11 méterről a bal alsót. A fordulás után egy nagy védelmi hibát kihasználva szépített a Gladbach Patrick Herrmann révén, ám újabb gól már nem született, ami a Nürnberg győzelmét jelentette.Timmy Simons büntetőből szerzett góljával ragadták magukhoz az előnyt, a 30. percben japán-cseh összjáték végén Tomás Pekhart lőtte ki 11 méterről a bal alsót. A fordulás után egy nagy védelmi hibát kihasználva szépített a Gladbach Patrick Herrmann révén, ám újabb gól már nem született, ami a Nürnberg győzelmét jelentette.

A mérkőzés előtt Markus Feulner, a Nürnberg rutinos középpályása elmondta: ha nyolc pontra lennének a kieső zónától, kényelmesebb lenne a helyzetük, de a vészjelző akkor is szólna.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
1. FC Nürnberg–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Simons 4. – 11-esből, Pekhart 30., ill. Herrmann 58.)