Három gólt lőtt az Al-Hilal a Real Madridnak...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.02.11. 19:55
Fotó: AFP
A klubvilágbajnokság döntőjében a Real Madrid 5–3-ra megverte a szaúdi Al-Hilalt vasárnap este a marokkói Rabatban.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, MAROKKÓ
DÖNTŐ
Real Madrid (spanyol)–Al-Hilal (szaúdi) 5–3 (2–1)
Rabat, Mulaj Abdallah herceg Stadion, 44 439 néző. Vezette: A. Taylor (angol)
Real Madrid:
Lunyin – Carvajal (Vallejo, 79.), Rüdiger, Alaba, Camavinga – Modric (Nacho, 74.), Tchouaméni (Ceballos, 62.), Kroos (Asensio, 74.) – Valverde, Benzema (Rodrygo, 62.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Al-Hilal:
al-Muajuf – Abdulhamid, Dzsang Hjun Szu, al-Bulaihi, K. al-Davszari – Kanno, Cuéllar – A. Carrillo (Michael, 75.), Vietto (al-Hamdan, 86.), Sz. al-Davszari (N. al-Davszari, 75.) – Marega (Ighalo, 86.). Vezetőedző: Ramón Díaz
Gólszerző:
Vinícius Júnior (13., 69.), Valverde (18., 58.), Benzema (54.), ill. Marega (26.), Vietto (64., 79.)

Az ötödik elsőségére tört a Real Madrid a szaúdi Al-Hilal ellen a klubvilágbajnokság döntőjében, Toni Kroos pedig a hatodik ilyen aranyérmét szerette volna a nyakába akasztani (a Bayern Münchennel is diadalmaskodott a FIFA klubkupájában). Kissé tartalékosan is a spanyol csapat számított nagy esélyesnek – és simán meg is nyerte a mérkőzést.

Duplázott Federico Valverde, majd Vinícius Júnior is, a rengeteg remek passzt kiosztó és egy hatalmas helyzetet kihagyó, a fináléra „összedrótozott” Karim Benzema is betalált, de aggodalomra ad okot a Real-drukkereknek, hogy egyrészt sérülés miatt kellett lecserélni Aurélien Tchouaménit, másrészt a madridi védelem olyan lyukas volt, hogy az a legnemesebb ementálinak is dicséretére válna.

A szaúdi alakulat ugyanis két kihagyott helyzet mellett háromszor is betalált a spanyol csapat ellen, egyszer az FC Portóból is ismert mali szélső, Moussa Marega, kétszer az Atlético Madridban is futballozó argentin támadó, Luciano Vietto révén.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

Az Al-Hilal junior-világbajnok mestere, az egykori kiváló argentin csatár, a 80-as évek legelején Maradonával egy lapon emlegetett Ramón Díaz a hajrára pályára küldte a Manchester Unitedben és a Granadában is légióskodó támadót, Odion Ighalót, de nem tudtak csodát tenni a hétperces ráadásban: három gólt kapva is könnyedén nyert a Real Madrid. 5–3

BRONZMÉRKŐZÉS, RABAT
AL-AHLI (egyiptomi)–FLAMENGO (brazil) 2–4 (1–1)
Gólszerző:
Ahmed Abdelkader (37., 60.), ill. Gabriel Barbosa (11., 84. – mindkettőt 11-esből), Pedro (77., 90+1.)

Al-Hilal–Real Madrid3–5

1983 óta nem bukott nemzetközi kupa döntőjében a Real. Akkor az Aberdeen volt a "tettes".

23 Gento

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Higgadtan passzolgat hátul a Real. Ceballosnak nagyon megy, ő most a passzmester.

A klub-vb előző tíz győztese európai csapat, utoljára a Corinthians nyert nem európaiként, 2012-ben a Chelsea-t verve.

Hét perc a ráadás.

86. perc Odion Ighalo Maregát, Abdullah al-Hamdan Viettót váltja. Két ék a pályán.

85. perc Valverdo jobbról Asensio elé gurít, aki ballal nem sokkal lő 24-ről a léc fölé.

81. perc Mellé, Michael megvillan, az ötösről Rüdegerbe lő, a kipattanót Marega bal sarok mellé rúgja öt méterről...

80. perc Jesús Vallejo be, Carvajal le.

GÓLVIDEÓ ITT!

