Tegyük hozzá: a Federbet jelentése a 2013–2014-es idény 110 (főleg futball-) mérkőzésének biztos manipulálásáról tesz említést, az interneten hozzáférhető jelentés azonban csak 51-et sorol fel tételesen – ez utóbbiak között nincs magyar mérkőzés.
Fontos megjegyezni azt is, hogy a feltárást végző Federbet további 350 (meg nem nevezett) mérkőzést is „gyanúsnak" tart. A 460 mérkőzés húszszázalékos emelkedést jelent az eggyel korábbi szezonhoz képest – állapítja meg a brüsszeli székhelyű szervezet.
A jelentésről beszámoló Daily Telegraph 11 angol találkozó érintettségéről ír: ezek közül tízet a hatodik vonalban, egyet pedig – ez új jelenség – a női első osztályban játszottak.
Ami a többi mérkőzést illeti, található köztük Bajnokok Ligája- és Európa-liga selejtező is, míg a feketelista „csúcstétele” a Catania–Atalanta olasz élvonalbeli bajnoki.
Francesco Baranca, a Federbet főtitkára a jelentés benyújtásakor tartott sajtótájékoztatón nehezményezte, hogy az európai szövetség (UEFA) és a nemzeti labdarúgó-szövetségek „nem figyelnek rájuk”, pedig a „fogadási csalásra tett kísérlet mindennapos jelenség”, és a felszámolása „viszonylag könnyű lenne”.
A feltárást támogató Marc Tarabella belga európai parlamenti képviselő szerint is nagyobb szigorra és súlyosabb büntetésekre lenne szükség, ám a nemzeti szövetségek húzódoznak, mert félnek attól, hogy az esetleges leleplezések csökkentik a futballjuk, a bajnokságuk hitelét, értékét.
A fogadási csalások a közelgő világbajnokságot is veszélyeztetik. A Telegraph egy hete számolt be arról a titokban készített felvételről, amelyen egy nigériai futballügynök azt állítja: 81 000 font ellenében befolyásolni tudja a sárga lapok és a büntetők számát országa válogatottjának világbajnoki mérkőzésein.