Eurofutball: Otigbáék hajrája katasztrofális volt

2016.02.06. 23:40
Az utolsó percekben esett két góllal kapott ki Otigba Kenneth csapata, a Heerenveen a Twentétől a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) szombati játéknapján.

A Heerenveen korán előnybe került, a Twente a szünet előtt egyenlített, majd a 69. perctől meglévő emberelőnyét kihasználva a 89. és a 93. percben szerzett gólokkal 3–1-re győzött. A magyar-nigériai játékos végigjátszotta a mérkőzést.

HOLLANDIA. 22. FORDULÓ
Den Haag–Roda 2–2
AZ Alkmaar–Vitesse 1–0
Heerenveen–Twente 1–3
Heracles–PEC Zwolle 2–0
Az élcsoport: 1. PSV 50 (21), 2. Ajax 49 (21), 3. Heracles 38, …11. Heerenven 29

OLASZORSZÁG.
Az olasz másodosztályban Adorján Krisztián (Novara) és Tamás Krisztián (Spezia) egyaránt a cserepadon ült, egyikük sem lépett pályára – előbbi csapata odahaza győzött, utóbbié idegenben döntetlent ért el.

Ascoli–Latina 0–0
Az élcsoport: 1. Cagliari 55, 2. Crotone 54, 3. Pescara 47, 4. Novara 41, …9. Spezia 34

BELGIUM. Köteles László kispados volt, csapata, a Genk idegenbeli győzelemmel tudta le a hétvégi fordulót.

BELGIUM. 25. FORDULÓ
Mouscron Peruwelz–Genk 0–1
Kortrijk–Westerlo 1–1
Waasland-Beveren–Leuven 2–2
Zulte Waregem–Charleroi 2–3
Az élcsoport: 1. Gent 52, 2. FC Bruges 49, 3. Anderlecht 48

SKÓCIA. Sorozatban negyedszer is győzött az Aberdeen a skót labdarúgó-bajnokságban, és pontszámban utolérte az éllovas – eggyel kevesebb mérkőzést játszó – Celticet. A nagy riválisukat szerdán legyőző „vörösök” szombati áldozata a St. Johnstone volt (4–3).

A bajnokság góllövőlistáján 18 góllal a második helyen álló Adam Rooney kétszer is betalált a St. Johnstone kapujába, sőt 4–1-re is vezetett az Aberdeen, de a végjátékban szerzett két góllal a hazaiak izgalmassá tették az utolsó pillanatokat.