79. PERC LUCIANO VIETTO ISMÉT LECSAP, 5–3! Jobbal az üres kapuba lő középről, három méterről, miután Nacho elesett előtte, Camavinga meg lemaradt róla. Michael remekül ment el a bal szélen, ő adta ballal a gólpasszt, laposan.

78. perc Valverde jobbal célba veszi a jobb alsó sarkot 17-ről, de elkapja a labdát a vetődő kapus.

Michael brazil jobbszellő, 7.5 millióért vették nem is olyan régen a Flamegótól.

75. perc Michael Carillót, Nasszer al-Davszari a névrokonját váltja.

74. perc Kroos és Modric le, Nacho és Marco Asensio be.

71. perc Vinícius jobbal a léc alá lőne Valverde passzából, 16-ról, de kitolja a labdát a léc alól al-Majuf.

69. PERC VINÍCIUS JÚNIOR is betalál, megindul a bal szélen, két csel után szereli Abdulhamid, de Ceballos elé pattan a labda, ő csinál egy cselt az ötös bal sarkánál, ballal nem tud azonban lőni, mert odaugrik a brazil, és jobbal a bal alsóba lő. Nem nagy erővel, de pontosan: 5–2!

68. perc Abdulhamid elindul a jobb szélen, de pontatlan Vietto indítása.

Vietto az Atlético Madrid egykori játékosa, a Sporting CP-ben és a Fulhamben is játszott.

64. PERC GYÖNYÖRŰ GÓL, a felfutó szélsővédő, Abdulhamid passzol jobbról LUCIANO VIETTÓHOZ, aki betör a 16-osra, kissé jobbról 13-ról jobbal elegánsan a kapu közepébe emel a kifutó Lunyin fölött. 4–2!

62. perc Lemegy, de Benzema is. Rodrygo és Dani Ceballos áll be.

60. perc Tchouaméni a földön, ápolás.

58. PERC ÚJABB GÓL, Carvajal jobbról laposan remekül ad be középre, FEDERICO VALVERDE jobbal meg a jobb, azaz a hosszú felső sarokba pörgeti a labdát négy méterről, kissé jobbról. 4–1!

Benzema öt sorozatban lőtt gólt ebben az idényben a Realban, még egy, és rekorder lesz. Ki nem találnák, el nem hinnék: a BL-ben nem talált még be.

54. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK, BETALÁL KARIM BENZEMA IS! Jobbal a léc alá lő öt méterről, középről, a Camavinga indította Vinícius remek bal oldali, ballábas, lapos beadása után. 3–1!

48. perc Rüdiger lép oda Vietto elé az ötösön, jön Lunyin.

46. perc Benzema passzából Kroos jobbal a bal felső mellé lő 22-ről, picit jobbról. A német ötöszörös klubvilágbajnok (négy a Reallal, egy a Bayernnel).

46. PERC FOLYTATJUK!

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Tovább, az ötös bal sarka előtt löki Rüdiger Sz. al-Davszarit, de tovább.

45+2. perc Modric Kroos körömpasszát ballal a jobb alsóba lőné 22-ről, de vetődve fogja a labdát al-Muajuf.

Két perc a ráadás.

41. perc Ziccer! Benzema jobbal droppal a bal alsó mellé lő kissé balról, négy méterről, a Kroosszal összejátszó Valverde távoli passzából.

38. perc Benzema nem lő az ötös bal sarka elől, ballal és jobbal sem, a beívelése meg Cuéllaré.

36. perc Ez szép volt, Vietto passzával megindul Marega, kissé jobbról, tízről jobbal a rövid felső mellé lő. Erősen szorongatta őt Rüdiger.

Az Al-Hilal előző 10 meccséből csak egyet bukott el: a hazai Szuperkupában az Al-Fejha ellen.

32. perc Lelkes lett a szaúdi csapat, egyébként mezőnyharc a pályán. Marega kapott pár pocsék passzt, kínos mosolyokkal nézeget hátra.

Marega a Portótól érkezett két éve, ingyen, 24-szeres mali válogatott.

26. PERC SZÉPÍTÉS, MOUSSA MAREGA kapura tör, jobbal laposan a jobb alsót veszi célba a 16-osra betörve, Lunyin vetődik, de a labda a léc alá pattan. Kanno mesteri indítása jelentette a gólpasszt: 2–1!

