Az emberek leginkább a télből szeretnek a nyárba elutazni, és a hideg hónapok alatt sokan választják pihenésük helyszínéül a kánikulával, tűző napsütéssel kecsegtető helyeket. Rövid pályás gyorskorcsolyázóink éppen fordítva csinálják: a 14 tagú válogatott keret ugyanis múlt szombaton négyhetes magaslati edzőtáborba utazott az olaszországi Bormióba.
A januári, torinói Európa-bajnokságról nyolc éremmel hazatérő csapat megkezdte a felkészülést a jövő évi legfontosabb eseményre, a vancouveri téli olimpiára.
„Ezerhatszáz méteren lakunk, ezernégyszázon edzünk, tiszta levegőn, kiváló környezetben készülhetünk. Délelőttönként mindig a jégen gyakorolunk, esténként pedig kondicionáló edzésen veszünk részt – mondta Telegdi Attila szövetségi kapitány. – A délutáni pihenés után még egy mentális felkészítést is beiktattunk a napi programba. Lednyinszky Gábor segíti a versenyzőket, hiszen a sportágunkban is nagyon fontos, hogy ki mennyire képes a koncentrált versenyzésre, ki hogyan dönt a kiélezett szituációkban.”
A válogatott keret egyelőre még hiányos, hiszen csak ezen a hétvégén csatlakozik a csapathoz Tóth Patrícia, aki lázas betegség miatt nem utazhatott el a többiekkel.
„Remélem, nem bízzák el magukat a versenyzők, ha megtudják, hogy már most jobb formában vannak, mint tavaly, a szezon kezdetekor – folytatta a kapitány. – Az olimpiáról egyelőre nemigen beszélgetünk, mindig csak a soron következő feladatra koncentrálunk. Most arra, hogy az edzőtáborból minél jobb erőben, minél jobb formában térjünk haza. Augusztusban még vár ránk egy újabb edzőtábor, Lettországban, s aztán elkezdődik a világkupasorozat, amelynek harmadik és negyedik állomása alapján eldől: hány magyar shorttrackes lehet ott Vancouverben.”
A magyar csapat tehát már most jobb formába lendült, mint egy éve ilyenkor – ennek oka mindenképpen az, hogy a budapesti Gyakorló Jégcsarnokban új palánkvédő matracrendszert építettek ki, ami megszüntette a korábbi balesetek miatt a versenyzőkben kialakult gátlásokat. Ez azt jelenti, hogy a korisok sokkal gyorsabban mernek siklani a jégen, ezzel pedig sokat javíthatnak pozíciójukon a nemzetközi mezőnyben is.
„Az állóképességünkkel eddig sem volt baj – bár ezen a téren is mindig lehet javulni –, s végre a gyorsaságunkat is fejleszthetjük. Nyáron így nem szoktunk még jégen edzeni, hatalmas lehetőség és előny, hogy most megtehetjük – mondta Heidum Bernadett, az Európa-bajnoki váltó tagja. – Cseppet sem félek tőle, hogy a négy hét alatt megunjuk vagy megutáljuk egymást, mindannyian tudjuk, miért dolgozunk. Végre van időnk arra, hogy a technikánkat csiszoljuk, hogy mentálisan is készüljünk, hogy gyakoroljuk a váltásokat.”