Miközben a férfiaknál Rafael Nadaltól legfeljebb örökölni lehet az elsőséget, a női egyes mezőnyében óriási csatára van kilátás a Roland Garroson. Nemhogy nincs kimondott favorit, de ami a legjobbakat illeti, szinte bármelyikük győzelme ellen sokkal hathatósabb érveket lehet felsorakoztatni, mint mellette.
Valaki azonban biztosan elhódítja majd a Suzanne Lenglen-trófeát, és a világelső Dinara Szafinának például nincsenek is rossz esélyei rá. Elvégre jó formában van, nem különösebben fantáziadús, de masszív játéka is remekül érvényesül salakon, és tavaly a fináléig jutott, még ha Ana Ivanovics le is győzte. Szafina esetében épp ez lehet a baj: hiába teljesít jobban a kisebb versenyeken, a nagy lehetőség kapujában rendre megbotlik. No meg a sorsolása sem az igazi: már kiemelkedően tehetséges honfitársa, Anasztaszija Pavljucsenkova is megnehezítheti a dolgát a harmadik körben, de a negyedikben a kínai Cseng Csie végképp kellemetlen rivális. Az elődöntőért Szafinának a papírforma szerint Ivanoviccsal vagy Viktorija Azarenkával kellene mérkőznie, akik elvileg bármikor legyőzhetnék. Csakhogy a fehérorosz nem fenomenális salakteniszéről híres, Ivanovics pedig erős leszállóágban van, és még térdsérülés is hátráltatja – mondtuk, mindenki ellen szól valami.
A további fejtegetés kedvéért fogadjuk el, hogy Szafina bejut a legjobb négy közé – akárki is lesz ott az ellenfele, az illető már túl lesz néhány kemény meccsen. A főtábla második negyede ugyanis igen sűrűre sikerült: az orosz Nadja Petrova és vállsérülése után végre visszatért honfitársa, Marija Sarapova például már a második körben összefuthat. Meccsük győztesére a tavaly negyeddöntős, roppant erős észt Kaia Kanepi vár, és akkor még nem beszéltünk Vera Zvonarjováról, akinél aligha van masszívabb játékos a mezőnyben – viszont a nagy kiugrásra ő is képtelen. És errefelé tanyázik Szávay Ágnes is, aki – valószínűleg hétfőn – a selejtezős olasz Corinna Dentonival kezd. Utána vagy a francia Severine Brémond-Beltrame, vagy az orosz Jelena Vesznyina következhet: mindkettő legyőzhető ellenfél. A legjobb 32 között ellenben Venus Williams várhat Ágira, ami elsőre valóban ijesztően hangzik. Ám az amerikai 12 év alatt csak egyszer jutott a negyeddöntőnél tovább Párizsban, az elmúlt két évben pedig épp a harmadik körben esett ki – azaz egy picit Szávay is reménykedhet.
A főtábla harmadik negyedé-ben is nyílt a küzdelem: a szerb Jelena Jankovics és az orosz Jelena Gyementyjeva ugyancsak képtelen átlépni saját árnyékát – persze az első hetet azért bizonyosan túlélik. Meglepetést esetleg a fiatal dán Caroline Wozniacki okozhat, aki a tavaszon két salakos tornán is döntőbe jutott – számára Párizs az idén meghozhatja az áttörést.
Szót kell még ejteni Serena Williamsről, akinek ha nem is kikövezett, de könnyű útja van a legalsó ágon minimum a negyeddöntőig. Csakhogy a tízszeres Grand Slam-győztes amerikai sérülésre panaszkodik, ráadásul egyhuzamban négy vereségnél tart április óta – márpedig vele ilyesmi nem szokott előfordulni. Ezzel együtt ha szokása szerint megembereli magát erre a Grand Slamre is, bármeddig eljuthat.
Czink Melindától viszont már a harmadik körbe jutás is szép lenne – erre van is esélye a magyar lánynak. Nemcsak a selejtezős lett Anastasija Sevastovától nem kell ugyanis megijednie, de a második fordulóban rá váró osztrák Sybille Bammertől vagy a francia Nathalie Déchytől sem. A harmadik kanyarban aztán Szvetlana Kuznyecova jöhet: az új edzővel készülő orosz ugyan mintha legtöbbször maga sem hinné, hogy fog még életében Grand Slamet nyerni, de azért a legyőzése világraszóló bravúr lenne Melindától.
Az idei Roland Garroson azonban bármi megtörténhet.