24. perc Camavinga szépen indul meg a bal szélen, de a technikás beadás pontatlan.

21. perc
Vietto középről kiugratja Maregát, de közbelép, és szerel Alaba. A VIP-ben korábbi világklasszis edzők és játékosok sora.

19. PERC MÁRIS KETTŐ NULLA, FEDERICO VALVERDE kissé jobbról, tízről jobbal a kapu közepébe lő. Modric jobb oldali beívelését a kapus rossz helyre ütötte, a dél-koreai Dzsang Hjun Szu éppen az ellenfél elé tolta a labdát. A lapos lövésbe al-Bulaihi is beleért az ötös jobb sarkán, meg a kapus jobb lábán is megpattant a labda. 2–0!

15. perc Marega passzát Vietto jobbal 18-ról, középről milliméterekkel teszi a jobb alsó sarok mellé. Lunyin hatalmasat vetődött, de nem érte el.

13. PERC VEZET A REAL, Benzema kiváló ütempassza után VINÍCIUS JÚNIOR az ötös bal sarka elől jobbal a kapu közepébe lő. A kapus bal sarkáról pattan félmagasan a kapuba a labda: 1–0!

8. perc Carvajal csodásan adja jobbról középre Kroos emelését, kapásból, Benzema a kapu előtt jobbal... a saját bal lábára lő. De megússza, mert les.

7. perc Kanno szereli keményen a felezőnél Kroost.

4. perc Vietto helyzetben... és lesen.

3. perc Valverde az ötös jobb sarka elől élesen középre teszi Kroos passzát, de közbelép az utolsó pillanatban K. al-Davszari. Nem is, al-Bulaihi volt az.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real tiszta fehérben, az Al-Hilal tiszta kékben.

Eltiltott nincs.

A Realban E. Hazard, L. Vázquez, Courtois és F. Mendy sérült, a vendégektől al-Maki és al-Sahrani maródi.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

Carlo Ancelottit is emlegetik lehetséges brazil szövetségi kapitányként, Tite távozása után az olasz szakember, valamint Zinédine Zidane és Josep Guardiola nevét lehet olvasni a nemzetközi sajtóban. A klub-v döntője előtt erről is kérdezték a Real Madrid vezetőedzőjét. „Jövő nyárig érvényes a szerződésem Madridban. Ennél többet nem tudok, nem hallottam semmi másról.”

Karim Benzema és Éder Militao sérülés miatt a torna korábbi meccsére nem tartott Marokkóba a csapattal, ám a napokban csatlakoztak a társakhoz. „Azért jöttek, mert van esélyük játszani. Mindig nehéz összerakni a kezdőcsapatot, ám a játékosok tudják, aki csereként lép pályára, ugyanolyan fontos tagja az együttesnek.”

„Fontos ez a trófea, mert nehéz eljutni erre a tornára – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője. – Arra kértem a futballistáimat, hogy élvezzék a játékot. Jó csapat az Al-Hilal, sok labdarúgójának van európai tapasztalata. Nem véletlenül győzte le a Flamengót, tiszteljük ellenfelünket.”

A spanyolok az elődöntőben Vinícius Júnior, Federico Valverde, Rodrygo és Sergio Arribas góljával 4–1-re legyőzték az Al-Ahlit, s szombaton a Flamengót felülmúló (3–2) Al-Hilallal csapnak össze Marokkóban. A győztes a trófea mellé ötmilliót eurót kap, s mivel a részvételért egymillió automatikusan jár, hatmillióval gazdagodik a spanyol vagy a szaúdi együttes.

Ötödször lehet klub-vb-győztes a Real Madrid A Real Madrid szombaton a szaúdi Al-Hilallal csap össze Marokkóban, a klubvilágbajnokság döntőjében, a meccs előtti sajtótájékoztatón Carlo Ancelottit a brazil válogatott kispadjáról kérdezték.

A Flamengo szerezte meg a harmadik helyet a Marokkóban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon, miután a szombat kora esti rabati bronzmérkőzésen 4–2-re legyőzte az egyiptomi Al-Ahlit.

Váratlan eredmény született a marokkói klubvilágbajnokság első elődöntőjében: az Al-Hilal 3–2-re legyőzte a Flamengót.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–AL-HILAL MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!