Nem jutott dűlőre egymással a Hamburg és a Schalke, 1–1 a vége

2008.10.19. 19:23
Döntetlent játszott a Hamburg és a Schalke 04 a német bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnap délutáni rangadóján. A hazai csapat jobb volt az első félidőben, a vendégek azonban a második félidő elején Höwedes révén kiegyenlítették Trochowski gólját, így 1–1 lett a mérkőzés végeredménye.
Krstaljic (kékben, balra) és Guerrero párharca a mérkőzéshez hasonlóan kiegyenlített volt
Fotó: Reuters

A Bundesliga nyolcadik fordulójának rangadóját rendezték vasárnap délután Hamburgban, ahol a Schalke 04 vendégeskedett. Mindkét csapat kellő motivációval léphetett pályára: a hamburgiak egy esetleges győzelemmel hárompontos előnyre tehettek volna szert a tabella élén, míg a Schalkénak az élmezőnyhöz felzárkózáshoz volt létfontosságú a három pont.

Az első félidő végén úgy tűnt, a hamburgi arénába kilátogató 57 000 embernek (természetesen telt ház) nem kell csalódnia: a Hamburg jobban játszott, több helyzetet dolgozott ki, mint a vendégcsapat, és Piotr Trochowski találatával a vezetést is megszerezte.
A középpályás Jarolim passza után lőtte a labdát Manuel Neuer kapujának bal alsó sarkába (1–0).

Fred Rutten a szünetben váltott: Mladen Krstaljic helyett Benedikt Höwedes állt be, és tán maga sem gondolta, hogy a csere ilyen jól sül el...

A második félidő harmadik percében Farfán végzett el szögletet, Atoube mellett emelkedett a húszéves hátvéd, és 13 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1–1).

A második félidő hátralevő felében egyik csapat sem ment bele felesleges kockázatokba, ziccerek egyik kapu előtt sem adódtak, a játék kiegyenlítődött, így pontosztozkodás lett a vége.

Döntetlenjével a Hamburg továbbra is élen áll a bajnokságban, a Schalke jelenleg hatodik.